Перегляд одного допису
Старий 28.12.2013, 13:09   #1008
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

Вибір уловистої приманки для ловлі судака взимку

Я прихильник тієї точки зору, що для успішної ловлі судака важливий правильний пошук активного хижака, а вибір приманки другорядний. Активний судак під час жору несильно вибагливий і хапає будь-яку «залізяку», мало-мальськи схожу на малька.

На одній з рибалок в цьому сезоні ми з друзями потрапили на активного судака на глибині 6 м. Крім нас на льоді було ще близько двохсот рибалок, тому потрібно було слідувати за хижаком і встигати ловити в різних місцях обширного плато. Якби ловля відбувалася в інших, більш спокійних умовах, я б поставив плануючу блешню масою до 10 гр. Але в той момент було необхідно, щоб блешня досягала дна швидко, тому свій вибір я зупинив на компактній саморобній блешні з фосфорною гранню масою 15 гр. Цю приманку я часто використовую для ловлі на великих глибинах і течії. Судак на неї ловився справно, так само як і на інші блешні, більш відповідні до того місця. Але так буває не завжди.

Наведу в приклад випадок, що стався з моїм знайомими, які віддають перевагу ловлі на саморобні блешні. На одній з рибалок з якоїсь невідомої причини всім іншим блешням судак явно віддавав перевагу фосфорній Swedish Pimple масою 14 гр, тому ловили тільки ті рибалки, у яких такі блешні були, інші опинилися в явному прольоті. Після тієї риболовлі мій друг відразу ж попрямував в рибальський магазин за такою ж блешнею.

Звичайно, даний приклад - це виняток із правил, і підібрати потрібну блешню з п'ятнадцяти - двадцяти, що знаходяться в коробочці середньостатистичного судачатника, реально, але все ж він дає грунт для роздумів.

Я сам кілька разів ставав свідком того, як приманки певних типів були набагато більш вдалими всіх інших. Значить, вибір уловистої приманки також має значення.

На мій погляд, балансир - більш спортивна приманка, ніж блешня. Деякі рибалки ловлять судака на балансири без підсадки шматочків тюльки до підвісних трійників. При цьому свої балансири або оснащують трійниками з фосфорними крапельками, або нанизують обтискні силіконові кульки на цівки трійників. На балансири Nils Master Junior Shad (6 см, 16 гр), а також приманки вітчизняного виробництва, що нагадують балансири Rapala (7 см, 18 г), мені вдавалося однаково успішно ловити судака як на 10-метровій глибині, так і на 4-метровому мілководді. У цьому плані блешня програє балансиру.

Спробуйте половити блешнею масою 18 гр і таким же балансиром на глибині всього 4-5 м, і ви відчуєте різницю. На мілині блешнею такої маси ловити неможливо, вона каменем падає на дно, а балансир планує. Саме тому в коробці судачатника можна побачити дуже велику кількість найрізноманітніших блешень: для мілини і для глибини, для течії і без, але всього кілька балансирів масою 15-18 гр, інших, як правило, і не потрібно. Єдиним фактором, що перешкоджає стабільній грі балансира, є течія. На течії гра блешні більш приваблива, тому клювань на блешню відбувається більше.

Вибір трійника для оснащення балансира - відповідальний момент, оскільки при грі він може зачепитися за спинку балансира. Цей фактор не тільки сильно дратує, але й здорово заважає процесу ловлі. Для оснащення балансира гарні вузькі трійники, такі, наприклад, як Gamakatsu № 4. Більш широкі трійники Owner в цьому плані менш кращі.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням