SAT
шарінг
Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF  

Назад   Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF > Вітальня - SaT-PRoF.CoM.Ua > Офтопік (теревеньки)

Примітки

Створення нової теми Відповідь
 
Параметри теми Параметри перегляду
Старий 23.10.2016, 21:45   #1161
D-Misha
Передовик
 
Аватар для D-Misha
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.851
Ukraine
Мій ресівер: х-810,Sat-Integral S-1228 HD
Типово

Не треба забувати, що кінець листопада для України - фатальний, - Ліза Богуцька

Навіть якщо дати нашим депутатам зарплату 200 тисяч грн, то вони, в основній своїй масі, так і будуть голосувати за закони, не читаючи їх, не ходитимуть по п'ятницях на роботу і так само будуть кнопкодавити, як і робили це за 6 тисяч.

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація! Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!

І знову про депутатські зарплати... Чесно кажучи, мені противно слухати про те, що як тільки підвищать, вони перестануть продаватися і будуть самозабутньо служити Батьківщині. Зовсім недавно їх зарплата зросла з 6 до 17 тисяч. Майже в три рази. Що змінилося? Так пише на своїй сторінці в Фейсбуці Liza Bogutskaya, передають Патріоти України і цитують далі:

Цитата:
"Сразу отвечу. Изменилась такса продажи своего голоса. Знаете, я думаю, что им даже если дать зарплату 200 тысяч грн, то они, в основной своей массе, так и будут голосовать за законы, не читая их, не будут ходить по пятницам на работу и так же будут кнопкодавить, как и делали это за 6 тысяч.

Недавно у Найема спросили, хватает ли ему 17 тысяч зарплаты? Он посчитал, что к зарплате надо прибавить его работу в МВД, плюс статьи, плюс журналистика... Вобщем, выходит в целом около 40 и этого вполне хватает на жизнь. Мне интересно, если Мустафе хватает 40 тысяч на жизнь, готов ли он оставить свою работу в МВД, покончить с журналистикой и писать статьи благотворительно?

Ведь он проголосовал за новый бюджет, в котором зашито его безбедное существование.

Слушайте, насколько циничными выглядят заявления наших еврооптимистов накануне третьей годовщины Майдана, когда зажравшуюся власть просто выдворяли из страны они же, используя совершенно другую риторику!

Мне кажется, что если они не опомнятся сейчас, то уже через месяц может быть поздно.

Конец ноября для Украины - роковой.

2004 год- Оранжевый Майдан 22.11

2007 год- Перевыборы в ВР. 23.11

2010 год- Налоговый Майдан 22.11

2013 год- ЕвроМайдан 22.11

2016 год- ?
__________________
Доброта-вище всіх якостей.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 24.10.2016, 13:02   #1162
D-Misha
Передовик
 
Аватар для D-Misha
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.851
Ukraine
Мій ресівер: х-810,Sat-Integral S-1228 HD
Типово

Кінець "совка": Ленінопад завершено - в Україні впав останній пам`ятник вождю

Місцевий Ленін простояв тут 2,5 роки після початку масового ленінопаду.

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація! Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!

У місті Новгород-Сіверський на Чернігівщині демонтували останній пам’ятник Леніну в Україні. Про це повідомляє Еспресо.TV, передають Патріоти України.

Місцевий Ленін простояв тут 2,5 роки після початку масового ленінопаду. Місцева влада не поспішала виконувати закон про декомунізацію, втім громадські активісти дотиснули чиновників.

Пам’ятник Леніну відправили на зберігання. Якщо покупець на нього не знайдеться, місцева влада відправить його на переплавку, адже в цьому пам’ятнику 4,5 тонни кольорового металу.
__________________
Доброта-вище всіх якостей.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 26.10.2016, 19:13   #1163
Olexijj
Новачок
 
Аватар для Olexijj
 
Реєстрація: 05.06.2011
Дописи: 28
Ukraine
Мій ресівер: Openbox-820; Sat-integral 1225
Типово

На прикладі одного села можна побачити що до лав УПА йшли майже всі чоловіки.
1944-го року німецько-радянська війна ще тривала. Нацисти вже відступали із загарбаних територій, а на їхнє місце поверталися «совєти». Проте в містечках і селах Західної України вони наштовхувалися на опір з боку українського підпілля. Наявні джерела повідомляли органи НКВД про особливості й масштаби цього руху опору.

- На підставі агентурних відомостей стало відомо, що в селі Дроздів Тучинського району існує зорганізована банда УПА сільського проводу, яку очолює представник ОУН Семенюк Юхим Йосипович, 1908 року народження, котрий перебуває на нелегальному становищі, і один з активних його помічників Буняк Андрій Максимович, – повідомляли з Тучинського районного відділу НКВД в Управління НКВД Рівненської області у березні 1944 року.

Щоб зреалізувати агентурні матеріали й заарештувати учасників УПА, зорганізували оперативну групу з числа працівників Тучинського районного відділу НКВД і Станіславського Управління НКВД. Незабаром група затримала Буняка Андрія Максимовича, 1903 р.н.

11 березня 1944 року, провівши спецоперацію в с. Дроздів, затримали ще 70 осіб, які ухилялися від мобілізування до лав Червоної Армії. Після допитання скерували до військового комісаріату 67-х, а 3-х – заарештували.

Цього ж дня на околиці Дроздова, на відстані 50 м в напрямку до яру від будинку Єфимчука Михайла Іларіоновича, виявили харчовий склад УПА. За склад слугувала спеціально облаштована яма розмірами 1,5х2,0 м та глибиною 1,5 м. Дно й стіни ями були вимощені з соломи. У ній зберігано 110 кг пшениці, 1782 кг жита, 81 кг ячменю. Зверху зерно було накрите соломою і засипане шаром землі товщиною близько 0,75 м.

- Як свідчать наявні матеріали та проведене слідство, бандами УПА охоплено більшість сіл Тучинського району, зокрема, Сінне, Пустомити, Шубків, Люцинів, Малятин та инші, де є факти зіткнень і перестрілок з бандами, за даними видно, що у селах фігурує, як організатор і командир куреня, активний учасник УПА під кличкою «Недоля», як ми з’ясували, Трохимчук Степан Климович (Климентійович – моя прим.), – зазначено у спеціальному повідомленні від 11.03.1944, що його надіслали Управлінню НКВД Рівненської області.

13 березня 1944 року оперативна група НКВД вкотре провела спецоперацію в с. Дроздів і затримала ще двох підпільників.

Виявляли українських повстанців далеко й за межами Дроздова. Зокрема, у місті Бежиця Брянської області Росії у травні 1944 року відділ контррозвідки «Смерш» 9-ої запасної стрілецької дивізії затримав 50 військовиків, які служили у лавах 66-го запасного стрілецького полку цієї дивізії. Усі затриманці раніше мешкали у селі Дроздів і належали до українського підпілля. Після повернення радянської влади на початку 1944 року, їх змобілізували до лав Червоної армії. Однак згодом про минуле цих людей дізнався «Смерш». Отож, усі 50 затриманців стали фігурантами однієї кримінальної справи – «справи п’ятдесятьох».

Як з’ясували під час слідства, націоналістичне підпілля у Дроздові існувало ще під час панування Польщі на цих землях. Зокрема, дроздівець Буняк Андрій Максимович ще 1934 року приєднався до наявної тоді підпільної організації, яку очолював тутешній дяк Іван Кульчицький. Для роботи організації Кульчицький надавав свою квартиру, розташовану неподалік від церкви.

Під час німецької окупації оунівці Дроздова почали створювати у своєму селі загони Української Повстанської Армії. Час від часу населений пункт відвідували представники ОУН(б) й УПА, які пропагували, щоб населення долучалося до їхніх лав. У травні 1943-го сюди вкотре прибув такий представник, провів збори оунівців та оголосив, що станичним ОУН(б) села Дроздів призначено Семенюка Юхима Йосиповича, а його заступником – Семенюка Андрія Адамовича.

- Бандерівська контрреволюційна організація нашого села з’явилась, тобто зорганізованою, десь від травня 1943 року <…>, – засвідчив Романчук Петро Микитович, 1925 р.н., під час допиту 08.05.1944.

Виконання инших важливих напрямків у роботі станичної організації ОУН(б) забезпечували:

Єфимчук Іван Лук’янович – начальник Служби безпеки ОУН (б) сільського проводу;

Буняк Андрій Максимович – заступник начальника Служби безпеки;

Марчук Гнат Ясонович – завідувач складами УПА;

Новасюк Іван Ясонович – заступник завідувача складами УПА;

Пастернак Текля Федорівна – особа, відповідальна за роботу з жінками;

Малюванчик Агафія Миколаївна – господарча (відповідала за збір продуктів, одягу тощо).

У травні 1943 року до Дроздова завітав Трохимчук Степан Климентійович, псевдо «Недоля», який провів тут роботу щодо залучення селян до лав УПА.

- Організація українських націоналістів мала свою армію – УПА, яка була озброєна і перебувала у лісі. Поза тим, у селі Дроздів усі чоловіки віком від 18 до 50 років були зараховані до лав УПА, але перебували вдома і в обов’язковому порядку проходили військову підготовку – стройові заняття один раз на тиждень, але жодної зброї вони не мали. Агітатори ОУН, які приїжджали до нас у село, казали, що ця армія отримає зброю лише тоді, коли настане час піднімати повстання проти Червоної армії і радянської влади. І ця частина армії має влитися до лав уже наявної УПА, – зазначено у протоколі допиту Буняка від 11.03.1944.

Насправді ж під час вишколів вивчали ще й тактичну підготовку та матеріальну частину гвинтівки. Зброю зазвичай мав лише той, хто проводив вишкіл.

- У серпні 1943 року Єфимчук Іван Лук’янович і Єфимчук Михайло зібрали усіх з нашого села, хто належав до УПА, і проводили заняття зі стройової підготовки, з тактичної підготовки. Заняття відбувалися увечері, на лузі, поряд з нашим селом Дроздів. Такі заняття проводили п’ять разів, на яких був присутній і я <…>. У серпні чи вересні 1943 року на кожному зібранні для занять спочатку приймали присягу. Єфимчук Іван читав, а решта за ним повторювали, – засвідчив Романчук Петро Мефодійович, 1921 р.н., під час допиту 12.03.1944.

Для жінок також проводили вишколи, на яких готували їх стати санітарками і зв’язковинями. А ще жінки в’язали светри для повстанців.

- Бандерівська організація мала на меті побудувати самостійну незалежну Україну, а зорганізовувала Українську Повстанську Армію для збройної боротьби з німцями, а також збройної боротьби з Червоною армією, тобто не допустити, щоб в Україні була радянська влада, – засвідчив під час допитів Єфимчук Григорій Мойсейович, 1921 р.н.

Те ж саме засвідчили й инші заарештовані дроздівські підпільники.

На запитання про те, де повстанці брали зброю, Романчук Петро Микитович відповів:

- Бойову зброю і боєприпаси організація здобувала самотужки, виділяли окремий рій для пошуків трофейної зброї і боєприпасів, а також нападали на німецькі обози, де відбирали зброю <…>.

Керівний склад Дроздівської УПА був такий:

- військовий керівник – Єфимчук Михайло Іларіонович;

- чотові: Марчук Гнат Ясонович, Єфимчук Іван Лук’янович, Семенюк Андрій Адамович;

- ройові: Романчук Петро Мефодійович, Вознюк Артем Йосипович, Дубич Андрій Григорович, Марчук Афанасій Якович, Демчук Василь Костянтинович, Семенюк Соловей Селівестрович, Марчук Петро Іванович, Мартинчук Михайло Власович, Васильчук Іван Михайлович, Кравчук Йосип Трохимович, Дубич Степан Власович, Малюванчик Павло Сазонович, Лежнюк Петро Павлович, Єфимчук Василь Адамович, Буняк Андрій Максимович (призначили ройовим після того, як припинив виконувати обов’язки заступника начальника Служби безпеки).

Кожен рій мав у собі керівника (ройового) та 12 бійців.



Учасники українського підпілля, брати Бугай Андрій Григорович, 1922 р.н., та Бугай Павло Григорович, 1925 р.н., мешканці с. Дроздів

Щоб забезпечити потреби Української Повстанської Армії, на території Дроздова заклали низку харчових складів. Зокрема, у різний час такі склади влаштовували у дворі Марчука Гната Ясоновича, біля садиби Єфимчука Михайла Іларіоновича, у хліві Наконечного Марка Юхимовича, у господарстві Хомуйло Бенедикта Зиновійовича тощо.

Зерно та инші продукти харчування для потреб УПА здавало усе населення Дроздова. У вересні 1943 року питання щодо здавання й зберігання зерна навіть розглядали на сільських зборах.

Перевірку повстанських складів у Дроздові здійснював Струк Петро Дмитрович, 1909 р.н., мешканець Тучина.

Згодом навіть найменша причетність до створення й наповнення складів УПА стане одним із пунктів звинувачень багатьох заарештованців.

Цікаві відомості щодо цього містить протокол допиту від 18.05.1944 Новосада Івана Адамовича, 1924 р.н. Його, зокрема, звинуватили в тому, що охороняв харчовий склад УПА. Новосад це заперечив:

- Не визнаю себе винним в тому, що нібито я охороняв харчовий склад УПА. Продуктового складу я жодного не знаю і не охороняв.

- Скажіть, хліб, <…> для УПА у вас зберігали? – наполіг допитувальник.

- Був лише один випадок – восени 1943 року <…> до мене в дім бандерівці принесли випечений хліб кількістю близько 60 кг. Того ж дня ввечері цей хліб я, Єфимчук Михайло, Буняк Андрій навантажили на підводу й відправили до лісу членам УПА, – відповів Новосад.

- Отже, Ви зберігали цей хліб, призначений для УПА, у своєму домі?

- Так <…> хліб зберігали у моєму домі кілька годин.

Ці кілька годин, упродовж яких хліб зберігали у домі Новосада, радянські розслідувачі все таки розтлумачать як охорону складу.

Під час окупації німці формували органи місцевої влади й поліцію переважно з тутешнього населення. Поліціянтом, зокрема, служив і Дубич Костянтин Якович, 1921 р.н. Під час допиту, що відбувся 14.03.1944, він зазначив:

- У числі поліціянтів було багато учасників так званих УПА, через що німці їх заарештовували.

Щоб убезпечити село у нічний час, хлопці почергово несли варту – з 23:00 год. до світанку. У разі появи небезпеки мусили подавати сигнал: удари по рейсі.

У своїх лавах УПА об’єднала людей різного політичного досвіду. Зокрема, Демчук Василь Костянтинович, 1899 р.н., протягом двох місяців служив у петлюрівському війську. Єфимчук Г.М. та Марчук Никанор Яковлевич, 1914 р.н., під час польського панування на західноукраїнських землях належали до нелегальної Комуністичної партії Західної України. Через це їх навіть затримувала польська поліція. Чимало дроздівських повстанців свого часу служили у польському війську.

Потрапивши до лав УПА, кожен отримав свою ділянку роботи: Єфимчук Г.М. допомагав лікареві доглядати за хворими й пораненими бійцями УПА у повстанському шпиталі, розташованому біля хутора Гутвин Деражненського (нині – Костопільського) району Рівненської області; Дубич Володимир Яковлевич, 1923 р.н., та Яремчук Олексій Савович, 1923 р.н., виконували обов’язки зв’язковиків; Вознюка Артема Йосиповича, 1909 р.н., як кравця, залучили до шиття одягу повстанцям тощо.

Мешканці Дроздова були учасниками українського підпілля не лише у своєму селі, а й в инших місцевостях.

Щоб довести антирадянський характер УПА, розслідувачі, звісно ж, шукали інформацію про її антирадянську діяльність. Проте иноді допитувані особи свідчили про инше – антинімецьку діяльність УПА. Зокрема, під час допиту, що відбувся 18.05.1944, Єфимчука Г.М. запитали:

- Скільки разів і з ким загони УПА брали участь у збройних зіткненнях?

- Мені відомо, що один із загонів УПА <…> мав збройне зіткнення з німцями під містечком Костопіль. Більше ще з ким – не знаю, – відповів Єфимчук.

Зрештою, заарештовані дроздівські повстанці постали перед радянським правосуддям: когось позбавили волі, когось – життя. Усіх фігурантів «справи п’ятдесятьох» ув’язнили на різні терміни – від 7 до 20 років.

Чимало в’язнів з місць неволі не повернулися, зокрема:

Буняк Андрій Максимович помер 19.01.1945 у Воркутинському виправно-трудовому таборі. Його поховав земляк-дроздівець Дубич Степан Власович, невільник цього ж табору;

Наконечний Марко Юхимович, 1898 р.н., помер 1945 року;

Дубича Костянтина Яковича, 1921 р.н., стратили 20.10.1944 за рішенням вироку Трибуналу.

З фігурантів «справи п’ятдесятьох» знайшли смерть в ув’язненні 24 бранці:



Унаслідок спецоперацій, що їх провели органи НКВД у Дроздові впродовж першої половини 1944 року, українське підпілля зазнало тут значних втрат. Проте знищити повністю його не змогли. Відчайдушна й виснажлива боротьба з радянським режимом триватиме ще кілька років після завершення Другої світової війни.
__________________
Полтавська обл.
Olexijj зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 27.10.2016, 19:45   #1164
Olexijj
Новачок
 
Аватар для Olexijj
 
Реєстрація: 05.06.2011
Дописи: 28
Ukraine
Мій ресівер: Openbox-820; Sat-integral 1225
Типово

Пісня про сотенного «Довбуша»



Минають дні минають ночи,

Минає лютая зима,

Накрила смерть повстанські очі ,

Друзів на світі вже нема.

Згинув наш Довбуш та ще й Дніпренко,

І наш Жбурай і Ростислав.

Нехай не плаче стара мати,

Бо син за Україну впав.

Зложили вни своє життя

У милій Вкраїні ,

Остатні слова промовили :

«Слава Україні!»

Ой Україні Слава!

Пімистиш за мня брате,

Що я тутка помираю

Дай дівчині знати .

А дівчина довідалась,

Що Довбуша вбили –

В ріднім селі коло церкви

Тай похоронили.

В ріднім селі коло церкви,

Родина не знає.

Вна го має за живого,

Всьо му передає.

Ой ви друзі, українці ,

Нічо не думайте ,

Тіко беріть зброю в руки,

Свого здобувайте.

Настала ніч на Україні,

Багряна річка протіка,

А на прапорах синьо-жовтих

Чорная лента повіва.
__________________
Полтавська обл.
Olexijj зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 27.10.2016, 19:52   #1165
Olexijj
Новачок
 
Аватар для Olexijj
 
Реєстрація: 05.06.2011
Дописи: 28
Ukraine
Мій ресівер: Openbox-820; Sat-integral 1225
Типово

Справа ч.131/48 Комар Ярослав Васильович, українець, народився 18 лютого 1924 року в селі Чернихівці Збаразького району Тернопільської області. Боєць спецгрупи Тернопільського УМГБ, кличка Роман.

“15 вересня 1948 року в Тернопільському будинку УМГБ, в кабінеті заступника начальника оперативного відділу УМГБ лейтенанта Краснікова були працівники енкаведе: Хорсун, Ліщов, Матвеєв і я, Комар Ярослав. Хорсов мені конкретно сказав, що я їм вже здав декілька криївок, здав вже багато бандитських підсобніків і мені тепер повернення в підпілля немає. Якщо я втечу від них, то мене в’бють бандерівці за зраду. Ховатися в криївці вже неможливо, бо це не 44-45 роки. Тоді ще бандерівці ходили сотнями, вони тоді шукали нас, ми їх дуже боялися, ми боялися появитись малими групами в любому селі, бо вони мали можливість вбити нас. А тепер ми можемо приїхати 5-6 наший бійців і ми вже робимо в селі облави по багатьох хатах і криївках. читать дальше
У нас велика мережа агентів в кожному селі. Вже ніхто від нас не заховається. І вам все відомо про Збаражчину. Хто тут залишився на даний час? Тернопільщину тримає Кайдаш. Але ми скоро його приберемо. А ті, що є ще по селах, по двох-трьох в кущах, самі влізуть нам в руки і навіть не знатимуть коли. Ось ти ходив, блукав і думав що тебе ніхто не накриє. А накрили. Так буде з усіма. Що вони думають зробити? Яку вони думають Україну побудувати? Якої вони хочуть України? Нині Україна є. Хіба сьогодні немає України? Якої вони самостійності хочуть? Такої самостійної України ніколи не було й вони ніколи не збудують. Що вони думають? Вони хочуть порівняти свою революцію до тої, яку творив Ленін? За Леніним йшов весь народ. Ще трохи і їх люди будуть палицями бити та гнати. Що може зробити Бандера? Він втік до Америки і там сидить. Раніше продав Україну німцям, а тепер американцям продає. Тут він залишив своїх агентів, які працюють на Америку. Що вони зробили добре? Скільки по селах через них людей постраждало. Хтось їм сказав на когось, вони прийшли і застрелили, а агент як був в тому селі, так і залишився і дальше буде вже і не один, а десятки. Ми знаємо як вербувати в агенти. А тепер до діла. Хто такий “Бурлан”, “Олесь”. Чи знаєш щось про провідника з Вишнівеччини “Сокола”? А що чув про “Ореста”. Потім дали мені листок, продиктували текст, я написав і підписав.

“Заява. Я, Комар Ярослав Васильович, погоджуюся співпрацювати з працівником УМГБ лейтенантом Красніковим під псевдом “Роман”. Якщо не буду виконувати наказів свого начальства, то буду покараний найсуворішим законом радянської влади. 15 вересня 1948 року (Роман)”

Мене оприділили в спецгрупу і провели зі мною інструктаж. Старшим групи був Арсен. Про нього я знав що він з села Заднищівка Підволочиського району, був в підпіллі під кличкою “Бурлака”. 18 квітня 1945 року зловили його енкаведисти в селі Добромірка Збаразького району, батька вивезли в Сибір ще у 1944 році. Сам він жив тепер у Микулинцях. Всі наші в спецгрупі мали клички. Ніхто один одного не знав. Але всі колись були в боївках і повязані з бандерівцями Всі ми стали зрадниками. Я товаришував з “Юрком” з Чорткова. До середини 1945 року він перебував на Волині. Зловили його у криївці коло Чорткова. Також добре підтримував зв’язки з “Василем” з Струсова. Він раніше працював інформатором в СБ. У 1946 році його більшовики зловили і він тепер у спецгрупі. Спецгрупа перебувала на території Підгаєччини і в ній було 15-ть бійців. Всі їздили на конях і, вдаючи повстанців, провокували населення, а в останні час спецгрупа змінила свою тактику. Виїжджала на операції, забирала з собою матеріал на цілу криївку і речі до неї на машину і переміщалися туди де треба провести операцію. Там копали в лісі криївку, закладали деревом, засипали землею, заносили речі, а зверху маскували так, що це виглядало як справжня підпільна, оунівска криївка. До цієї криївки енкаведисти брали потрібних їм людей, що мали зв’язки з повстанцями, допитували під маскою підпілля. Заарештованому доказують що він “сексот” і співпрацює з більшовиками. А цей, виправдуючись доказує що він знає повстанців, має з ними зв’язок, знає де вони і так дальше. Одержавши відповідні матеріали про повстанців, спецгрупа передає їх оперативним працівникам в цьому районі де вони працюють і РВ НКДБ працює. Так виконавши завдання, спецгрупа все забирає з лісу і знову завозить у Хоростків до РВ НКДБ.

Одне із завдань було на Кременеччині. У лісі за 12 кілометрів на північ від Кременця. Ми викопало і обладнали криївку розмірами 2 на 2 і висотою в 2 метри. В криївці ми поставили столик і там положили підпільну літературу, протибільшовицькі карикатури та декілька брошур. На землю постелили солому. Ліжок ми не ставили. Мене проінструктували і Юрка. Ми мали піти в село і заарештувати заступника голови сільради та привести в криївку на допити. Я мав прийти до хати і забрати голову спочатку як енкаведисти, потім по дорозі сказати що ми з відділу СБ і беремо його на перевірку і зав’язали очі рушником і повели в ліс. Коли мали провести затриманого до кривляки, то мали сказати що привели і передати вже другим, які представились як “слідчі СБ УПА”. Ці “слідчі” пояснили чого затримали, “бо люди в селі говорять що ви співпрацюєте з більшовиками і тому ми взяли вас з собою до криївки”. У криївці його тримали цілу ніч. Він розказав все, і про всіх повстанців, де квартирують, до кого приходять, де переховуються. Після допитів йому сказали що вияснили, він не співпрацює з комуністами, тому йому зав’яжуть очі і проведуть до дороги з лісу а там відпустять. Ми його довго водили, щоб показати що відстань далека, а за 100 метрів від дороги розвязали очі і відпустили. Він пішов до дороги і там дальше май йти в село. Та через триста метрів там вже його чекала облава з НКДБ, які і затримали, чого в ранковий час сам виходить з лісу.

Нам постійно давали вказівки як поводитися з затриманими в криївках. Часом бувало так що ми не могли розмістити коло села криївки, то затриманого доставляли за 20 км до схрону. До прикладу. Це було в Микулинецькому районі коло села Конопківка. Одного чоловіка заарештували енкаведисти і машиною везли до райцентру. По дорозі шофер вдає що машина поламалася і дальше їхати на можна. Більшовики, які конвоюють заарештованого, залишаються на машині, для охорони транспортного засобу, а одному доручають відвести полоненого до села, де розміщений батальйон. Доручення це є фіктивним і говорять голосно щоб чув затриманий. Охоронець знає куди має вести й що робити. Він веде полоненого, а в назначеному місці чекають два або три переодягнені в бандерівців з нашої енкаведиської групи. Бійці спецгрупи вдаючи себе повстанцями ловлять охоронця і заарештованого. Роззброюють і відводять їх в різні сторони. Охоронця будь-то пострілом вбивають, а полоненого ведуть дальше. Він бачить все і починає говорити, що він повстанець і його енкаведисти затримали і везли в райцентр. Він виправдовується і йому говорять що зараз допитають в СБ УПА, повинні перевірити чи часом він не пов’язаний з комуністами. Йому завязують очі і заводять до криївки. Там допитують і пришивають співпрацю з комуністами. Він доказує що має знайомих побратимів і вказує де вони розміщені, їхні клички, де схрон. Я був в багатьох районах північної частини Тернопільської області, на Кременеччині, Шумщині, Вишнівеччині. Таким методом ми допитали багато повстанців”.

21 грудня 1948 року повстанці розкрили криївку спецгрупи Тернопільського УМГБ в селі Конопківка Микулинецького району. В криївці була друкарська машинка, але не робоча і декілька націоналістичного характеру книг та брошури. Цю літературу спецгрупа УМГБ використовувала в провокаційних цілях.

МАТЕРІАЛИ ПІДГОТУВАВ ОЛЕГ КРИВОКУЛЬСЬКИЙ
__________________
Полтавська обл.
Olexijj зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 28.10.2016, 11:05   #1166
Olexijj
Новачок
 
Аватар для Olexijj
 
Реєстрація: 05.06.2011
Дописи: 28
Ukraine
Мій ресівер: Openbox-820; Sat-integral 1225
Типово

Полякам.
За незалежність України загинуло сотні тисяч кращих синів і дочок України.
Вони гинули по лісам і горам в боях з НКВД,
Вони гинули ,пускаючи останню кулю в скроню,оточені більшовиками аби не потрапити в полон і не видати під час катування своїх побратимів.
Вони гинули в катівнях НКВД.
Вони гинули в сталінських концтаборах ГУЛАГу.
За те що любили Україну,за те що хотіли бачити її незалежною державою.
Більшість тих борців,людей високого духу належали до
організації ОУН,багато з них воювали в УПА.
Ця жорстока кривава війна на Заході України продовжувалась масово до середини 1950-х років,а деякі підпільники протримались до 1960-х років.
То були кращі люди України,що боролись проти найжорстокішої в світі-радянської комуністичної тиранії.
Польща офіційно оголосила тих людей злочинцями в своїй Ухвалі Сейму від 2013 року і від 2016 року.
Поки Польща не відмінить своєї ганебної,підлої ухвали Сейму,
де кращі люди України визнані злочинцями,а організація,що
боролась проти радянського тоталітаризму в той час як Польща
йому вірно прислужувала,визнана за злочинну,
жодного примирення і порозуміння не може бути.
Бо таким чином Польща і польське суспільств демонструє свою солідарність з антиукраїнськими силами,з сталінською ідеологією і підтримує тоталітаризм і путінську Російську імперію.
Без цього ви можете дійти згоди і порозумітись з українською владою олігархату,порозумітись з проросійськими силами в Україні,але ви ніколи не дійдете порозуміння з українцями.
P.S. Прошу українців,що підтримують моє звернення поставити "лайк".
Polakom.
Za niezależność Ukrainy zginęło setce tysięcy lepszych synów i córek Ukrainy.
Oni ginęli po lasach i górom w bojach z NKWD,
Oni ginęli,puszczając ostatnią kulę do skroni, otoczone bolszewikami byle nie utrafić do niewoli i nie wydać podczas katowania swoich pobratymców.
Oni ginęli w katowniach NKWD.
Oni ginęli w stalinowskich obozach koncentracijnych GULAGu.
Za to że lubiły Ukrainę, za to że chciały widzieć ją niezależnym państwem.
Większość tych bojowników, ludzi wysokiego ducha należała do
organizacje OUN, wiele z ich walczyły w UPA.
Ta okrutna krwista wojna na Zachodzie Ukrainy trwała masowo do środka 1950-х lat, a niektórzy działacze podziemia przetrwali do 1960-х lat.
To byli lepsi ludzie Ukrainy, co walczyło przeciw najokrutniejszej w calem swiate radzieckej komunistycznej tyranii.
Polska oficjalnie ogłosiła tych ludzi przestępcami w swojej Uchwale Sejmu od 2013 roku i od 2016 roku.
Dopóki Polska nie skasuje swojej haniebnej, łotrowskiej uchwały Sejmu,
gdzie lepsi ludzie Ukrainy są uznane przez przestępców, a organizacja, że
walczyła przeciw radzieckiemu totalizmowi w tym czasie jak Polska
jemu słusznie posługiwała, przyznana za przestępczą,
żadnej zrody i porozumienie nie może być.
Bo w ten sposób Polska i polska społeczeństw demonstruje swoją solidarność z antyukraińskimi siłami, z stalinowską ideologią i podtrzymuje totalizm i putinskie Rosyjskie imperium.
Bez tego możecie przyjść do zgody i porozumieć się z ukraińską władzą oligarchatu, porozumieć się z prorosyjskimi siłami w Ukrainie, lecz nigdy nie dojdziecie porozumienia z Ukraińcami.
P.S. Proszę Ukraińców, co podtrzymuje moje zwrócenie postawić "like".
__________________
Полтавська обл.
Olexijj зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 28.10.2016, 16:45   #1167
sat-prof
Administrator
 
Аватар для sat-prof
 
Реєстрація: 14.12.2009
Дописи: 6.635
Ukraine
Мій ресівер: Opticum 9500HD Enigma2 (ACC Авангард) +Openbox X820 (Dir320)
Надіслати повідомлення для sat-prof на ICQ
Типово

Цитата:
Люди дешевеют, вещи дорожают…
Просто бездуховность в мире процветает.
Уточкою губы, «селфи» с голым задом…
Были бы финансы — доброты не надо.

Мимо инвалидов и котов облезлых
Едет модный перец с фейсом бесполезным.
У него стабильность — папа в депутатах
И диплом не хилый — он учился в Штатах.

Кто-то за идею и семью воюет,
Кто-то из генштаба званьями торгует...
Звёзды на погонах за продажу пленных,
Но они дешевле слёз обыкновенных…

Горе-командиру вдруг «героя» дали,
Чтоб в котле и дальше те своих бросали,
Чтобы брат на брата за авто и дачу.
Кто в бою бесплатно — жизнь отдал на сдачу…

Продаются кресла, галстуки, портфели,
Новости в газетах и большие цели…
Отыщите совесть за вознагражденье.
Курс души обвален за одно мгновенье.

Ненависть затмила в людях состраданье.
Главная задача — просто выживанье.
То, за что боролись, оказалось бредом.
Как в войне с собою одержать победу?

Только смех детишек возвращает к Богу,
Ведь войною к миру не найти дорогу.
Небо смотрит сверху и от слёз седеет…
Вещи дорожают… Люди дешевеют…

Ирина Самарина-Лабиринт
__________________
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Цінуйте щирість, а не користуйтеся нею. (sat-prof)
sat-prof зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 31.10.2016, 11:37   #1168
D-Misha
Передовик
 
Аватар для D-Misha
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.851
Ukraine
Мій ресівер: х-810,Sat-Integral S-1228 HD
Типово

"У нас все-одно буде найкраща країна в Європі, навіть якщо на це піде не один десяток років", - Петро Шуклінов

Українці змогли запустити е-декларування - і це тільки початок.

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація! Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!

Петро Шуклінов.

Зараз для багатьох це ще гра: іноді привід позлитися, іноді - потроллити чиновників. Не всі усвідомили, що насправді сталося за останні два тижні. Це прийде трохи пізніше. Так пише на своїй сторінці в Фейсбук журналіст Петро Шуклінов, повідомляють Патріоти України, і цитують далі:

Цитата:
"Хорошо понимают ситуацию те, кто принимал активное участие в этом грандиозном забеге под названием внедрение электронных деклараций в Украине. Сколько написано было, сколько нервов потрачено, сколько иностранных послов ночью разбужено, сколько было моментов, когда все могло развалиться (и сколько таких моментов еще будет впереди).

Но - сделано.

Спасибо вам всем, гражданское общество Украины. Даже если вы не участвовали в акциях, не писали своим депутатам, на давили, а хотя бы просто помогали распространять информацию - спасибо. Это ваш успех.

Перечислять фамилии особо причастных можно долго - они из разных лагерей. Иногда даже не общаются между собой. Но все делали одно дело. И пока есть все эти люди, кто двигает Украину дальше и не сваливается в популизм, берет на себя ответственность и доводит начатое до конца - все будет круто.

Плюйте на тех, кто прочит Украине что-то плохое. Мы все вместе с вами запустили штуку, которая невозможна во всех этих мордорах и царствах зла. Шаг за шагом тащимся вперед. Шаг за шагом делаем демократический процесс необратимым. Делаем перемены в стране необратимыми.

И пусть враги у***ться от злости. У нас все-равно будет лучшая страна в Европе. Даже если на это уйдет еще не один десяток лет. Мы - движемся. И путь выбрали правильный. Работаем дальше. Не обращаем внимание на гадов. Не отвлекаемся. Продолжаем формировать сильное гражданское движение. У нас все впереди".
__________________
Доброта-вище всіх якостей.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 02.11.2016, 07:03   #1169
D-Misha
Передовик
 
Аватар для D-Misha
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.851
Ukraine
Мій ресівер: х-810,Sat-Integral S-1228 HD
Типово

Пам’ятати своє героїчне минуле: Львів масовою ходою відзначив 98-у річницю Листопадового чину

В рамках святкових заходів на честь Листопадового чину і створення Західноукраїнської Народної Республіки наймасовішим дійством стала студентська хода.

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація! Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!

Хода розпочалася перед університетом імені Івана Франка і закінчилася біля Меморіалу Українських Січових Стрільців на Янівському кладовищі.

Завершила урочистості спільна молитва за всіма, хто віддав життя у боротьбі за незалежність України.

Крім того, сьогодні центром Львова ходили патрулі реконструкторів у формі Українських Січових Стрільців і вітали львів’ян та гостей міста з річницею. Біля приміщення Львівської обласної державної адміністрації вони встановили блокпост Січових Стрільців та підігнали бронемашину тих часів.

Нагадаємо, в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українські Січові Стрільці на чолі з сотником Дмитром Вітовським зайняли всі найважливіші урядові установи у місті. До ранку були захоплені всі стратегічно важливі об’єкти міста.

9 листопада 1918 року УНР створила свій тимчасовий виконавчий орган, який був 13 листопада 1918 року перетворили на Державний Секретаріат ЗУНР-ЗУНР.
__________________
Доброта-вище всіх якостей.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 06.11.2016, 17:29   #1170
D-Misha
Передовик
 
Аватар для D-Misha
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.851
Ukraine
Мій ресівер: х-810,Sat-Integral S-1228 HD
Типово

Відомий письменник назвав одну з найголовніших проблем України

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація! Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!

Затвердження російської мови як другої державної повністю знищить Україну.

Таку думку висловив письменник Василь Шкляр у інтерв’ю "Еспресо.TV".

За його словами, двомовність в Україні становить велику небезпеку для держави. Адже державна мова допомагає українцям боротись з російською агресією.

"Є в української нації найбільший герой, який зазнав найжорстокіших нападів і якого росіяни намагалися знищити у першу чергу, бо знали, що з ним ми нездоланні. Це – наша мова. У час великих повстань українців проти московської влади у 20-х роках минулого сторіччя відомий воєначальник Червоної Армії Михайло Фрунзе сказав, що росіяни не здолають українців доти, поки не вирвуть у них наймогутнішу зброю – їхню мову. Не вдалося. Не вирвали. А якби так сталося, ми згинули б. Тому вони й досі не зреклися цієї мети. Тому війна точиться не лише на сході, а й у кожній нашій оселі – на екрані телевізора, у свідомості кожного з нас", – вважає письменник.

Шкляр переконаний, що двомовність лише сприяє "промиванню мізків українцям" в умовах бойових дій на сході країни.

"Це одне з ментальних непорозумінь українців, яке дає право сусідам називати Україну недодержавою. Мільйони наших громадян пишуть в анкетах, що їхня рідна мова українська, а розмовляють російською. І їх навіть не привела до тями війна з московським загарбником. Чи є в цій двомовності небезпека для держави? Звісно, що є. Як би там не характеризували "русский мир" з погляду путінської політики, що б не говорили політологи про цивілізаційний розлом, але основою цього "мира" є російська мова", – наголосив письменник.
__________________
Доброта-вище всіх якостей.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Параметри теми
Параметри перегляду

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
А що Ви сьогодні робили?* sat-prof Офтопік (теревеньки) 73 06.11.2016 22:43
Світлодіодні лампи – освітлення майбутнього вже сьогодні Igor1031 Офтопік (теревеньки) 0 07.02.2015 15:37
Сьогодні викопав... sat-prof Ваші захоплення 8 25.05.2014 10:36
MYtv (Україна) hmura Провайдери платного ТБ 1 15.12.2011 17:09
Україна запустить свій супутник 2011 році sat-prof Загальний розділ! 8 25.06.2010 12:15


Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 14:08.


vBulletin 3.8.4 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2004-2010
Львівський форум