Перегляд одного допису
Старий 23.02.2018, 09:56  
Ltnar
Активіст
 
Аватар для Ltnar
 
Реєстрація: 20.08.2017
Дописи: 310
Ukraine
Мій ресівер: Sat-Integral S-1228 HD
Типово

Втратила ногу на Донбасі, але не здалася: Мережу вразила історія української військової

Втративши ногу в АТО, солдат Ольга Бенда служить в ЗСУ і готується до «Ігор нескорених».



У травні минулого року Ольга Бенда отримала важке поранення під час ворожого обстрілу в районі Авдіївки. Осколком снаряда їй фактично розтрощило ногу. Кінцівка довелося ампутувати ... У ситуації, коли інші склали б руки, Ольга Бенда не втрачає оптимізму. Вона і далі служить в армії і готується до участі в «Іграх нескорених», - йдеться в матеріалі "Народної армії".

"Ранок. Швидко і впевнено Ольга спускається по досить крутими сходами під'їзду столичної багатоповерхівки. Поруч стрибає трирічний син. Разом вони, обганяючи перехожих, поспішають в садок. Потім жінка біжить на маршрутку. Там ніхто не поспішає поступатися їй місце. У життєрадісною, усміхненою дівчині важко дізнатися ветерана АТО з протезом замість ноги. Далі - біганина і метушня на службі, в місцевому військкоматі.

«Ваші документи зареєстровані», - таке повідомлення надійшло від організаторів Invictus Games, і обличчя жінки освітила усмішка. «І як ти тільки все встигаєш? І служба, і фотосесії, і спорт ... », - вкотре дивуються колеги. Старший солдат Ольга Бенда тільки плечима знизує. Коли після служби всі втомлено поспішають до домашніх диванів і телевізорів, вона добирається до водійських курсів. Попереду - три години інтенсивних занять. А потім ще в магазин забігти ... Так що додому вона повертається вже близько десятої вечора.

Вечір. На кухні заварюється чай. Оля читає казку синочку. Завтра знову метушня, біганина, садок, робота ... У ситуації, коли інші склали б руки, Ольга не втрачає життєлюбства і прагне бути максимально корисною для суспільства. «Ніколи не здавайся», - витатуйоване у неї на руці. Але очевидно, що ніякі нагадування їй не потрібні.

Зі своєю новою ногою - сучасним протезом, Ольга живе зовсім недовго. Однак, дивлячись на її впевнену ходу, цього не скажеш. Жінка відразу ж після поранення зрозуміла: життя не закінчується, тому потрібно діяти. Вирішила почати з самого важливого: швидше знову встати на ноги.

- Ви навіть не уявляєте, скільки сліз було пролито, - каже жінка. - Дуже важко прокинутися і усвідомити, що частини твого тіла немає, і що потрібно навчитися жити спочатку. Якось інакше. Однак я зрозуміла, що зволікати не можна. Хотіла почати знову ходити, поки не забула, як це роблять. Уже через місяць після поранення я вперше встала на протез. Звичайно, не все виходило. Я падала, нервувала і знову піднімалася. Однак через кілька тижнів вдалося навчитися ходити на залізної нозі. Велику роль зіграло те, що я раніше серйозно займалася легкою атлетикою. Коли було боляче і важко, думала про сина, батьків та улюбленому. А також про те, що хочу знову бути самостійною і нікого собою не обтяжувати. Тепер, коли веду активний спосіб життя, беру участь в різних проектах, це дуже заспокоює моїх близьких. Це одна з головних причин, чому я взагалі працюю над собою. Для того щоб доводити собі, людям і батькам, що проблем немає. Навпаки, є нові можливості для розвитку!

На вулиці особливість Ольги часто помічають. Деякі просто розглядають залізну ногу, хтось починає її жаліти. Цього вона не переносить.

- Спочатку соромилася, коли виходила на прогулянку. Могла почути за спиною: «Дивись, дівчина без ноги». А тепер свою особливість я зовсім не соромлюся. Обрізала штани до коліна, тому що так зручніше. Шкода, що бігати поки не можу. Чекаю не дочекаюся, коли отримаю спортивний протез, щоб займатися пробіжками. Мій протез звичайний. Він прекрасно підходить для повсякденного життя, але не для бігу та стрибків. І все одно намагаюся займатися спортом, щоб тримати себе в формі. Тепер мій тренер - синок. Він ніколи не сидить на місці, так що і мені доводиться бігати. Прибігає і каже: «Мама, одягай вже свою ніжку, і пішли».

Два місяці тому Ольга перевелася на службу до столичного військкомату. Після поранення вона категорично не хотіла йти з армії.

- Коли я лежала в госпіталях, стала замислюватися про подальшу службі. Розуміла, що через ампутації мене можуть звільнити. Тому в кінці літа я написала рапорт на ім'я Міністра оборони про те, що хочу і далі бути на військовій службі. Безмежно вдячна, що мене залишили в армії, хоч тепер і служу в тилу, у військкоматі. Пам'ятаю, як мені в листопаді подзвонили і запитали, чи згодна я на переклад. Я кричала в трубку: «Так, так! Коли можна почати? »З радістю кожен день поспішаю на службу.

Весь час жінку підтримував її улюблений Олексій, військовослужбовець 72-ї бригади. Вони почали зустрічатися до поранення, і сьогодні закохані разом. А трохи більше місяця тому, щасливі, вони узаконили стосунки.

- Я перенесла п'ять складних операцій, і Олексій завжди був поруч. Він мене причісував, годував, витирав сльози. Я питала: «Льоша, ти ж розумієш, що у мене немає ноги, як ми тепер будемо?» А він: «Нічого, трохи повільніше будемо прогулюватися». Якось раз мама вмовила коханого поїхати додому і відпочити, він уже ледь на ногах тримався через недосипання. Він поїхав, але вже через дві години примчав назад. Каже: «Не можу вдома, краще тут побуду». Наші відносини після мого поранення стали ще міцнішими. Тепер я в глибині душі знаю, що ця людина мене напевно не покине, що б не трапилося. Мене часто запитують, як він мені зробив пропозицію. Одного разу пішли в ювелірний магазин за сережками. Олексій каже: «О, дивись, які гарні обручки. Купуємо? »Купили. І відразу ж пішли в ЗАГС подавати заяву. Через місяць нас розписали. Вдома нас зустріли батьки Олексія з короваєм ...

Ольга розповідає, що медового місяця у них з коханим хоч і не було, але після Нового року чоловікові запропонували путівку в Тисовець. Молодята з радістю погодилися. Жінка залишилася задоволена активним відпочинком на гірськолижному курорті. Навіть гору заввишки в 1078 метрів самостійно подолала на протезі, та ще й без милиць.

- Гора, слизько, а я піднімаюся, як якийсь альпініст. Правда, назад уже на санках з'їжджала, сил уже не було. Вірю, що на «Іграх нескорених» зможу себе гідно показати. Просто не маю звички здаватися або зупинятися на півдорозі. Недарма ж я собі тату зробила «Ніколи не здавайся!». Прикладом для мене є Вадим Свириденко, уповноважений Президента з питань реабілітації учасників антитерористичної операції. Він втратив і руки, і ноги, а живе активніше більшості здорових українців. Ми постійно спілкуємося. Він мене підштовхує до участі в різних проектах: «Ти там зареєструвалася? А це зробила? .. »Як з такою підтримкою складеш руки? Намагаюся сама підштовхувати до активного життя поранених бійців, іноді ходжу в госпіталь.

Ольга зізнається, що у неї ніколи не було стільки бажань і планів, як зараз.

- Звичайно, я і раніше повільно не ходила. І протез теж не зменшив швидкості. Щодня купа справ, і я отримую від такого ритму життя просто шалене задоволення. У найближчих планах - сісти за кермо, працювати, вирішити квартирне питання, адже поки ми проживаємо з мамою чоловіка. А там вже можна і про сестричку для Діми думати."
Ltnar зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням