SAT
шарінг
Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF  

Назад   Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF > Вітальня - SaT-PRoF.CoM.Ua > Спорт на SAT-TV > Теніс

Примітки

Створення нової теми Відповідь
 
Параметри теми Параметри перегляду
Старий 09.08.2013, 22:55   #1
sat-prof
Administrator
 
Аватар для sat-prof
 
Реєстрація: 14.12.2009
Дописи: 6.635
Ukraine
Мій ресівер: Opticum 9500HD Enigma2 (ACC Авангард) +Openbox X820 (Dir320)
Надіслати повідомлення для sat-prof на ICQ
Типово Я був змушений спати в номері тренера на підлозі ». Як вижити в тенісному турі

У ніч з 7 на 8 серпня по Москві головна надія американського чоловічого тенісу Райан Харрісон програв у першому колі незнатному челенджерові, ведучи 5-1 в третьому сеті, після чого не взявши ні гейму. В принципі, в цьому немає нічого дивного, Харрісон вже не перший рік не може виправдати величезні аванси. Мене зацікавило інше: він програв тенісистові з Ірландії на ім'я Джеймс Макгі. Ви багато знаєте про ірландський теніс? Я, наприклад, згадав тільки Коннора Ніланда, чи то в 2009, чи то в 2010 році якимось чином потрапив в основну сітку USOpen і до справжнього моменту вже завершив кар'єру. Все.



Копнувши про МакГі глибше, я натрапив на його офіційний сайт-тире-блог, і перший же пост змусив кинути все і заглибитися в читання. Текст, який ви знайдете нижче, - переклад цього посту. Рекомендую прочитати його тим, хто подумує віддати свою дитину в професійний теніс і тим самим забезпечити йому світову славу, а собі - безбідну старість.



* * *


Я б хотів скористатися своїм блогом для відповідей на деякі питання, що я регулярно отримую від молодих гравців, їх батьків та вболівальників в цілому. Мене часто запитують про тренування, роз'їздах, фінансуванні, мотивації і т.д. У цьому пості я зроблю акцент на грошову сторону питання: витратах, призових і взагалі про те, як мені вдавалося триматися в Турі в останні роки.


Для початку повернемося в 2009 рік.


2009-2011:

Протягом багатьох років я, як гравець ATP туру, переживав, в основному, не про те, чи здатний я виступати в ньому і чи хочу цього, а про те, чи будуть у мене на це кошти. Коли я тільки починав на ф'ючерсах (у липні-2008), мені дуже пощастило роздобути допомогу з боку пари приватних спонсорів, однак тривало це не довго пішла криза. У результаті на початку 2009 року я опинився без підтримки, а власних накопичень було зовсім мало.

Вдалий старт у Турі в період з липня по грудень 2008 року дозволив мені опинитися на 400-та якомусь рядку світового рейтингу. У той момент мені були дуже потрібні гроші для того, щоб продовжувати йти вперед і не застрягти на місці. Однак, на жаль, так і сталося. Відсутність фінансування спричинило за собою зміни в моєму розкладі, психологічному стані, грі в цілому, становище в рейтингу і, відповідно, результати. Це був дуже непростий час, і тривало це більше двох років - аж до середини 2011 року. Результати, само собою, були ніякі, я ледве зводив кінці з кінцями.

У 2009/10 я намагався їздити на ф'ючерси, оскільки мій рейтинг був недостатньо високий для того, щоб потрапляти в основні сітки челленджерів. Ще я був обмежений рамками європейських змагань - літати на інші континенти (Америку, Азію) було занадто дорого. Приїжджаючи на турніри, я зупинявся в найдешевших місцях, що тільки міг знайти: гуртожитках, хостелах ... Більше того не маючи грошей, я не міг дозволити собі тренера, тому на 90% турнірів приїжджав один. Спочатку це було навіть прикольно - свобода, відчуття погоні за мрією; проте незабаром реальність дала мені копняка під зад. Я був зовсім один в оточенні стресових ситуацій і не уявляв, як все складеться далі. Самотність і виступи на високому рівні не дуже поєднуються один з одним. Чи варто дивуватися, що тоді я зовсім не міг реалізувати себе


Урізування витрат

Тоді я і вирішив зовсім урізати витрати - власне, це був єдиний варіант. Почав з перельотів і пересів на Ryanair (ірландська авіакомпанія-лоукостер - прим. І.М.). У них були найдешевші квитки, і я літав у міста, що знаходилися поряд з місцями проведення деяких ф'ючерсів. Ні для кого не секрет, що Ryanair активно відловлює пасажирів, чий багаж перевищує ліміт на кілограм-два, і мені довелося переконатися в цьому на власному сумному досвіді. Щоб більше так не потрапляти, я був змушений брати з собою мінімум інвентарю та екіпіровки в порівнянні з тим, що брав зазвичай. Купив нову сумку для ручної поклажі (попередньо переконавшись, що вона точнісінько вписується в рамки вимог компанії). Після всього цього залишалося сподіватися, що вони не знайдуть ще якусь причину, щоб змусити мене доплачувати. Я став майстром з запиханням одягу, ракеток і спортивної сумки в одну валізу, що йшов в багаж; брав з собою свою нову сумку, куди клав ноутбук, пару речей з одягу і ще щось необхідне. З часом я по суті перетворив все це в гру і навіть став отримувати від неї задоволення: коли кладеш багаж на ваги і бачиш рівно 15 кілограм на лічильнику - це ж даааа, дєтка!


Втім, скорочувати витрати можна і іншими способами. Пару раз я їздив до Великобританії на поромі, зупинявся в готелях, де спав пліч-о-пліч незрозуміло з ким. Мені навіть довелося змінити екіпіровку, щоб зберегти копієчку на перетяжки струн: я почав використовувати струни товстіші, щоб знизити тиск і тим самим продовжити їм життя. Такий хід, звичайно, дозволив мені заощадити, проте у нього знайшлася і зворотна сторона: було відчуття, що я грав дошкою, а не ракеткою, і моєму плечу це не дуже сподобалося. У підсумку я пропустив три місяці, довелося робити уколи. У житті більше не буду займатися такими фокусами.


Ще мені щотижня доводилося займатися пошуком гравців, з якими можна було б розділити номер в готелі - знову ж, щоб скоротити витрати. Задоволення було нижче середнього. Я провів чимало безсонних ночей через те, що мій французький чи італійський сусід тряс своїм хропінням всю будівлю. Одного разу якийсь черговий тип дав такого хропака, що я закричав на всю горлянку: «ЗАТКНИСЯ,йоб твою мать!», І кинув йому в голову дві подушки. Він ніби затих на пару годин, але і то не до кінця. Після цього я прикупив досить ефективні беруші, з якими тепер не розлучаюся в літаках та готелях.


Витрати на прання - окрема стаття. У деяких місцях це може бути досить дорогим задоволенням. Я вирішив, що буду прати свої речі у ванній або в раковині самостійно.

Перельоти і проживання - це основна частина витрат, однак достатньо і інших моментів: та ж прання, екіпірування, транспорт, послуги фізіотерапевта (масаж хоча б), поїсти знову ж іноді. Є і ще один момент: за право участі у змаганнях під егідою ITF потрібно платити внески, те ж саме стосується і окремих турнірів. У підсумку за тиждень набігає кругленька сума, до того ж не забувайте - вона йде в розрахунок лише на мене одного. Якщо їздити з тренером, її потрібно множити щонайменше на два. А адже тренеру потрібно ще й платити зарплату.

Не має значення, наскільки хороший гравець, наскільки він талановитий. Якщо у нього немає підтримки з боку, будь то наставник, тренер з фізпідготовки або фізіотерапевт, ні про яке постійному прогресі мова йти не може. Завжди потрібен хтось, хто підтримував би тебе, змушував приймати виклик, допомагав розвиватися і перекладав на наступний рівень. У 2009 році я опинився в ситуації, коли просто не міг дозволити собі найняти такої людини, тому довелося діяти по-іншому: я шукав і знаходив добрих і чуйних людей, які переймалися до мене співчуттям і безкоштовно допомагали: дозволяли зупинитися на ніч, давали тренерські поради або хоча б просто життєві.



Щоб ви знали: більшість гравців (не рахуючи елітних) беруть участь у 25-30 турнірах на рік. Хтось - трохи більше, хтось - трохи менше, залежить від людини. Решта плюс-мінус 20 тижнів у році вони або відпочивають, або тренуються. І от якщо в цей час захочеться попрацювати з тренером або кількома фахівцями, доведеться серйозно розщедритися. Ті, хто не може собі таке дозволити, тренуються самостійно. Ці тижні важливі нітрохи не менше, ніж ігрові, і от особисто я завжди домагався більшого результату, працюючи з тренером, ніж без нього.

Взагалі, під час ігрового простою я намагався проводити час у пошуках спонсора і висококласного тренера. Пару раз вдалося з'їздити в Італію і попрацювати з Бобом Бреттом, фахівцем зі світовим ім'ям, і його протеже Маріном Чилічем (переможцем дев'яти турнірів АТР, постійним резидентом топ-20 світового рейтингу - прим. І.М.). Боб з доброти душевної провозився зі мною чимало часу абсолютно безкоштовно, за що я йому щиро вдячний. Це був приголомшливий досвід; до того ж зовсім не зайвим було і познайомитися з Маріном.




Ще я з'їздив в пару британських тенісних академій, спілкувався з різними фахівцями в тому числі, в LTA Centre в Рохемптон; побував в купі тренерських центрів у Європі. Мій колишній наставник Ларрі з Tennis Canada в свій час проводив дводенні семінари в подібних місцях у Великобританії, і я катався слідом за ним. Спати доводилося на підлозі в номері його готелю, зате я зміг багато чого намотати на вус і розжився корисними записами, які потім прослуховував в дорозі. Подібні роз'їзди так чи інакше коштували грошей, однак я сприймав ці витрати як інвестиції в майбутнє.

ПРИЗОВІ

Призові на ф'ючерсах до неподобства малі. Пам'ятаю, у травні-2011 я вийшов у фінал турніру в Мадриді та отримав 500 євро. Це була просто катастрофа: я не повірив своїм очам, коли побачив чек. Розчарування, печаль - що ще можна випробувати, усвідомивши, наскільки мізерною виявилася плата за колосальну працю. До того моменту це був мій найуспішніший тиждень з точки зору рейтингових очок, проте я все одно витратив більше, ніж заробив!

Іноді на ф'ючерси приїжджають хлопці з рейтингом близько 190, і тоді рівень складності турніру серйозно підвищується. І ось навіть якщо при таких розкладах раптом вдається його виграти, зароблені призові, як правило, не покривають тижневі витрати, пов'язані з виступом на турнірі.

Єдина причина, по якій має сенс виступати на ф'ючерсах, - це можливість набрати рейтингові очки і отримати можливість потрапити на турніри рівнем вище - челенджери. При цьому пробитися там в основну сітку буває дуже важко, особливо якщо намагатися робити це без сторонньої допомоги. Все можливо, звичайно, проте витрата фізичних і психологічних ресурсів виходить колосальна.


Челленджери

Проте, якщо вже пробитися Challenger Tour, стає трохи простіше. Я маю на увазі організацію турнірів, загальну обстановку. Так, на багатьох Челленджер гравцям надається житло. Само собою, в порівнянні з ф'ючерсами рівень конкуренції там набагато вище, однак і призові, і рейтингові очки - теж.

Звідти можна вже пробитися і в еліту - АТР-тур, однак для цього потрібно постійно перемагати. Я майже не бачив гравців, які робили це без допомоги. У більшості тенісистів, які виступають на Челленджер, є тренер, який працює з ними хоча б протягом ігрового тижня. Це дає їм перевагу: їм простіше підбирати спаринг-партнерів, їх частіше бачать скаути, та й у цілому низку організаційних моментів поза кортом вирішується простіше. Тих, хто постійно перемагає в Челленджер-турі і при цьому подорожує поодинці, просто одиниці. Як правило, це гравці постарше, більш досвідчені, ті, хто давно виступає на професійному рівні. Вони вже самі знають, що потрібно робити.
__________________
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Цінуйте щирість, а не користуйтеся нею. (sat-prof)
sat-prof зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 09.08.2013, 22:55   #2
sat-prof
Administrator
 
Аватар для sat-prof
 
Реєстрація: 14.12.2009
Дописи: 6.635
Ukraine
Мій ресівер: Opticum 9500HD Enigma2 (ACC Авангард) +Openbox X820 (Dir320)
Надіслати повідомлення для sat-prof на ICQ
Типово

ТЕНІСНІ ЛІГИ У 2009/2010

Між тим, домовитися про спонсорську підтримку ніяк не вдавалося; щоб залишатися на плаву, я почав грати на клубних турнірах. Це був єдиний реальний спосіб дістати гроші. У 2010 я зіграв, здається, 11 матчів у 11 вікендів поспіль у різних частинах Франції та Німеччини. У проміжках мені доводилося їздити на різні європейські ф'ючерси. Щосуботи я летів як божевільний, сідав на рейс, а іноді і два, щоб встигнути потрапити на матч у тому чи іншому клубі. Я грав по два матчі в неділю (в одиночці і в парі), отримував гроші, після чого втік на пізній рейс до міста, де проводився черговий ф'ючерс. У понеділок - матч першого кола, як правило, вже в іншій країні.

Сказати, що було важко, значить не сказати нічого. Подібний розклад виснажив мене, що призвело до безлічі травм і постійного стресу. Я почав задаватися питаннями: а чи вистачить у мене віри в себе? Якого біса, власне, я змушую себе вести такий спосіб життя? Стреси, втома - і все це без реальної фінансової компенсації. Єдине, що не давало мені зупинитися, - думка про те, як все може одного разу повернутися сторицею, продовж я гарувати. Так чи інакше, я програвав цю гонку.

Тенісні ліги в Європі, як правило, активні влітку. Гроші ж були потрібні мені і в інші дев'ять місяців. Я знайшов кілька турнірів у різних частинах Франції. Точніше як, турнірів: в основному вони проходили в якій-небудь глушині, в свого роду ангарах або великих сараях, де розміщувався тенісний корт. Тривало таке дійство 3-4 дні. Зазвичай мені вдавалося розміститися на нічліг в чиємусь будинку. При цьому матчі, бувало, виявлялися зовсім не просто, тим не менше, мені вдалося виграти пару таких турнірів. Чек на 600 євро - і можна протягнути ще тиждень або близько того.


Я не єдиний тенісист, кому довелося вести такий кочовий спосіб життя. Коли я спілкуюся з хлопцями з АТР-туру, і мова заходить про фінансову сторону питання, у кожного виявляється своя історія. Багато хто грає в лігах по всій Європі. Часто можна побачити хлопця з топ-100, топ-50, навіть топ-20, що виступає за той чи інший клуб. Оплата варіюється від 500 до 10000 євро за матч у залежності від рейтингу гравця. Тенісист з топ-500 може заробити понад 1000 євро за матч, з топ-200 - вже більше 2500 євро плюс компенсація витрат. Клубний теніс - це великий бізнес, не будь його, багато гравців просто не вижили б в Турі. Принаймні, про себе можу сказати точно.

Деякі американці і тенісисти з інших країн грають у World Team Tennis в США, але я не дуже знайомий з цією системою.


Я не єдиний тенісист, кому довелося вести такий кочовий спосіб життя. Коли я спілкуюся з хлопцями з АТР-туру, і мова заходить про фінансову сторону питання, у кожного виявляється своя історія. Багато хто грає в лігах по всій Європі. Часто можна побачити хлопця з топ-100, топ-50, навіть топ-20, що виступає за той чи інший клуб. Оплата варіюється від 500 до 10000 євро за матч у залежності від рейтингу гравця. Тенісист з топ-500 може заробити понад 1000 євро за матч, з топ-200 - вже більше 2500 євро плюс компенсація витрат. Клубний теніс - це великий бізнес, не будь його, багато гравців просто не вижили б в Турі. Принаймні, про себе можу сказати точно.

Деякі американці і тенісисти з інших країн грають у World Team Tennis в США, але я не дуже знайомий з цією системою.



Кубок Девіса

Я знаю і тих, хто розраховує на певний заробіток від матчів у Кубку Девіса. Само собою, тут все залежить від того, за яку країну ти там виступаєш, однак мені відомо, що багато з постійних учасників Челленджер-туру отримують значні суми, представляючи ту чи іншу країну в Кубку Девіса.

На жаль, до ірландських тенісистам це не відноситься. Виступаючи на Кубку Девіса, я отримую значно менше, ніж за один клубний матч у Франції. При цьому в клубах грають три сети вдень у неділю, а матчі КД проводяться з п'ятниці по неділю, та ще в п'ятисетовому форматі. Наведу приклад: в моєму останньому матчі на Кубку Девіса (Ірландія - Фінляндія у квітні) я рубався п'ять сетів з Харрі Хеліоваара та отримав 500 євро. Ще 320 євро дали за потрапляння до збірної - разом 820 євро. Ці гроші не окупили мені навіть тижні в Турі.

Зрозумійте мене правильно: я дуже-дуже пишаюся тим, що маю можливість виступати за свою країну, представляти Ірландію. Граючи за збірну, я завжди викладаюся на повну котушку. Однак я вважаю, що рівень оплати за це неадекватний. Виходячи з мого особистого досвіду, матчі Кубка Девіса вимагають величезних фізичних і емоційних витрат; мені завжди було потрібно кілька днів, щоб відійти і розпочати підготовку до наступного турніру. Таким чином, два тижні з матчами Кубка Девіса коштують чотирьох тижнів змагань Challenger-або АТР-туру. Це чотири тижні, коли можна заробити гроші, отримати такі необхідні рейтингові очки. І вони можуть стати вирішальними.

НАЦІОНАЛЬНІ ФЕДЕРАЦІЇ / КЕРУЮЧІ ОРГАНИ

Деякі тенісисти - наприклад, в Іспанії та Франції - до певного віку отримують фінансування від своїх національних федерацій. Це робиться для того, щоб допомогти їм стати на ноги на початку кар'єри. Я абсолютно не здивований, що з цих країн постійно виходять тенісисти світового класу. У них розвинена фантастична система, вони підтримують своїх гравців, загальний рівень тенісної культури знаходиться на найвищому рівні (я напишу про це докладніше в одному з наступних постів).

Я ж, на жаль, не отримував ніякої фінансової підтримки від Ірландського Спортивної Ради ось вже три роки. Не отримував незважаючи на те, що я є першим номером країни, що виграв Irish Open в 2011-му, а це міжнародний турнір, на хвилиночку. З іншого боку, я дуже вдячний за гранти, видані мені Радою в 2009 і 2010 рр.. Упевнений, що без них я б не вижив в тенісі. А от від Федерації тенісу Ірландії я за всю свою кар'єру - як юнацьку, так і дорослу - один-єдиний раз (у 2010 році) отримав суму, якої мені не вистачило і на тиждень.



ФОРМА / РАКЕТКА / СТРУНИ: СПОНСОРИ Є І ТУТ

Багато тенісисти скорочують свої витрати, отримуючи екіпіровку та інвентар від спонсорів. У цьому плані я везунчик: Head безкоштовно надає мені свої ракетки, а компанія Solinco, що займається струнами, дає мені велику знижку. Спонсора для форми та взуття поки немає, шукаю. Це, до слова, знатна стаття витрат: у середньому за рік на хардових турнірах у мене відлітає 12 пар взуття, на грунтових - 6, на траві - 2. Взуття, до речі, скрізь різна. Загальна вартість може доходити до 3000 євро. Додамо витрати на одяг і отримуємо приблизно 5000 євро за сезон.

Деяким гравцям платять за те, що вони використовують ракетки певної фірми або носять форму того чи іншого бренду. Однак щоб отримати такий контракт, потрібно перебувати у верхній частині рейтингу - у тому числі юнацького. Наявність менеджера або агента теж допомагає: вони ведуть переговори від імені гравця. *

* У мене не укладені ніякі фінансові угоди з комерційними компаніями. Менеджера або агента у мене теж немає. Будь-яка спонсорська активність буде неоціненною допомогою.


ПРИВАТНІ СПОНСОРИ

Багато тенісисти деруться по турнірних сходах, розраховуючи на можливість залучення спонсора, який допоможе полегшити фінансовий тягар. На щастя, зі мною сталося щось подібне в кінці 2011 року. Тоді я отримав серйозну підтримку від свого домашнього клубу, і це допомогло мені дотягти до справжнього моменту. Це було схоже на диво, оскільки я відчайдушно потребував грошей: сидів у боргах на 6000 євро, а пошуки спонсора успіху не приносили. Я завжди буду вдячний людям з клубу - їх допомога була величезна. У мене з'явилася можливість грати, відкинувши убік колосальний стрес, не думаючи про гроші; я нарешті зміг провести повноцінний ігровий цикл, і мої результати значно покращилися. Більше того, клуб допоміг мені організувати тренування на базі в Барселоні, де я працюю з прекрасними фахівцями.

Також я дуже вдячний фонду The Fitzwilliam Development Fund за їх підтримку в ході моєї професійної кар'єри.

МАЙБУТНІ СПОНСОРИ

Як я вже згадав вище, допомога рідного клубу допомогла мені домогтися кращих результатів. Зараз термін угоди закінчився, і я займаюся активними пошуками альтернативних джерел фінансування, щоб вийти на новий рівень. Я впевнений, що зможу піднятися в рейтингу вище, що дозволило б мені грати на турнірах АТР і турнірах «Великого Шолома». Якщо у мене буде фінансова допомога, я знаю, що здатний на це.

Дуже прошу всіх читаючих цей блог: якщо ви знаєте когось, хто, на вашу думку, міг би мені допомогти, будь ласка, відправте йому посилання поштою або в твіттер.

Я дуже вдячний вам за моральну підтримку.

Джеймс

Email: Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Сайт : Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
ПІСЛЯМОВА

Розумію, пост вийшов довгим, з безліччю деталей. Я подумав, що він повинен бути саме таким, щоб якомога чіткіше пояснити, які витрати зажадає участь у тенісному турі. При цьому важливо розуміти: я не хочу сказати, що гроші - це ключовий фактор у підсумковому успіху в тенісі, просто їх наявність виразно допоможе. Я бачив гравців, команди й цілі федерації, у яких грошей стільки, що хоч залийся, однак при цьому вони не можуть домогтися такого ж успіху, як тенісисти і федерації з обмеженим бюджетом. Іноді це навіть допомагає, дає людям вогонь в очах і той самий голод, який необхідний для того, щоб досягти великого успіху. Якщо у вас немає тугого гаманця, але є пристрасть до гри, тоді у вас є лише один спосіб пробитися вперед - обіграти всіх, хто стоїть на шляху. Якщо все вийде, вас визнають, прийдуть спонсори і великі можливості. Розумію, звучить банально, але це правда: єдиний спосіб вибитися - бути спочатку видатним гравцем і при цьому продовжувати прагнути до досконалості кожен день.

Переклад eurosport.ru + translate.google + Я
__________________
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Цінуйте щирість, а не користуйтеся нею. (sat-prof)
sat-prof зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Параметри теми
Параметри перегляду

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
JTAG damp F100 ?Щоб біс був без затримки sat-prof Openbox F-100,AF-1700 3 18.05.2011 12:24


Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 23:39.


vBulletin 3.8.4 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2004-2010
Львівський форум