Перегляд одного допису
Старий 14.12.2010, 14:04   #22
D-Misha
Передовик
 
Аватар для D-Misha
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.851
Ukraine
Мій ресівер: х-810,Sat-Integral S-1228 HD
Типово


Микола Руденко ...

Сталініст, фронтовий політрук, інвалід ВВВ, нагороджений орденами Червоної зірки, Великої Вітчизняної війни І ступеня, 6 бойовими медалями.
Дисидент, засновник Української Гельсинської Групи і її перший голова.
В"язень брежнєвських таборів суворого режиму.
Український поет, письменник, філософ.
Герой України..


(звання Героя присвоєно Указом Президента України Л.Кучми від 19 грудня 2000 р. "за активне і послідовне відстоювання ідеї побудови незалежної Української держави, багаторічну плідну правозахистну і літературну діяльність").

Микола Руденко народився 19 грудня 1920 р. у селі Юріївка на Луганщині у шахтарській родині (тобто 19 грудня ц.р. йому б виповнилося 90 років).

Отже, в українській історії є не тільки Тичина – який СТАВ вірним сталіністом, до кінця своїх днів.

Маємо також Миколу Руденка, який ПЕРЕСТАВ бути сталіністом. Це людина, яка пережила насправді містичне прозріння, звільнилася від минулого і пішла у майбутнє.

Ім'я Миколи Руденка в історії правозахисту в СРСР стоїть поруч із іменами академіка Андрія Сахарова і генерала Петра Григоренка.

Миколі Руденку було дано не тільки духовне, але й фізичне прозріння! Він не бачив на ліве око, а внаслідок фронтових поранень і концтабірних катувань у 1999-му взагалі втратив зір. І тоді ліве око, що не бачило 63 роки, раптом відкрилося!

Як краще за все пом"янути поета? Ну звичайно, читаючи його вірші! І вірші інших поетів, написані про нього.

Ви чуєте мене,

Оті державні homo,

Що вже забули як

Свобода вигляда?

Розніжені, гливкі...

Чи вам таки відомо,

Куди історії

Спрямована хода?
__________________
Доброта-вище всіх якостей.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням