Перегляд одного допису
Старий 18.06.2017, 19:23   #101
D-Misha
Передовик
 
Аватар для D-Misha
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.851
Ukraine
Мій ресівер: х-810,Sat-Integral S-1228 HD
Типово

Як зберегти кріп на зиму | Жіночі ради



Зараз ринки заповнені різної зеленню – відразу видно, настало літо. Пора їсти все це добро і запасатися вітамінами на весь рік. Сьогодні я хочу поговорити про такої прекрасної прянощі, як кріп . А, оскільки, наш організм потребує зелені круглий рік, хочу навести кілька способів, як заготовити кріп на зиму .

Зелень кропу дуже корисна, адже містить вітаміни С, Р, каротин, фолієву кислоту, залізо, кальцій, калій і фосфор. Також кріп багатий ефірними маслами і клітковиною. При регулярному вживанні кропу в достатній кількості поліпшується апетит, підвищується імунітет, посилюється обмін речовин, посилюється моторика шлунково-кишкового тракту.

Крім того, кріп – прекрасне спазмолітичну і заспокійливий засіб, сильний антиоксидант і відхаркувальний засіб, сечогінний і жовчогінний засіб. Настій з насіння кропу (кропова вода) сприяє виробленню молока у годуючих жінок і широко використовується для усунення колік у немовлят. У косметології кріп прийнято назвати травою молодості, його використовують для різних косметичних процедур.

Однак не варто забувати, що це рослина здатна нанести шкоду організму людини. Наприклад, не варто зловживати даним видом зелені людям з низьким тиском. Шкода кропу в такому випадку виявиться запамороченням або навіть непритомністю. Та й здоровій людині слід знати міру у вживанні кропу.

Щоб не позбавляти себе такого прекрасного кошту, подбайте про те, як зберегти кріп на зиму. Існує маса способів заготівлі кропу, але всі вони досить прості і займають зовсім трохи часу.

Найпростіший і перевірений спосіб – сушка кропу .

Листя кропу збирають в пучки і підв’язують на сонці. Через кілька днів, коли кріп повністю висохне, його слід прибрати в сухе, темне місце.

Також кріп можна дрібно нарізати, розстелити на сонці або помістити в мікрохвильовку і повністю висушити. Потім пересипати з суху скляну банку або іншу ємність.

Наступний спосіб – заморозка кропу .

Молодий кріп слід промити, просушити, потім дрібно нарізати. Далі можна щільно укласти його в контейнер для зберігання або ж насипати в пакетики і помістить в морозилку. Такий кріп прекрасно зберігається, і служить чудовою приправою для перших і других страв, м’яса, підлив.

Також можна заморозити кріп в кубиках льоду .

Для цього подрібнену зелень кропу на половину засипати у форму для льоду і залити водою. Дуже зручно взимку дістати такий кубик і кинути прямо в суп.

А цей спосіб зберігання кропу дістався мені від моєї бабусі. У часи мого дитинства ще не було морозильних камер, і бабуся завжди намагалася засолити кріп на зиму. Для цього вона зривала молоді пагони, мила їх, дрібно різала і щедро посипала сіллю. Потім щільно утрамбовувати в скляну баночку і зберігала всю зиму в самому низу холодильника. До цих пір пам’ятаю смак бабусиної борщ а з таким солоним кропом. Єдине, що слід враховувати при приготуванні страв з такою приправою, що солити потрібно трохи менше, інакше всі подумають, що ви закохані.

Сподіваюся, ці прості способи, як зберегти кріп взимку . допоможуть вам завжди насолоджуватися прекрасним ароматом цієї пряності.
__________________
Доброта-вище всіх якостей.

Востаннє редагував D-Misha: 18.06.2017 о 19:39.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням