Перегляд одного допису
Старий 20.07.2014, 14:25  
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

ПОВІДКИ ДЛЯ ЛОВЛІ КОРОПА

Повідки для ловлі коропа чи сазана виготовляються з різних матеріалів. Ці матеріали весь час змінюються, з'являються нові. Найчастіше питання серед карп'ятників початківців, що стосується повідків для ловлі коропа звучить приблизно так: "З чого робити повідки, та який вид оснастки кращий?". Спробуємо дати вам відповіді стосовно того, що і коли використовувати.

Існують чотири основні види повідкового матеріалу:

Плетінка (багатожильна нитка, шнур)

В ідеальному світі це був би мій головний вибір. Досить малий діаметр і дуже гнучкий матеріал дозволяє такому повідку для ловлі коропа вести себе найбільш реально на дні водойми.

Більшість з таких матеріалів зносостійкі до стирання і руйнування. Зворотньою стороною медалі є те, що при неуважному повадженні такі повідці можуть стати причиною появи вузлів, перехлестів і навіть втрати оснащення.

Повідці з моножилки

Зазвичай представляють із себе саму звичайну моножилку, що використовується як основна на котушках, або спеціально виготовлена в якості повідкового матеріалу з флюорокарбону. Прекрасні протизапутувальні властивості. І виходячи з природи матеріалу, не настільки м'які, як плетінка, що створює своєрідний ефект «зацепистості» гачка. Флюорокарбон гарний у прозорій воді, в присутності полохливої ​​риби.

Жорсткі повідки

Зазвичай це або дуже товста і жорстка моножилка, типу «Амнезія», або більш спеціалізована, що виготовляється такими фірмами як ESP, Fox та іншими. Такі повідці можуть допомогти уникнути випльовування гачка коропом, завдяки жорсткості матеріалу, але і наживка не може себе вести «натурально» на дні.

Комбіновані повідки

Віддаю перевагу саме їм, де тільки можливо, я відчуваю, що вони заслуговують найкращих слів - гнучкість в місці кріплення гачка, не плутаються, і характеризуються достанім ефектом проти випльовування, і зацепистості.

Можуть бути виготовлятись з сполуки плетінки і моножилки але набагато краще використовувати спеціальні матеріали, типу Kryston Snakeskin / Mantis і т. д ...

А тепер про оснащення. Що таке найкраща оснастка? А немає такої! Є хороші оснастки, але жодна з них не може охопити всі мислимі ситуації. У першу чергу вам потрібно визначити, який тип дна в тому місці, де Ви плануєте ловити. Чистий гравій, глина, м'які водорості, жорсткі водорості? Саме це дасть вам основу, для вибору відповідного оснащення, а іноді і відповідної наживки.

Наведені нижче рекомендації тільки моя особиста думка, але:

Чистий гравій / Тверде дно

Чесно кажучи, ви можете використовувати будь-які з вищенаведених матеріалів. У чистій воді я вважаю за краще використовувати флюорокарбон або щось типу Крістон Мантіс. Жорсткі оснастки напевно найбільш ефективні на такому типі дна, але можуть здатися рибі підозрілими.

Мул

При ловлі на мулистому дні, у якості повідка для ловлі коропа, я віддаю перевагу плетінці, або комбінованим матеріалам, так як жорсткі оснастки застряють під кутом і стирчать із мулу. Якщо ж Ви смикаєте оснастку, занурюючи грузило в мул - повідок йде в мул. Якщо ж Ви ловите рибу, яка риється в мулі - практично не важливо, що використовувати, але напевно короткі жорсткі повідці будуть найкращим рішенням.

Водорості

Схоже на ловлю в мулі, але я намагаюся підібрати колір повідків під колір водоростей. У міцних водоростях, на мій погляд, немає різниці в повідковому матеріалі, так як я не впевнений, що риба може помітити його. Також я помітив, що риба не «обсмоктує» наживку, а просто заковтує її, може тому, що у водоростях вона відчуває себе більш упевнено? Я б порадив використовувати ПВА, щоб гачок не зачепився за водорості відразу після закидання.

Якщо повернутися до самого оснащення - простий безвузловий монтаж, з будь-яким з перерахованих матеріалів - краща відправна точка - не забудьте тільки переконатися в гостроті гачка. Я люблю використовувати повідці довжиною 12 і більше дюймів, коли більшість використовує 6-8, але також я успішно ловив і з 2-4 інчевими повідками, особливо з ПВА і «Методом». Не бійтеся використовувати довгий волос - 1 і більше Інча. Якщо у вас є помилкові клювання - просто вкорочуйте волос, поки риба не почне засікатись.

Для спливаючих бойлів використовую оснастку від Біг Ріка - Rik's D Rig. Я в'яжу оснащення з Snakebite, видаляючи невеликий шматочок покриття в тому місці, де кріпиться балансуюче грузило. Найважливішим є впевненість у власному оснащенні, намагайтеся змінювати його тільки якщо у вас є переконливі причини для цього.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням