Перегляд одного допису
Старий 16.01.2011, 18:16   #13
sat-prof
Administrator
 
Аватар для sat-prof
 
Реєстрація: 14.12.2009
Дописи: 6.635
Ukraine
Мій ресівер: Opticum 9500HD Enigma2 (ACC Авангард) +Openbox X820 (Dir320)
Надіслати повідомлення для sat-prof на ICQ
Типово

У суботу, 15 січня, найпопулярнішій онлайн-енциклопедії світу Wikipedia виповнилося 10 років.


Сам сайт з'явився 15 січня 2001 року: на ньому пропонувалося створити вільну енциклопедію зусиллями добровольців. Вже через місяць було написано більше 1000 статей, а через 5 років Wikipedia наздогнала енциклопедію "Британіка" за кількістю статей.

Засновник ресурсу Джиммі Вейлз (Jimmy Wales) згадує з цього приводу: "Складно уявити, що пройшло 10 років з часу, коли я вперше редагував Wikipedia. Я пам'ятаю цей перший день. Я клікнув на кнопку "Редагувати "і написав:" Привіт , світ! "(" Hello world! "- прим. ред.), і це було початком Wikipedia.

На сьогодні Wikipedia щомісяця відвідує понад 400 млн людей, а добровольці з усього світу створили понад 17 млн статей на 270 мовах світу.

Нагадаємо, днями українська Wikipedia може наздогнати фінську за кількістю статей, і відповідно, вийшла на 15-е місце в світі за цим показником. Про це повідомив директор громадської організації "Вікімедіа України" Юрій Пероганич.

За його словами, кожен день в українській Wikipedia створюється від 100 до 300 статей. При цьому темпи зростання Wikipedia по-українськи збільшуються: так, для написання перших 100 тис. статей знадобилося близько 4 років, для наступних 100 тис. - 2 років, а три сотні тисяч статей, на думку Пероганич, будуть створені вже менше, ніж за півтора року. На даний момент в українській онлайн-енциклопедії порядку 254 тис. статей.

Українська Wikipedia є однією з 270 мовних версій Wikipedia. За кількістю статей зараз займає 16-е місце в світі. За минулий рік її відвідуваність зросла на 41% і досягла близько 1 млн сторінок на день (24-е місце в світі).
__________________
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Цінуйте щирість, а не користуйтеся нею. (sat-prof)
sat-prof зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням