Перегляд одного допису
Старий 18.10.2013, 08:37   #9
D-Misha
Передовик
 
Аватар для D-Misha
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.851
Ukraine
Мій ресівер: х-810,Sat-Integral S-1228 HD
Типово

Як солити і квасити білокачанну капусту в невеликих обсягах в домашніх міських умовах? Простий рецепт і практичні поради приготування смачної і корисної квашеної капусти.



капуста білокачанна – 2,3 кг;
морква – 200 гр.;
сіль середнього помолу – 40 гр.;
яблуко – 50 гр.;
перець чорний горошок – 8 шт.
Для приготування смачної квашеної капусти необхідно купувати твердий соковитий качан капусти, краще білокачанну, а не зелену. Спочатку розріжте і скуштуйте сиру капусту, якщо здається що капуста гірчить – краще приготуйте з неї щось інше.

Одне з найважливіших умов соління та закваски капусти – чистота. Весь посуд, а також стіл і руки при нарізці, укладанні та проколюванні капусти повинні бути чистими, щоб капуста заквасилась “потрібною” бактерією.

Приготування:

Я намагаюся завжди на дно посуду, в якій солю капусту, класти кілька шматочків яблука. Воно трохи додає свій аромат капусті і є думка, що з яблуком солона капуста більш хрустка, ніж без нього. Але без яблука капуста теж виходить хороша. Яблучка теж смачними виходять.
Далі потрібно натерти на крупній тертці очищену моркву. Капусту тонко нашаткувати ножем або спеціальною терткою.

Потім потрібно перемішати моркву і капусту, додати сіль і знову перемішати капусту. Це можна робити у великій мисці або прямо на столі.
Після додавання солі капусту потрібно швидко укладати в ємність, у якій буде квасити капусту (каструля або відро обсягом не менше 3,5 літри.)

Солі для соління капусти потрібно брати 2% від загальної ваги капусти з морквою. У мене загальна вага нашаткованої капусти з морквою вийшов 2 кг, тому солі я беру 40 грамів (це 2 ст. Ложки без гірки).
Щільно укладаємо капусту в відерце і споруджуємо прес (я поклала зверху тарілку і поставила 3-х літрову банку з томатом). Сік з капусти відразу покриє тарілку. Далі кількість соку збільшиться і на другий день на поверхні з’являться бульбашки повітря.

1-2 рази на день прес треба знімати і проколювати чистою спицею або ножем капусту до дна, виганяючи бульбашки повітря.
Зазвичай капусту квасять при температурі на кухні 18-22 ° С 3 доби. Потім покуштуйте капусту, якщо смак гарний – зніміть прес і ставте в холодильник (якщо в холодильнику мало місця, можна щільно скласти капусту в банки і залити капустяним соком). Якщо капуста ще не доквасилась – чекаємо ще 1 день.

У холоді процес бродіння закінчиться, а якщо капусту не прибрати в холодильник – вона може сильно перекиснути і зіпсуватися (адже кількість капусти у нас невелика, а температура на кухні звичайно висока.)

В рецепті я вказую горошини перцю. Я їх трохи розчавлюю і кладу між капустою при укладанні. Також використовують насіння кропу або невеликі листочки лаврового листа (що небудь одне). При заквашування капуста отримує від цих спецій їх аромат.

Освіжаюча, смачна, корисна квашена капуста готова! Тепер достатньо додати цибулі і ароматного рослинного масла і можна насолоджуватися.

Смачного!
__________________
Доброта-вище всіх якостей.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням