Перегляд одного допису
Старий 27.06.2022, 09:44   #1520
yyyyyhhh
Moderator
 
Аватар для yyyyyhhh
 
Реєстрація: 16.04.2010
Дописи: 6.539

Типово

За кілька днів перед вторгненням в Україну путін у телефонній розмові з Емманюелем Макроном звинуватив Володимира Зеленського у невиконанні Мінських угод, а французького колегу – у спробі їх переглянути.

Про це йдеться у фільмі французького телеканалу France 2, який розповідає про останню телефонну розмову Макрона та путіна перед вторгненням 24 лютого (УП, Le Parisien).

Телефонний дзвінок відбувся 20 лютого. Публічно повідомлялося, що президенти росії та Франції домовилися спробувати досягти припинення вогню на сході України. За даними France 2, розмову ініціював Макрон, який попросив шляху дати свою оцінку ситуації й, можливо, прямо сказати, які його наміри.

«Що я можу сказати? Ти й сам бачиш, що коїться. За фактом наш дорогий колега пан Зеленський нічого не робить (щоб виконувати Мінські угоди). Він тобі бреше», – відповів російський президент.

путін також звинуватив Макрона в нібито прагненні переглянути Мінські угоди і зажадав, щоб той взяв до уваги мирні пропозиції самопроголошених ЛДНР. «Я не знаю, де ваш юрист вивчав право. Я просто дивлюся на текст і намагаюся його виконувати!» – відповів Макрон.

Пізніше президент Франції додав, що «чхати ми хотіли на пропозиції сепаратистів» і запропонував путіну зустріч за участю всіх сторін війни в Україні. «Я негайно вимагатиму цього від Зеленського», – сказав він.

Зрештою, Макрон намагався переконати путіна прийняти запрошення на зустріч із президентом США Джо Байденом для деескалації ситуації. російський президент відреагував на це неохоче, але все ж таки, в принципі, погодився.
Мініатюри долучень
orig_587681.jpg  
yyyyyhhh зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням