SAT
шарінг
Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF  

Назад   Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF > Вітальня - SaT-PRoF.CoM.Ua > Офтопік (теревеньки)

Примітки

Створення нової теми Відповідь
 
Параметри теми Параметри перегляду
Старий 07.02.2015, 15:35   #1
Igor1031
Super Moderator
 
Аватар для Igor1031
 
Реєстрація: 25.12.2009
Дописи: 2.560

Типово Яке автономне електричне опалення краще? Точка зору споживача

Через зростання цін та високі тарифи на опалення та гарячу воду, все більше громадян шукають можливість встановити автономне опалення. Серйозна конкуренція розгорнулася між традиційним конвекційним та новітнім інфрачервоним опаленнями.

Почнемо розмову з того, що у одному населеному пункті виконуючи програму кабінету міністрів по зменшенню залежності України від Російського газу, було всіх відключено від центрального опалення. В умовах фінансової кризи всі почали шукати найвигідніші варіанти для встановлення автономного опалення. Найчастіше жителі зупинялися на електричному опаленні. Через простоту у встановлені, відносно невеликі кошти та без обов’язкової документації — електричне опалення ставало бажанішим за газове.

Для однокімнатної квартири загальною площею 30 квадратних метрів вибір залишалося зробити між конвекційними конвекторами та інфрачервоними панелями.

Про конвектори чув вже давно і з принципом їх роботи був ознайомлений в офісному приміщенні. В інтернеті на форумах знайшов позитивні відгуки про вітчизняного виробника та їхні прилади.

Переваги сучасних вітчизняних електричних конвекторів:

не спалюють кисень;

витримують стрибки напруги;

безшумний та точний електронний термостат;

надійна іноземна автоматика та нагрівальний елемент;

можливість самому встановити користуючись інструкцією;

безпечний для дітей (не нагрівається корпус більше +60 градусів, немає гострих кутів);

тримає задану температуру в приміщені від +5 до +35 градусів;

не боїться вологи;
не потребує заземлення.

Недоліки:

рухає повітря з пилом (не відчутно, якщо робити вологе прибирання);

потребує сучасної електропроводки (можлива велика потужність приладу);

заборонено закривати працюючий прилад шторою або предметами, які заважатимуть руху повітря.

Але друзі порадили звернути мою увагу на інфрачервоні панельні обігрівачі та дали візитівку консультанта, з яким я і зустрівся. В інтернеті знайшов і сайт компанії, яка продає та встановлює сучасні прилади за технологією сонячного обігріву. За їх словами панелі гріють лише тіло та предмети, а не повітря та стіни з вулицею.

Недоліків за словами консультанта та інформації на сайті не було виявлено – суцільні переваги.

З інтернету дізнався, що прилади для обігріву приміщень мають різну потужність у кіловатах і тому розраховується в залежності від об’ємів площі обігріву. Приблизний розрахунок для потужності опалювального приладу: 1 кіловат = 10 квадратних метрів площі обігріву. За моїх умов 30 квадратних метрів = 3 кіловати потужності сумарного споживання.

Раніше з центральним опаленням секційні чугунні батареї стояли в спальній кімнаті та на кухні під вікнами. Відповідно, я вирішив просто замінити секційні батареї на електричні прилади.

Консультант з інфрачервоних приладів, оглянувши мою оселю, зібрав дані про тепловитрати та загальну площу квартири.

Його цікавило, чи теплі або утеплені: вікна, стелі, фасадні стіни (яка їх товщина та з якого матеріалу), балкон. Отримані дані передавалися електронною поштою в офіс компанії і там вирішувалося, якої потужності потрібні мені інфрачервоні прилади.

Розрахунок був таким:

Для моєї оселі потрібно використовувати самі потужні їхні обігрівачі в 0,7 кВт. (настінні), у кількості 4-х штук. Два розміщуються в кімнаті 1,4 кВт. Загальної потужності, по одному – на кухні та у коридорі.

800 грн. = 1 шт., потрібно 4 шт. = 3 200 грн.

Для регулювання потрібної температури в кімнатах необхідні терморегулятори, підключені до панелей. 1 = 200 грн., потрібно 3 шт. = 600 грн.

Обладнання потрібно доставити транспортною компанією з іншого міста. Для приладів відповідно необхідно прокласти нову електропроводку. Обігрівачі потрібно встановити, підключити до них терморегулятори. Придбати витратні матеріали. Оплатити роботу спеціалістам. = 3 200

Загальна ціна за встановлення інфрачервоного опалення у моїй ослі мала складати = 7000 грн.

У мене виникло кілька запитань:

Чому потрібно вказувати дані про тепловтрати помешкання, якщо інфрачервоні прилади гріють лише предмети і тіло людини?

Чому загальна потужність приладів складається з 2800 квт., якщо з інформації на сайті ці прилади можуть обігрівати з потужністю удвічі меншою?

В чому ж тоді має бути економія?

На той час таких коштів у мене не було, і я вирішив зупинитися на конвекційному опаленні. Електричні конвектори існують на ринку опалення вже понад 90 років і досі не втрачають популярності у країнах Європи. Тому вирішив та замовив конвектори у виробника з іншого міста та встановив їх вдома власноруч, користуючись інструкцією.

Витрати по встановленню конвекторів:

Конвектор потужністю 1,5 квт., = 650 грн., потрібно – 2 шт. = 1300 грн.

Доставка транспортною компанією з іншого міста на склад = 16 грн.

Поїздка на склад та додому у транспорті = 10 грн.

Для монтажу позичив у товариша дриль зі свердлом 6 мм. та придбав набір дюбелів з шурупами по 6 мм. = 4 грн.

Електрична проводка виявилася працездатною для безпечного користування приладами.

Конвекційне опалення для оселі у 30 квадратних метрів обійшлося в = 1330 грн.

Виявилося, що у нашому населеному пункті у такій квартирі, як моя, власники встановили інфрачервоне опалення. Розмовляючи про те, як перезимували, виявилося, що рахунки за електрику приходили майже однакові з моїми.

У мене за всю електроенергію в місяць (в опалювальний сезон та залежно від мінусової температури на вулиці) була сума від 250 до 300 грн.
Споживали електроенергію такі прилади:

Електричні конвектори ( 3 кВт.).

Електричний бойлер на 80 літрів.

Пральна машина (майже щодня).

Електрична духовка (іноді).

Телевізори.

Комп’ютери.

Освітлення.

Електрична сушарка для рушників.

Дрібні зарядні прилади та обладнання.

Згодом вирішив встановив собі ще додатково новий трьох-зонний лічильник, який рахує вночі електроенергію дешевше у кілька разів.

Ця інформація буде корисною для тих, хто планує встановлювати автономне електричне опалення та хоче заощадити на цьому.
Igor1031 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Параметри теми
Параметри перегляду

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Якого краще купувати ноутбука, тобто якій торговій марці віддати перевагу ? arki Не знаєш, де написати? Пишем тут. 18 01.09.2015 21:33


Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 20:14.


vBulletin 3.8.4 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2004-2010
Львівський форум