Перегляд одного допису
Старий 15.06.2011, 02:06   #3
D-Misha
Передовик
 
Аватар для D-Misha
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.851
Ukraine
Мій ресівер: х-810,Sat-Integral S-1228 HD
Типово

Жовтий налим .....



У ясний сонячний день, в середині літа, я вудив рибу в невеликій річці. Гачок однієї з вудок був наживлений піскарем - на великого окуня, інша- черв'якам, але вудка з піскарем довго не діяла, а на черв'яків ловилися невеликі окунці.

Нарешті, поплавець ледве помітно здригнувся і на ній. "Ймовірно, заворушився піскар", - вирішив я. Поплавець продовжував зрідка здригатися і потім дуже поволі, майже непомітно, рушив убік. Я узяв вудку і відчув, що гачок зачепився за траву. Потягнув сильніше, відчув важкість і обережно підвів ліску до берега. На гачку була не трава, а якийсь незрозумілий жовтий предмет. Я викинув його на берег і лише тут розгледів миня, що звивався на траві. Несподівана здобич виявилася не малою: у миневі було не менше кілограма. Це мене здивувало: я добре знав, що мині ведуть нічний спосіб життя і вдень, особливо влітку, не ловляться.

Роздумуючи про незвичайний випадок, я зняв здобич з гачка, насадив нового піскаря і знов закинув вудку. Думка про упіймання миня в такий незвичайний час не давала мені спокою, і я безуспішно прагнув розгадати причину, що примусила миня змінити спосіб життя і відправитися на полювання вдень.

До вечора другий піскар залишився незайманим. Я вирішив закінчити рибалку і почав перекладати рибу з сажалки в сумку, а коли узяв миня, то звернув увагу на світложовтий відтінок його шкіри і незвичайний колір очей: вони були молочного кольору. Ретельно їх розглянувши, я переконався, що минь сліпий. Обидва очі у нього були закриті щільною білою плівкою.

Тепер мені стала ясна причина, що спонукала миня відправитися на промисел вдень. Добути їжу сліпому було дуже важко, і минь був вимушений розшукувати їду і вдень, і вночі, щоб не загинути з голоду. І це завдання було, мабуть, не з простих. А незвичайний колір шкіри служив доказом, що вести важку боротьбу за існування миневі довелося давно:пог7оня за їжею вдень змінила захисне темне забарвлення шкіри на світле.
Не знаю, чим пояснити, але мені не захотілося брати додому сліпого миня, і я обережно опустив його на мілину, головою до берега. Минь невпевнено обернувся і швидко сховався в глибині.

http://rubalka-mr.at.ua/publ/8-1-0-50
__________________
Доброта-вище всіх якостей.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням