Перегляд одного допису
Старий 09.08.2013, 22:55   #1
sat-prof
Administrator
 
Аватар для sat-prof
 
Реєстрація: 14.12.2009
Дописи: 6.635
Ukraine
Мій ресівер: Opticum 9500HD Enigma2 (ACC Авангард) +Openbox X820 (Dir320)
Надіслати повідомлення для sat-prof на ICQ
Типово Я був змушений спати в номері тренера на підлозі ». Як вижити в тенісному турі

У ніч з 7 на 8 серпня по Москві головна надія американського чоловічого тенісу Райан Харрісон програв у першому колі незнатному челенджерові, ведучи 5-1 в третьому сеті, після чого не взявши ні гейму. В принципі, в цьому немає нічого дивного, Харрісон вже не перший рік не може виправдати величезні аванси. Мене зацікавило інше: він програв тенісистові з Ірландії на ім'я Джеймс Макгі. Ви багато знаєте про ірландський теніс? Я, наприклад, згадав тільки Коннора Ніланда, чи то в 2009, чи то в 2010 році якимось чином потрапив в основну сітку USOpen і до справжнього моменту вже завершив кар'єру. Все.



Копнувши про МакГі глибше, я натрапив на його офіційний сайт-тире-блог, і перший же пост змусив кинути все і заглибитися в читання. Текст, який ви знайдете нижче, - переклад цього посту. Рекомендую прочитати його тим, хто подумує віддати свою дитину в професійний теніс і тим самим забезпечити йому світову славу, а собі - безбідну старість.



* * *


Я б хотів скористатися своїм блогом для відповідей на деякі питання, що я регулярно отримую від молодих гравців, їх батьків та вболівальників в цілому. Мене часто запитують про тренування, роз'їздах, фінансуванні, мотивації і т.д. У цьому пості я зроблю акцент на грошову сторону питання: витратах, призових і взагалі про те, як мені вдавалося триматися в Турі в останні роки.


Для початку повернемося в 2009 рік.


2009-2011:

Протягом багатьох років я, як гравець ATP туру, переживав, в основному, не про те, чи здатний я виступати в ньому і чи хочу цього, а про те, чи будуть у мене на це кошти. Коли я тільки починав на ф'ючерсах (у липні-2008), мені дуже пощастило роздобути допомогу з боку пари приватних спонсорів, однак тривало це не довго пішла криза. У результаті на початку 2009 року я опинився без підтримки, а власних накопичень було зовсім мало.

Вдалий старт у Турі в період з липня по грудень 2008 року дозволив мені опинитися на 400-та якомусь рядку світового рейтингу. У той момент мені були дуже потрібні гроші для того, щоб продовжувати йти вперед і не застрягти на місці. Однак, на жаль, так і сталося. Відсутність фінансування спричинило за собою зміни в моєму розкладі, психологічному стані, грі в цілому, становище в рейтингу і, відповідно, результати. Це був дуже непростий час, і тривало це більше двох років - аж до середини 2011 року. Результати, само собою, були ніякі, я ледве зводив кінці з кінцями.

У 2009/10 я намагався їздити на ф'ючерси, оскільки мій рейтинг був недостатньо високий для того, щоб потрапляти в основні сітки челленджерів. Ще я був обмежений рамками європейських змагань - літати на інші континенти (Америку, Азію) було занадто дорого. Приїжджаючи на турніри, я зупинявся в найдешевших місцях, що тільки міг знайти: гуртожитках, хостелах ... Більше того не маючи грошей, я не міг дозволити собі тренера, тому на 90% турнірів приїжджав один. Спочатку це було навіть прикольно - свобода, відчуття погоні за мрією; проте незабаром реальність дала мені копняка під зад. Я був зовсім один в оточенні стресових ситуацій і не уявляв, як все складеться далі. Самотність і виступи на високому рівні не дуже поєднуються один з одним. Чи варто дивуватися, що тоді я зовсім не міг реалізувати себе


Урізування витрат

Тоді я і вирішив зовсім урізати витрати - власне, це був єдиний варіант. Почав з перельотів і пересів на Ryanair (ірландська авіакомпанія-лоукостер - прим. І.М.). У них були найдешевші квитки, і я літав у міста, що знаходилися поряд з місцями проведення деяких ф'ючерсів. Ні для кого не секрет, що Ryanair активно відловлює пасажирів, чий багаж перевищує ліміт на кілограм-два, і мені довелося переконатися в цьому на власному сумному досвіді. Щоб більше так не потрапляти, я був змушений брати з собою мінімум інвентарю та екіпіровки в порівнянні з тим, що брав зазвичай. Купив нову сумку для ручної поклажі (попередньо переконавшись, що вона точнісінько вписується в рамки вимог компанії). Після всього цього залишалося сподіватися, що вони не знайдуть ще якусь причину, щоб змусити мене доплачувати. Я став майстром з запиханням одягу, ракеток і спортивної сумки в одну валізу, що йшов в багаж; брав з собою свою нову сумку, куди клав ноутбук, пару речей з одягу і ще щось необхідне. З часом я по суті перетворив все це в гру і навіть став отримувати від неї задоволення: коли кладеш багаж на ваги і бачиш рівно 15 кілограм на лічильнику - це ж даааа, дєтка!


Втім, скорочувати витрати можна і іншими способами. Пару раз я їздив до Великобританії на поромі, зупинявся в готелях, де спав пліч-о-пліч незрозуміло з ким. Мені навіть довелося змінити екіпіровку, щоб зберегти копієчку на перетяжки струн: я почав використовувати струни товстіші, щоб знизити тиск і тим самим продовжити їм життя. Такий хід, звичайно, дозволив мені заощадити, проте у нього знайшлася і зворотна сторона: було відчуття, що я грав дошкою, а не ракеткою, і моєму плечу це не дуже сподобалося. У підсумку я пропустив три місяці, довелося робити уколи. У житті більше не буду займатися такими фокусами.


Ще мені щотижня доводилося займатися пошуком гравців, з якими можна було б розділити номер в готелі - знову ж, щоб скоротити витрати. Задоволення було нижче середнього. Я провів чимало безсонних ночей через те, що мій французький чи італійський сусід тряс своїм хропінням всю будівлю. Одного разу якийсь черговий тип дав такого хропака, що я закричав на всю горлянку: «ЗАТКНИСЯ,йоб твою мать!», І кинув йому в голову дві подушки. Він ніби затих на пару годин, але і то не до кінця. Після цього я прикупив досить ефективні беруші, з якими тепер не розлучаюся в літаках та готелях.


Витрати на прання - окрема стаття. У деяких місцях це може бути досить дорогим задоволенням. Я вирішив, що буду прати свої речі у ванній або в раковині самостійно.

Перельоти і проживання - це основна частина витрат, однак достатньо і інших моментів: та ж прання, екіпірування, транспорт, послуги фізіотерапевта (масаж хоча б), поїсти знову ж іноді. Є і ще один момент: за право участі у змаганнях під егідою ITF потрібно платити внески, те ж саме стосується і окремих турнірів. У підсумку за тиждень набігає кругленька сума, до того ж не забувайте - вона йде в розрахунок лише на мене одного. Якщо їздити з тренером, її потрібно множити щонайменше на два. А адже тренеру потрібно ще й платити зарплату.

Не має значення, наскільки хороший гравець, наскільки він талановитий. Якщо у нього немає підтримки з боку, будь то наставник, тренер з фізпідготовки або фізіотерапевт, ні про яке постійному прогресі мова йти не може. Завжди потрібен хтось, хто підтримував би тебе, змушував приймати виклик, допомагав розвиватися і перекладав на наступний рівень. У 2009 році я опинився в ситуації, коли просто не міг дозволити собі найняти такої людини, тому довелося діяти по-іншому: я шукав і знаходив добрих і чуйних людей, які переймалися до мене співчуттям і безкоштовно допомагали: дозволяли зупинитися на ніч, давали тренерські поради або хоча б просто життєві.



Щоб ви знали: більшість гравців (не рахуючи елітних) беруть участь у 25-30 турнірах на рік. Хтось - трохи більше, хтось - трохи менше, залежить від людини. Решта плюс-мінус 20 тижнів у році вони або відпочивають, або тренуються. І от якщо в цей час захочеться попрацювати з тренером або кількома фахівцями, доведеться серйозно розщедритися. Ті, хто не може собі таке дозволити, тренуються самостійно. Ці тижні важливі нітрохи не менше, ніж ігрові, і от особисто я завжди домагався більшого результату, працюючи з тренером, ніж без нього.

Взагалі, під час ігрового простою я намагався проводити час у пошуках спонсора і висококласного тренера. Пару раз вдалося з'їздити в Італію і попрацювати з Бобом Бреттом, фахівцем зі світовим ім'ям, і його протеже Маріном Чилічем (переможцем дев'яти турнірів АТР, постійним резидентом топ-20 світового рейтингу - прим. І.М.). Боб з доброти душевної провозився зі мною чимало часу абсолютно безкоштовно, за що я йому щиро вдячний. Це був приголомшливий досвід; до того ж зовсім не зайвим було і познайомитися з Маріном.




Ще я з'їздив в пару британських тенісних академій, спілкувався з різними фахівцями в тому числі, в LTA Centre в Рохемптон; побував в купі тренерських центрів у Європі. Мій колишній наставник Ларрі з Tennis Canada в свій час проводив дводенні семінари в подібних місцях у Великобританії, і я катався слідом за ним. Спати доводилося на підлозі в номері його готелю, зате я зміг багато чого намотати на вус і розжився корисними записами, які потім прослуховував в дорозі. Подібні роз'їзди так чи інакше коштували грошей, однак я сприймав ці витрати як інвестиції в майбутнє.

ПРИЗОВІ

Призові на ф'ючерсах до неподобства малі. Пам'ятаю, у травні-2011 я вийшов у фінал турніру в Мадриді та отримав 500 євро. Це була просто катастрофа: я не повірив своїм очам, коли побачив чек. Розчарування, печаль - що ще можна випробувати, усвідомивши, наскільки мізерною виявилася плата за колосальну працю. До того моменту це був мій найуспішніший тиждень з точки зору рейтингових очок, проте я все одно витратив більше, ніж заробив!

Іноді на ф'ючерси приїжджають хлопці з рейтингом близько 190, і тоді рівень складності турніру серйозно підвищується. І ось навіть якщо при таких розкладах раптом вдається його виграти, зароблені призові, як правило, не покривають тижневі витрати, пов'язані з виступом на турнірі.

Єдина причина, по якій має сенс виступати на ф'ючерсах, - це можливість набрати рейтингові очки і отримати можливість потрапити на турніри рівнем вище - челенджери. При цьому пробитися там в основну сітку буває дуже важко, особливо якщо намагатися робити це без сторонньої допомоги. Все можливо, звичайно, проте витрата фізичних і психологічних ресурсів виходить колосальна.


Челленджери

Проте, якщо вже пробитися Challenger Tour, стає трохи простіше. Я маю на увазі організацію турнірів, загальну обстановку. Так, на багатьох Челленджер гравцям надається житло. Само собою, в порівнянні з ф'ючерсами рівень конкуренції там набагато вище, однак і призові, і рейтингові очки - теж.

Звідти можна вже пробитися і в еліту - АТР-тур, однак для цього потрібно постійно перемагати. Я майже не бачив гравців, які робили це без допомоги. У більшості тенісистів, які виступають на Челленджер, є тренер, який працює з ними хоча б протягом ігрового тижня. Це дає їм перевагу: їм простіше підбирати спаринг-партнерів, їх частіше бачать скаути, та й у цілому низку організаційних моментів поза кортом вирішується простіше. Тих, хто постійно перемагає в Челленджер-турі і при цьому подорожує поодинці, просто одиниці. Як правило, це гравці постарше, більш досвідчені, ті, хто давно виступає на професійному рівні. Вони вже самі знають, що потрібно робити.
__________________
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Цінуйте щирість, а не користуйтеся нею. (sat-prof)
sat-prof зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням