Перегляд одного допису
Старий 29.01.2012, 20:31   #6
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

Моє рибальське дитинство

Розкажу-но я вам про ті часи, коли моє захоплення риболовлею почалося і зі страшною силою почало набирати обертів. Події відбувалися в маленькому селі на березі невеличкої річечки в центрально чорноземній області. З цією річкою, мабуть, пов’язані одні з найяскравіших подій у моєму рибальському житті …

Літні канікули свої в ті часи я як правило проводив “у Бабусі” і “тусувався” в основному зі своїм сусідом і за сумісництвом кращим другом – Колькою. Микола порівняно зі мною був рибак бувалий. Як-не-як на пару років старший (мені було років 7), практично старий, та ще досвід боротьби з крупняка (карась 200 гр). Загалом, людина поважна. Авторитет.

Як прийдемо нову точку розвідати, він подивиться на воду недобрим оком і видасть: Дааа … А знаєш ось у такому ж місці я свого карася і впіймав …

Снасті свої ми виготовляли самі, за образом і подобою місцевих, з ліщини. Звичайно, в магазині можна було поклянчіть у батьків бамбук і навіть склопластиковий спінінг з коркової рукояткою, але ми не розмінювалися на дрібниці. І взагалі, власноручне виготовлення і апгрейд вудок було необхідним і не менш захоплюючим “ритуалом” як і сама риболовля.

Робилося це так. Для початку потрібно було добути вудлище. Найближчий ліщина виростав не близько, але для нас це була не перешкода, для скажених рибалок – сім верст не крюк. Гай була невелика, а конкуренція зовсім навпаки. Але дещо вицепіл все ж таки вдавалося. По-правильному заготівля горіхових вудилищ, процес досить складний і тоскний. Потрібно знати, коли їх зрізати, потім довго і правильно сушити, а перед риболовлею неодмінно замочувати у воді.

Ми ж з Коляном, не забиваючи собі голову речами настільки “малозначними”, надходили набагато простіше (це ще м’яко сказано). Проблема крихкості “бланка” наших майбутніх вудилищ з лишком компенсувалася “гідною” товщиною і мінімальним розходженням діаметра вершинки і комля. Строй наших палиць (в прямому сенсі цього слова), сучасні виробники вудилищ охарактеризували б як:супер-мега-екстра-фаст (при довжині 1,5-1,8 жодна ділянка, взагалі не працює на вигин), але нам наш арсенал все одно подобався.

Оснащення була зроблена дуже “серйозно”. Алюмінієві або мідні кільця, скручені власноруч з обривків проводів (у той час не було поняття “колір-мет”, “добро” валялося буквально під ногами) і змонтовані за допомогою ізоляційної стрічки, мотовильца подібної конструкції. Іноді фурнітуру монтували тоненькою кольоровий дротиком, виток до витка. Виглядало дуже круто, крутіше покупної. Колгоспний Rodbulding, дааа. Виходила “бегучая” снасть, практично Match, це вам не якась там “глуха” оснащення. Клінська волосінь 0,2-0,3 і, зрозуміло, іржаві гачки відповідно пробкові або з гусячого пера поплавці. Ось таким от чином.

Головною нашою здобиччю був піскар, іноді карасик, плотвичка, а якщо пощастить, то й голавчік з долоньку (все-таки хитрющий він). Пригадується велика кількість сходів приблизно 50 на 50, що з таким “удильником” не мудро (амортизувати ривки риби він не міг при всьому бажанні). У зв’язку з чим Колька реалізував своє “ноу-хау” типу сверхфорсірованное виведенні.

Робилося це так: підсікання різко переходить у кидок через голову, вудилищем тому, за себе. Нема в чому неповинний піскар летів зі свистом. Щоправда, такий тактичний хід не завжди себе виправдовував, часто результати були жалюгідні. Або обривок губи на гачку, або наглухо заплутана в кущах снасть і пошук видобутку на березі в радіусі 50м.

Але, тим не менш, риба ловилася, на посмажити і посолити вистачало. Часу минуло багато, але річка майже не змінилася, трохи постаріла (трохи обміліла, мулом підзатянулась), але все одно – красуня (і риба є). Ось так.

http://rubka.in/bajki-ta-ribalski-is...ditinstvo.html
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням