Перегляд одного допису
Старий 12.01.2018, 17:51  
Ltnar
Активіст
 
Аватар для Ltnar
 
Реєстрація: 20.08.2017
Дописи: 310
Ukraine
Мій ресівер: Sat-Integral S-1228 HD
Типово

Йому було 97: Помер легендарний українець, уся сім’я якого загинула на фронті

У 2016 році його нагородили премією "Скрипаль на даху" Федерації єврейських громад Росії в номінації "Людина-легенда".



У Києві 11 січня на 97 році життя помер останній з організаторів повстання в нацистському концтаборі Собібор Аркадій Вайспапір. Трагічну звістку повідомив директор Українського єврейського комітету Едуард Долинський.

"У Києві помер останній з організаторів і учасників повстання в таборі смерті Собібор - Аркадій Вайспапір. Йому було 96 років. Вічна пам’ять герою!" - написав він.

Аркадій Мойсейович народився 23 грудня 1921 року в селі Бобровий Кут на Херсонщині. Під час Другої світової війни він був членом "дев’ятки" повсталих в польському таборі смерті Собібор 14 жовтня 1943 року. Це було єдине успішне повстання в’язнів нацистських концтаборів. Вайспапір був одним з 53 учасників повстання, що дожили до кінця Другої світової війни.

Під час бойових дій вся сім’я Аркадія була знищена - старший брат загинув на фронті, мати, п’ятирічна сестра і всі родичі в Бобровому Куті розстріляні нацистами.

Собібор - це концентраційний табір, організований нацистами поруч з українським селом Собібор, що зараз знаходиться на території Польщі поряд з українським кордоном.
Ltnar зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням