SAT
шарінг
Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF  

Назад   Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF > Вітальня - SaT-PRoF.CoM.Ua > Офтопік (теревеньки) > Ваші захоплення

Примітки

Створення нової теми Відповідь
 
Параметри теми Параметри перегляду
Старий 25.09.2010, 22:37   #1
D-Misha
Передовик
 
Аватар для D-Misha
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.851
Ukraine
Мій ресівер: х-810,Sat-Integral S-1228 HD
Типово Ловись рибко, мала і велика!!!(все, що стосується риболовлі.)

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація! Усе, що стосується риболовлі. Розповіді, поради, відео, фото і т.д. Як зловити рибу своєї мрії (короп, сом, щука, синій кит тощо), розповідаємо, коментуємо, ділимось враженнями.

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація! Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
__________________
Доброта-вище всіх якостей.

Востаннє редагував D-Misha: 20.10.2013 о 22:50.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 19.02.2014, 10:14   #1021
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

ЗИМОВА ЛОВЛЯ РИБИ НА БЕЗМОТИЛЬНУ МОРМИШКУ - ЦЕ ПРОСТО: БЕЗНАСАДОЧНІ МОРМИШКИ

Різних видів безнасадочних мормишок безліч. Це, як правило, невеликі блешні, гачок яких оснащений чим-небудь (бісером, кембриком, шматочками поролону, пористої гуми або силікону, кулькою з пінопласту і т. д.). При оснащенні гачка зазвичай дотримуються правила контрастності - темні блешні оснащують світлими (білими, жовтими) елементами, а світлі - навпаки. Самі елементи оснащення гачка чергуються за тим же принципом (білий з чорним і т. д.). На відміну від блешень для ловлі з мотилем , у «безмотилок» гачок значно менше виноситься з тіла блешні, а сама блешня висить більш вертикально.

Безмотилки «крапля», «личинка», «човник», «стовпчик» - зазвичай невеликого розміру, бувають і темних, і світлих тонів, причому самі дрібні блискучі, зроблені з вольфраму, часто взагалі не вимагають ніякої оснастки гачка (або оснащуються однією чорною або червоною бісеринкою).

«Уралки» - одна з найбільш уловистих «безмотилок». Найчастіше буває темних тонів (чорна або кольору червоної міді).

«Мураха» - теж дуже популярна блешня, як правило, чорного кольору.

Окремо стоїть «чорт» - своєрідний гібрид прямовисної блешні і блешні, оснащеної жорстко впаяним трійником. Там, де на «чорта» ловиться риба, на нього можна зловити як мирну рибу, так і хижака (судака, щуку).

Умовно можна виділити дві форми «чорта» - довгий «чорт» («стовпчик» ) і короткий «чорт» («пузатий»). Не можу сказати, що на якійсь водоймі один з них більше уловистий, ніж інший. Навпаки, мої спостереження переконують мене в протилежному. Можу лише припустити, що для ловлі ляща, для плавної, повільної гри переважніше довгий «чорт», так як він, безумовно, більш «зацепистий», а при ловлі окуня, або плотви для різкої «тряски» швидше підходить «пузатий» «чорт», так як він при однаковій з довгим «чортом» вазі більш компактний, що часто буває важливо.

Однак, повторюся, питання це спірне (якщо взагалі має сенс про це сперечатися).

Трійник - найважливіший елемент «чорта». Я вважаю, що саме шум, що виникає при русі гачків трійника в товщі води приваблює рибу і служить сигналом до атаки. Тому трійник повинен бути досить великим в порівнянні з тілом «чорта» . Від цього також залежить і його зацепистість .

Уявна лінія, що є продовженням піддіву гачка, не повинна перетинати тіло «чорта» ! Особливо високі вимоги у «чорта » пред'являються до якості гачків. По-перше, вони повинні бути гранично гострими. Якщо гачок блешні риба більш - менш впевнено забирає при клюванні в рот, то «чорта» вона часто атакує в корпус.

При цьому гачки трійника виявляються не всередині рота, а на зовнішній його стороні (наприклад, під нижньою щелепою). Тому, якщо гачки тупі, то сходів буде стільки, що ви розчаруєтеся в цій снасті. Гачки повинні бути досить довговічні - якщо у звичайного (поплавкового) гачка через якийсь час ловлі обламається або затупиться жало, то його не шкода викинути, в нашому ж випадку доведеться розлучитися цілком з усім «чортом». Колір гачків, я вважаю, значення не має.

Гачки трійника зазвичай оснащують різнокольоровим бісером, шматочками кембрика і т. д. Найчастіше використовуються поєднання білого, жовтого і червоного кольорів. Я вважа , що ретельний підбір кольорів, та й сама оснастка трійника, не мають не тільки вирішального, а й взагалі особливо важливого значення. Ставтеся до цього у злагоді зі своїм почуттям естетики.

Головне, щоб вам було приємно дивитися на своє творіння, а вже рибі - то воно сподобається. В останні роки на багатьох водоймах досвідчені «чортятники» взагалі нічим не оснащують гачки «чортів», залишаючи їх голими. Іноді буває корисно зверху пустити по жилці світлу намистинку, щоб при грі вона постукувала і привертала цим рибу, але і до цього не варто ставитися надто серйозно.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.

Востаннє редагував 2vanya2: 19.02.2014 о 20:39.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 19.02.2014, 20:38   #1022
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

ЗНАЙТИ І ВТРИМАТИ, АБО ПРО ЗИМОВУ ЛОВЛЮ ПІДЛЯЩИКА ПО ОСТАННЬОМУ ЛЬОДІ

Короткий період останнього льоду - найбажаніший період для рибалок. Адже зараз риба активізується, починає збиватися в зграї і клює відмінно. Але для справжнього успіху потрібно вирішити два завдання: знайти і утримати зграю.

Весна в місті відчувається вже на кожному кроці, а на водосховищах ще панує зима, і тільки вдень температура переповзає через нуль. Звичайно, за будь-якої позитивної температури під лід проникає тала вода і несе кисень, але поки, наскільки можна судити, його небагато. Для мене характерною рисою останнього льоду є той момент, коли просвердлені вранці лунки до вечора починають розмиватися. До всього іншого, умови ловлі стали комфортнішими: снігу на льоду майже не залишилося і пересуватися тепер набагато легше. Лід поки ще монолітний, сантиметрів під 70, без шарів і досить надійний.

Де шукати підлящика?

Чому навесні риба збивається у зграї ? Вважається, що в зграї їй легше і безпечніше добиратися до нерестовищ. Це безперечний факт, але є і ще один фактор, що грає помітну роль на водосховищах. Тут починається активне скидання води перед паводком, на деяких водоймах рівень падає дуже значно. Це явно позначається на поведінці риби, і справа не в тому, що при зменшенні обсягу води підвищується концентрація риби, а в тому, що ділянок з глибиною, комфортних, скажімо, для підлящика, стає менше.

Практично на кожній популярній водоймі перед рибалкою постає питання: шукати рибу самому чи приєднатися до якої-небудь групи рибалок ? Відповідь далеко не очевидна. Справа в тому, що на будь-якій великій водоймі всю зиму існують своєрідні наметові містечка лящатників. Ловити в натовпі задоволення мало, проте ефективність риболовлі вище. Кожен день там хтось ловить, підлящик там тримається всю зиму, так як йому постійно на голову сиплеться підгодовування, ну а вибита риба швидко заміщається новою. Риба в таких місцях зазвичай крупніша, ніж в окрузі. Незважаючи на ці плюси, далеко не всім рибалкам подобається така ловля, і вони йдуть шукати рибу далеко від натовпу.

Як правило, при пошуку підлящика доводиться свердлити від десяти до двадцяти лунок, і зазвичай їх кількість залежить від обсягу наявної прикормки. Для початку визначаю місце, де закінчується звал і починається стіл. На крутому звалі робити нічого, підлящик тяжіє до його основи, так як тут накопичується корм. Від нижнього краю звалу відходжу на п'ять- шість метрів і перекриваю це місце парою лунок, ще пару маю біля основи підйому. Якщо схил пологий, свердлю кілька лунок на ньому, якщо крутий, починаю від верхньої бровки, але обов'язково кілька лунок роблю на поливі. Відстань між лунками можна збільшити до 10-15 метрів, так як риба досить активна.

Розташовувати лунки можна доріжкою, можна в хаотичному порядку, але доріжка зручніше. Початковий закорм здійснюємо з допомогу годівниці середнього обсягу. На популярному місці біля закормленних лунок має сенс встановити прапорці: іноді це допомагає зупинити халявщиків. Така оптимальна схема, яка стала вже класичною. З досвіду добре знаю, що після закорму години півтори-дві можна спокійно відпочивати. Деякі рибалки ставлять вудки біля кожної лунки і дивляться, куди підійде риба. Ідея не нова, але безперспективна. Відстань між лунками 10-15 метрів, і коли підлящик підніме і опустить сторожок, помітити це з такої дистанції неможливо. Тому я поступаю простіше: години через півтори починаю обхід лунок. Якщо на шляху є чиясь стара лунка, то перше клювання майже напевно буде в ній, але майже завжди одинична, «чергова» риба.

Але от підлящик підтягується, і клювання починаються іноді на всіх лунках відразу. Тут треба визначити дві -три, максимум чотири лунки, які і стануть робочими - їх і будемо розкормлювати. Бажано, щоб вони були на невеликій відстані одна від одної, а дистанція між крайніми лунками нашої робочої ділянки не перевищувала 15 метрів. Зазвичай з однієї лунки вдається зловити до десятка підлящиків, потім треба лунку догодовувати.

Як утримати підлящика?

Зрозуміло, що це завдання можна вирішити тільки за допомогою прикормки. В ідеалі краще годувати чистим мотилем і при можливості великим, але це буде дуже дорого. Для того щоб нормально загодувати лунку, слід опустити туди грамів 150 мотиля в якості стартового закорму, на 10 лунок це 1,5 кг мотиля. В результаті рибалка стає золотою, тому доводиться шукати альтернативні варіанти. Коли немає можливості годувати чистим мотилем, в підгодовування доводиться додавати сухі суміші і панірувальні сухарі. Ефективність підгодовування в цьому випадку падає, а й витрати знижуються.

На останній рибалці я постарався обійтися мінімумом мотиля, і моя прикормка виглядала так: по склянці готової суміші «лящ» і «плотва» від Sensas (я не вважаю її найкращою, вона просто опинилася під рукою) плюс 1,5 кг панірувальних сухарів плюс 300 г чистого мотиля. Так як в результаті за день я зловив близько 60 підлящиків, то можна сказати, що підгодовування цілком впоралося зі своїм завданням. Але рибу доводиться догодовувати і в процесі ловлі. Як ? Для себе я це питання вже давно вирішив, принаймні щодо підлящика. Коли в першій робочій лунці клювання припиняється, я її догодовую і йду на наступну, і так, рухаючись по колу, часто ловлю цілий день. Докорм зазвичай роблю маленькою годівницею або заповнюючи середню годівницю на третину об'єму. При глибині ловлі від 6-7 метрів слід відкривати годівницю метрах у двох вище дна. На більш мілкіх місцях при відсутності течії можна годувати і з руки.

Ще хотілося б зупинитися на снастях, точніше, на діаметрі використовуваної жилки. Склалася думка, що навесні при високій активності риби ці питання йдуть на другий план. Однак це не зовсім так, і в цьому я недавно наочно переконався. На останній рибалці я почав ловлю спортивною снастю - жилка 0,07 мм, мормишка 3 мм, і на неї йшли активні клювання. Трохи пізніше перейшов на жилку 0,08 мм і мормишку в 3,5 мм - клювання теж були, але їх було помітно менше. А коли поставив жилку 0,1 мм, підлящик повністю ігнорував насадку. На мій погляд, це наочно показує, що правильний підбір снасті навесні важливий нітрохи не менше, ніж в інші сезони.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 23.02.2014, 12:02   #1023
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

ТАКТИКА ЛОВЛІ ПЛОТВИ ВЗИМКУ: ПОШУК, ПРИКОРМКА, СНАСТІ

Те, що плотва риба зграйна, з одного боку, великий плюс, з іншого - деякий мінус. Риба тримається плямами, і ці плями необхідно виявити, в іншому випадку навіть рясна прикормка не допоможе зібрати рибу. Крім цього треба враховувати, що зграйка плотви зовсім не обов'язково буде триматися біля дна, вона цілком може стояти і впівводи.

Найпростіший і найнадійніший варіант пошуку плотви - просвердлити ланцюжок лунок від берега в глибину з таким розрахунком, щоб вони перекривали діапазон глибин від 2,5 до 5 метрів. Лунки необхідно відразу загодувати невеликою порцією підгодовування, опускаючи її прямо в лунки. Використовувати годівниці при невеликій глибині має сенс тільки на течії, але це окрема тема, а зараз йдеться про водойми зі стоячою водою.

Закорм безпосередньо в лунку має і той плюс, що прикормка яка опускається на дно опускає і рибу, що стоїть вище дна. На популярних серед рибалок водоймах, де риба звикла до корму, в цій якості добре працює суха прикормка, від звичайного панірування до готових сумішей відомих виробників. Додавання мотиля в підгодовування, звичайно, діє позитивно, але з ним головне не переборщити. Плотва не підлящик, і перегодувати її набагато простіше.

Зволожувати прикормку або сипати у воду суху? У обох варіантів є плюси. Зволожена відразу опускається на дно, суха працює з деякою затримкою. Оптимальний варіант - одночасно використовувати і ту і іншу: кинути маленьку кульку зволоженої, а потім трохи присипати лунку сухою. Первісна доза - кулька розміром з вишню і стільки ж сухої. Можна загодувати лунку відразу, але краще просвердлити весь ланцюжок (це може бути і п'ять, і десять лунок), а потім їх по черзі загодувати .

Плотва дуже чуйна на підгодовування, і після того як загодована остання лунка, на першій можна вже ловити. Роблячи перший прохід по лунках, головне визначити, де є риба. Так як плотва стоїть плямами, то потрібно потрапити на неї хоча б однієї лункою. Щоб зрозуміти, чи є в даній лунці плотва, досить зробити 3-4 проводки. Якщо клювань немає, лунку, перед тим як перейти на іншу, все одно варто трохи підгодувати: нерідко буває, що на першому проході риба взагалі не відгукується і клювання починаються пізніше.

При пошуку первісний закорм йде малою кількістю прикормки. Тому, якщо довго затримуватися на перших лунках, на останніх риба може встигнути все з'їсти і піти. Іноді спортсмени, щоб уникнути цього, збільшують обсяг підгодовування до кінця ланцюжка. При цьому, якщо використовується і зволожене підгодовування, і сухе, більше сиплять саме сухого, для того щоб воно довше опускалося.

Після першої спійманої плотвички треба постаратися зрозуміти, одиночна вона чи зграйна. Можна відразу ж підгодувати, кинувши в лунку 3-4 мотиля. Якщо клювання тривають, варто і далі розкормлювати лунку, використовуючи для цього мотиля. Якщо немає сильного морозу, то можна залишити в лунці шугу, змішавши її з мотилем, тоді докорм малими порціями падатиме сам собою.

Нерідко плотва піднімається вгору, назустріч падаючому корму - це треба перевіряти, сповільнюючи опускання приманки на останньому метрі. Буває, що плотва тримається і впівводи, так що лунку періодично варто обловлювати по всій глибині. Якщо впівводи почалися клювання, то треба вкоротити жилку і продовжувати ловити, починаючи проводку трохи вище цього горизонту, знову ж повільно опускаючи приманку.

Зазвичай плотва піднімається до падаючої прикормки не відразу, а десь через півгодини постійного догодовування. Вона не піднімається відразу високо, так що спочатку клювання йдуть на відстані 10-15 см над дном, потім тридцять, на півметра вище і так далі. При цьому на дні зазвичай залишається частина риби, і там теж будуть клювання, але треба мати на увазі, що, як правило, біля дна залишаються дрібні екземпляри, а великі піднімаються. Так що правило "чим глибше, тим крупніше» тут не діє.

Оптимальна снасть для ловлі - вудка - балалайка. Діаметр жилки залежить від активності риби. Іноді достатньо 0,1 мм, а іноді доводиться ставити 0,07 мм. Блешні зазвичай використовують діаметром до 3 мм, але це вже межа, їх можна ставити при глибині до 4 метрів. Як правило, «тестовий» варіант - мормишка 2,5 мм на жилці 0,07 мм. Якщо плотва не бере, то вже ні на що інше не візьме, а ось коли риба знайдена і лунка розкормлена, тут можна переходити і на більш грубі снасті. Якщо клює на жилку 0,1 мм з блешнею 3 мм, треба так і ловити.

Хоча плотва любить об'ємні насадки, шукати її краще, насадивши пару дрібних або одного великого мотиля. Починати з пучка не варто: обережна спочатку риба його швидше проігнорує. Помічено, що на деяких водосховищах плотва добре бере на великого мотиля, а от на ставках віддає перевагу дрібному, в усякому разі, починати краще з нього. Пошук риби краще починати не з гри, а зі стоячки, так як плотва добре реагує на лежачу насадку.

Плотва не любить різких рухів, тому самий ефективний варіант гри - це повільне опускання мормишки зі швидкістю падаючого у воді мотиля. Якщо це її не зацікавило, то можна постукати по дну і поставити на стоячку. Рух насадки вниз завжди ефективніший, ніж вгору. До речі, рух приманки вниз не насторожує і підлящика. У будь-якому випадку приманка не повинна каменем падати на дно.

Коли плотва зібралася і не обережнічає, вона вважає за краще брати на пучок мотиля. Три-чотири штуки їй в самий раз - звичайно, за виключенням найдрібнішої. На розгодованій лунці все завжди зводиться до пучка мотиля на гачку, і ця закономірність виявляється фактично на всіх водоймах.

Якщо правильно і своєчасно догодовувати, то клювання на лунці можуть тривати дуже довго, але частіше через пару годин все закінчується, і тут виникає проблема. Решта лунки залишилися недокормлени, і якщо з сусідніх плотва ще може підтягнутися, то з далеких, після того як підгодовування скінчилося, плотва розходиться. Доводиться все починати заново і знову розкормлювати якусь із лунок.

Є й інший варіант: спочатку підтримувати в робочому стані як мінімум дві лунки, постійно їх розкормлюючи. Можна для прискорення процесу розмотати дві вудки і, переходячи, залишати одну в лунці, але без насадки. У будь-якому випадку перед ловлею вудку доведеться перенаживляти. Ловля на дві вудки на різних ланках дозволяє прискорити процес, а от намагатися свердлити дві лунки поруч і ловити одночасно на обох сенсу не має. Ловля все одно буде йти на одній. Якщо клювань немає, ставте хоч десяток вудок - результат один. Якщо ж риба підійшла, то клює на кожному опусканні, і ловити вдається тільки однією вудкою .
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 23.02.2014, 14:36   #1024
argonavt79
Передовик
 
Аватар для argonavt79
 
Реєстрація: 09.02.2011
Вік: 53
Дописи: 646

Типово

Зловити рибу за допомогою корінців верби.
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
__________________
Дякуйте Богу за прожитий день. За спожитий хліб, за здоров`я, і ласки які Він нам посилає.
argonavt79 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 25.02.2014, 20:55   #1025
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

ЗИМОВА ЛОВЛЯ ЛЯЩА: НЕ ВСЕ ТАК ПРОСТО

Для мене самою «зимовою» рибою є лящ. Звичайно, цікаво ловити і щуку, і судака, і коли одна за одною клює плотва, ловити теж весело, але лящ - це щось особливе . Напевно, ця пристрасть народилася у мене ще в дитинстві, коли ми з батьком ловили рибу на одному з озер під Мінськом.

Тоді я і зловив першого ляща, правда, крізь лунку протягував його батько: у мене надто тряслися руки і я дуже боявся, що цей бронзово- золотистий гігант зірветься. Це було давно, але ловля ляща з льоду до цих пір у мене одна з найулюбленіших.

Мабуть, головна відмінність ловлі ляща від ловлі іншої риби в тому, що тут більше доводиться працювати головою, а не руками. Не клює окунь або плотва, не вгадав з місцем - змістився трохи в сторону, просвердли п'ят лунок, трохи підгодував - може, пощастить. Ні, так можна знову перейти на нове місце неподалік, знову спробувати. З лящом не так. Помилився чи ні, стане зрозуміло тільки до кінця риболовлі, а бігати і шукати хорошого ляща марно. Виняток становить тільки ловля на чортика, але тут розрахунок більше на підлящика, великі екземпляри за кілограм попадаються рідко.

За багато років у мене вже виробився свій підхід до ловлі ляща; напевно, багатьом він здасться спірним, але він дає непогані результати навіть на запресованих водосховищах. Ляща тут не так мало, як може здатися, якщо судити за середньостатистичними уловами, але він дуже примхливий і часто поводиться зовсім не так, як мав би, якщо виходити із загальноприйнятої логіки лящової ловлі. Це стосується і вибору місця ловлі, і снастей, і прикормки.

Вудочка для зимової ловлі ляща

Лящові снасті в загальному не відрізняються різноманітністю - це чи поплавочна вудка з гачком, або сторожкова з мормишкою, або їх варіанти. Головне достоїнство поплавкової вудочки в тому, що вона продовжує працювати, тобто сигналізувати про клювання, і після того, як в лунці утворюється тонка скориночка льоду. Однак те, що поплавок постійно притоплений, є і мінусом, оскільки рибалці доводиться весь час заглядати в лунку, що досить втомлює.

У вудочок зі сторожком теж є свої недоліки. Насамперед, при появі в лунці навіть найтоншої скоринки льоду жилку прихоплює і чутливість снасті знижується. Інший недолік проявляється, коли ловиш без намету: на вітрі сторожок починає погойдуватися, часто - дрібно вібрувати, що, як я не раз переконувався, зовсім не подобається рибі. Втім, ці недоліки повністю компенсуються тим, що така вудочка дозволяє анімувати мормишку.

Правда, власне гра мормишки, наживленою мотилем, по- моєму, дуже рідко викликає клювання дорослого ляща, зате вона завжди цьому сприяє. Рух об'ємної приманки привертає увагу риби, але поки приманка рухається, лящ зазвичай не бере, а от коли вона лягає на дно і завмирає - тут зазвичай і слідує клювання. Чому він не хоче спробувати граючу мормишку, не цілком зрозуміло. Можливо, це якось пов'язано з тим, що лящ вкрай рідко заковтує приманку відразу. Своїм дуже чутливим «хоботом» він зазвичай кілька разів втягує приманку і випльовує, і якщо його нічого не насторожує, а смак насадки подобається, то втягує її в себе .

Так чи інакше, але найбільш ефективною снастю для ловлі ляща взимку можна вважати вудку зі сторожком, але оснащену не мормишкою, а гачком з грузилом. Таке оснащення досить чутливе, а завдяки повідцю і малій вазі самого гачка практично не насторожує чуйну рибу. Що ж до того, що жилку, що йде до сторожка, може прихопити льодом, так ляща, як правило, ловлять, сидячи в палатці для зимової рибалки, де за допомогою газового пальника, або навіть звичайних свічок нескладно підтримувати плюсову температуру.

Оснащення з гачком дуже просте, проте і тут є свої тонкощі, які дуже позначаються на кінцевому результаті. Тут важливі і діаметр жилки, і вага грузила, і довжина повідка, і розмір гачка.

Жилка

Рибалки часто впадають у крайнощі. Одні, прагнучи будь-що домогтися клювання, ставлять зовсім тонкі жилки, аж до 0,1-0,12 мм, а після обриву лають виробника за якість. Інші вважають, що якщо лящ підійшов, то візьме на що завгодно, і оснащують свої вудки жилками 0,18-0,2 мм. Так і не дочекавшись жодної покльовки, вони списують це на те, що нормального ляща вже просто не залишилося.

Тут треба відзначити, що на різних водоймах до товщини жилки риба відноситься по-різному. У загальному вигляді закономірність проста: чим сильніший рибальський пресинг, тим тонше жилку доводиться використовувати. Жилка діаметром, наприклад, 0,2 мм у лящатников на одному водосховищі - звичайна справа, на іншому ж тільки розсмішить народ. В ідеалі варто мати набір вудок на всі випадки життя і возити їх з собою, як нерідко роблять спортсмени, що, правда, і накладно, і не завжди можливо. Тоді доводиться орієнтуватися на якийсь універсальний варіант. На мій погляд, це якісна жилка діаметром 0,14 мм.

Звичайно, що вважати якісною жилкою, питання теж спірне, але тут орієнтиром може служити ціна. Пристойна за якістю жилка не може коштувати менше 50 грн за 100 метрів. Інша справа, наскільки вона свіжа. Тут залишається сподіватися тільки на удачу або на надійне джерело серед продавців. Втім, при діаметрі 0,14 мм і більше жилка більш-менш зберігає міцність протягом мінімум двох років. Так що, якщо використовувати вироби фірм що заслуговують довіри, то ризик отримати «гниляк» мінімальний. Знову ж, спробувавши жилку на розрив просто руками, можна при певному навику зрозуміти, чого від неї можна чекати.

Я віддаю перевагу ловлі на жорстку жилку. Здавалося б, обережний лящ повинен з підозрою ставитися до оснащення з жорсткою жилкою, але судячи з усього це не так. Більше того, зараз деякі рибалки з успіхом ловлять ляща на флюорокарбон, а він набагато жорсткіший ві звичайної жилки.

Головне достоїнство жорстких лісок в тому, що вони набагато менше плутаються. При ловлі на глибині 7-8, тим більше 10 метрів це дуже суттєво.

Грузила і гачки

Важливий нюанс - вага грузила. Зрозуміло, що чим воно легше, тим більше шансів, що лящ, взявши насадку, її НЕ виплюне. Проте скрізь є свої межі. Як я розумію, лящ досить спокійно піднімає грузило вагою 0,6-0,7 г , а от 1 г його вже бентежить.

При виборі грузила необхідно враховувати і особливості дна в місці ловлі. Якщо дно мулисте, то грузило нехай і не набагато, але занурюється в мул, і риба витрачає більше зусиль, коли, пробуючи насадку, піднімає і грузило (сигналізуючи про клювання). Так що краще обмежитися вагою 0,6 гр. Таке грузило, як правило, залишається лежати на поверхні мулу. Але використання легкого грузила пов'язане і з певними незручностями. При ловлі на великій глибині оснащення з легким вантажем опускається дуже повільно, що іноді не кращим чином позначається на улові.

Рішення напрошується саме собою: поставити додаткове грузило, як це робиться в поплавковому оснащенні. Це дійсно варто зробити, але тільки при глибині ловлі більше 6-7 метрів. Тут треба відзначити, що на відміну від класичної оснастки літньої поплавкової вудки, де тягарців декілька і вони розташовуються на деякій відстані один від одного, в зимовому оснащенні краще, щоб вантаж був все-таки один - при вертикальному опусканні це зменшує ймовірність перехлестів. Тим більше що якщо тягарців два, то основне, що стоїть вище, як правило, і більш важке: його вага визначається довжиною і потужністю сторожка. Щоб звести до мінімуму ймовірність перехлестів, відстань між грузилами не слід робити більше 50-70 см. Не варто робити її і менше - можна насторожити рибу.

Довжина повідця, тобто відстань від нижнього грузила до гачка, - теж дуже важливий параметр. Відстань ця залежить від ваги грузила: чим воно важче, тим довше повинен бути поводок. При вазі грузила 0,6 г я роблю повідок довжиною 5 см. Якщо є можливість використовувати вантаж 0,4 г, зменшую повідок до 3,5 см, а якщо доводиться ставити грузило вагою 1 г, збільшую до 7-8 см. Звичайно, тут потрібно враховувати і активність риби. Чим вона вища, тим коротшим може бути повідок.

Розмір гачка, по-моєму, не має істотного значення. Головне, щоб він був гострим і досить великим, щоб на нього можна було насадити 5-7 великих мотилів. Я зазвичай ставлю Owner № 10 з тонкого дроту. Деякі рибалки використовують більш потужні гачки, але, як свідчить мій досвід, і не тільки мій, якщо піднімати навіть запеклого ляща без зайвого поспіху, то проблем не виникає і з гачками середнього розміру.

Дуже сподіваюся, що мої напрацювання по зимовому лящеві допоможуть початківцям швидше освоїтися в цій ловлі.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 27.02.2014, 19:20   #1026
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

ЛОВИВ РИБУ А ЗЛОВИВ МІЛЬЯРД ДОЛАРІВ

Рибалка з Гонконгу під час ловлі риби випадково зловив величезну колоду з дерева. Рибак засмутився, він був дуже розчарований своїм уловом і хотів викунити цей шматок дерева, але несподівано відчув сильний специфічний аромат. Коли він зняв з колоди шар кори, з дерева витекло жовте масло. Рибалка зрозумів, що впіймав величезний шматок орлиного дерева (також відомого як алойне), яке використовується в парфумерії та медицині.

Експерт підтвердив, що величезна колода діаметром більше 3 метрів - це дійсно орлине дерево, і воно коштує мільярд гонконгських доларів, або ж 128 мільйонів американських. Рибак планує продати знахідку і віддати частину коштів на благодійність.

У традиційній китайській медицині орлине дерево вважається «діамантом» серед рослин, тому що воно вбирає енергію з космосу і володіє особливою силою. Його насіння і листя широко використовуються в медицині.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 01.03.2014, 17:13   #1027
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

ВЕСНЯНА ЛОВЛЯ ПЛОТВИ

Для ловлі плотви на невеликих річках найбільш ефективною буде ловля на поплавкову вудку в проводку. Снасть являє собою вудилище з пропускними кільцями завдовжки до 5 м. Причому телескопічне буде зручнішим, оскільки нерідко вам доведеться пробиратися крізь зарослі чагарників, і мобільність снасті грає при такій ловлі дуже важливу роль.

Яку котушку використовувати - безінерційну або звичайну (інерційну), особливої різниці не має, але зрештою все залежить від умов і вам підкаже ситуація. Інакше кажучи, все залежить від того, наскільки далеко вам доведеться закидувати. Якщо річка не надто широка, то цілком згодиться і стара «Невська».

Відсутність фрикціона наших рибалок не лякає, а от те, що використання такої котушки виключає кручення жилки при довгих проводках (часом доводиться відпускати снасть на 40-50 м) відіграє визначальну роль при такій ловлі. В Англії такий спосіб ловлі з вільним відпусканням поплавця називають троттінгом.

Оснащують вудку таким чином. Стометрову шпулю жилки діаметром 0.2 мм повністю намотують на котушку. Більш тонка жилка стане в нагоді літом і восени. А якщо взяти до уваги часті закидання і більш високу активність риби, то стає зрозуміло, чому снасть не повинна бути надмірно ніжною.

Поплавок, залежно від глибини і швидкості течії, ставиться вантажопідйомністю 4.5-10,0 г, каплеподібної форми з довгим металевим кілем. Внаслідок того, що діаметр дроту кіля малий, опір течії незначний і поплавок стабільно стоїть у воді.

Є деякі особливості і при огрузці снасті. Щоб уникнути перехлестів і сплутування жилки (як уже говорилося, закидання доводиться виконувати досить
часто) верхню оливку ставимо безпосередньо під кілем поплавця, що ще більше сприяє стабілізації його у вертикальному положенні у воді, а досить
крупну дробинку, що виконує роль основного грузила, розташовуємо внизу. Причому цілеспрямовано недогружать поплавок (якщо його вантажопідйомність 5.0 г , то сумарна вага вантажу - 4,5-4.7 г).

Такий варіант оснащення дозволяє уникнути помилкових клювань, тобто притоплення поплавця при зачіпанні грузилом дна і, в той же час, відмінно фіксує будь-який контакт з рибою. Повідець застосовують досить довгий. Це дозволяє вести насадку по дну і періодично притримувати її.

На довгому повідку насадка викликає менше підозр у риби, так як краще «підпорядковується» всіляким підводним завихренням, завжди присутнім біля дна проточних водойм. Діаметр повідка трохи менше діаметру основної жилки.

Розмір гачка визначаться розміром використовуваної на момент ловлі наживки. Найчастіше це личинки ручейника, черні, мотиль, німфи або бабки.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 04.03.2014, 00:54   #1028
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

РИБАЛКА В БЕРЕЗНІ

Незважаючи на те, що погода в останні роки доволі не передбачувана, особливо передзимові і ранньовесняні дні та навіть тижні, і важко сказати в якому стані будуть водойми, хотілося б узагальнити, та поговорити про те якою може бути рибалка. Отже, рибалка в березні характеризується весняним пожвавленням водойм, якщо весна тепла, то хороший кльов хижака і білої риби починається з надходженням талої води під лід. У березні йде нерест щуки, починається нерест окуня і жереха, що триває до кінця квітня. З другої половини березня вже успішно ловлять поплавцевими вудками сазана, підлящика, плотву і коропа.

Наступають сонячні теплі дні після нічних і ранкових морозців. Під снігом дзюрчать перші весняні струмочки, які розмивають лід біля берегів і несуть у водойми збагачену киснем воду. Зазвичай у другій половині березня під впливом сонячних променів і нічних туманів швидко тане сніг. Шумлять лісові струмки, невеликі річечки і, вливаючись у водойми, утворюють великі ополонки. До таких місць спрямовуються маси всякої риби, яку успішно ловлять поплавцевими вудками на мормишку і дрібні блешні як з льоду, так і по відкритій воді.

Клює минь, ловлять його вночі донними вудками з льоду, проте нерідкі клювання є і вдень. Мині підходять ближче до берегів, обираючи глибокі закоряжені місця з гальковим піщаним дном. Починається наростаючий до кінця місяця переднерестовий жор щуки. Ловлять щуку зимовими вудками на живця або блешню. Помічено, що в різних водоймах, а іноді навіть на одній і тій же, щука краще бере то на великі блешні, то на живця. Судак великими косяками подорожує по річках. Таке ж явище спостерігається до кінця місяця у великих водоймах зі пониженим рівнем води і в окремих озерах. Ловля судака на блешні дає непогані результати, але пошуки його ускладнені через товстий лід. Поплавцевими вудками на мотиля, або гнойового хробака до кінця березня в річках з рівною течією частіше на глибоких місця успішно ловлять протягом усього дня ляща, підлящика, густеру, велику плотву. Як завжди, в цей час велике значення має підгодовування. На мормишку добре бере майже будь-яка риба. Особливо цікава ловля крупного йоржа (у водоймах, де він водиться) з насадкою мотиля. На блешні, переважно дрібні, з насадкою мотиля, хробака, а найкраще дрібного малька бере окунь, головень, невеликі судак, щука і язь.

Протягом усього березня цікавішою є рибалка на великих річках. З другої половини місяця за сприятливих погодних умов посилюється клювання в озерах і великих водоймах. У річках при першій появі каламуті і посиленні течії риба перестає брати насадку.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 05.03.2014, 12:09   #1029
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

ЛОВЛЯ ПЛОТВИ НА ФІДЕР

Незважаючи на те, що плотва не є яскраво вираженою донною рибою, її цілком можна ловити фідерною снастю.

Для цього вибирається вудилище самого легкого класу з тестом закидаємих оснасток до 20-30 грамів, найбільш чутлива вершинка з тестом до 15-30 грамів, безінерційна котушка 1500-ї або 2000-ї серії. Основна жилка береться монофільна - особливо далекого закидання не потрібно, і тому її розтяжність ніяк не вплине на чутливість снасті. Цілком достатньо буде метрів 50-60 діаметром 0,18-0,20 мм. Повідці можна використовувати діаметром від 0,10 до 0,16 мм. В оснащенні застосовують трубочку, або просто робиться симетрична або несиметрична петлі. Годівниці застосовують звичайні сітчасті, різних форм для розсипчастих підгодовувань, або пластикові закриті для опариша або хробака вагою до 30 грам. Гачки ставляться дрібні з тонкого дроту, щоб була можливість використовувати в якості насадки опариша, або мотиля. Крім того, для підняття насадки над дном (плотва дуже часто клює в придонному 30-50 см шарі) до гачка можна донасаджувати пінопластові кульки.

Харчується плотва протягом усього року, але найінтенсивніше в теплий час (з кінця травня до кінця серпня), а також під час весняного ходу. Бувають випадки, в деяких водоймах плотва активно годується і під час нересту. Клює плотва як вдень, так і вночі. Влітку плотва збирається в невеликі зграйки. У більшості озерах та інших дрібних водоймах плотва намагається триматися заростей прибережної рослинності - хвощу, елодеї, очерету й камишу. При цьому при різних умовах (погоди, часу доби і умов харчування) вона може триматися як в придонному шарі і впівводи, так і біля поверхні. Коли плотва переходить до харчування різними комахами, що впали на воду, то її зграйки поступово віддаляються від берега і піднімаються до поверхні води - в такий час застосування фідера недоцільне.

У значних за розмірами водоймах не багатих водною рослинністю плотва нерідко зустрічається далеко від берегів на піщаних або кам'янистих мілинах. У таких місцях в день вона тримається придонного шару і лише вночі піднімається ближче до поверхні. Що стосується різних річок - то в річках, багатих водною рослинністю, з ілисто-піщаним грунтом і невеликою течією, плотва намагається триматися прибережної зони. У тому випадку, якщо на річці існує швидка течія, вона рясніє порогами і відносно бідна на рослинність, риба переміщається в місця з помірною течією і середньою глибиною, а інший раз і підходить до перекатів і тримається на самій швидкій течії. У придонному шарі води плотву найчастіше можна зустріти у весняну пору або з настанням осінніх похолодань - в цей час в озерах плотва відходить від берегів, а в різних річках переміщається на відносно тихі місця, збирається у великі зграї і тримається на глибині.

Що стосується насадок і підгодовувань, то тут особливу увагу варто звернути на те, що плотва - рибка досить маленька, а значить і частинки прикормки, та й насадки, повинні мати невеликі розміри. У ставках і озерах підгодовувати можна конкретне місце ловлі, а на водоймах з течією залишати кормові доріжки - по ним плотва підніметься до місця ловлі з місць, що лежать нижче за течією. Як підгодовування можна з успіхом використовувати мелені сухарі, мотиля, опариша, мурашині яйця, замішані з глиною. Ще раз повторюся - для плотви потрібні відносно невеликі частинки прикормки і муть. До речі, саме тому кулі прикормки зазвичай роблять досить пухкими. Діє тут таке правило: чим менше течія - тим пухкіше і дрібніше повинні бути глиняні кулі з підгодівлею.

Як насадки можна використовувати хліб, тісто, зелень, геркулес, а також опариша, мотиля, ручейника, дрібних черв'яків і мурашині яйця. На хліб і тісто плотва більш охоче бере в ставках і озерах, в річках відає перевагу цим насадкам в тому випадку, якщо вони складали основну частину підгодовування. Відмінною річною насадкою для ловлі плотви є "зелень" - нитчасті водорослі, так звана шовковиця, що виростає на каменях, палях мостів і т.д.

Найкраще для ловлі підходить яскрава, тонка і міцна "зелень", що росте в місцях з середньою течією. З тваринних насадок для ловлі найбільше підходять мотиль і опариш, їх зазвичай насаджують на гачок по 2-3 штуки. Черв'яків, а особливо великих, плотва бере значно рідше. Інший раз відмінні результати при ловлі плотви приносить використання в якості насадки ручейника - білого черв'ячка, що мешкає в трубчастому будиночку на дні річки. Клювання плотви на фідер передається найчастіше як серія дрібних сіпань вершинки, в цей момент якраз і робиться підсікання. При виважуванні дуже сильного опору плотва не робить, але варто пам'ятати, що і снасть налаштована у нас дуже тонка і все-таки не забувати про обережність.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 14.03.2014, 18:14   #1030
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

ЛОВЛЯ РИБИ НА СПІНІНГ НА ПОЧАТКУ ВЕСНИ (ЧАСТИНА 1)

Здавалося б, рання весна, лід на водоймах ще не зійшов, пропозицію з'їздити поспінінгувати може сприйнятись, в кращому випадку, з посмішкою. Але, незважаючи на, начебто, очевидну неспроможність самого принципу ренньовесняного спінінга, цей вид рибалки цілком має право на існування.

Я хочу поговорити про ловлю у весняний період, починаючи від часу створення закраїн, до повного танення льоду. У зв'язку з досить нестабільною останнім часом погодою, точний час цього виду риболовлі вказати складно, але, в будь-якому випадку, до початку весняної заборони половити вдається.

Зазвичай, спочатку від льоду звільняються річки, ну, а вже потім приходить черга водосховищ і глибоких кар'єрів. Хоча, часто на процес танення льоду і появи закраїн також впливає штучне теплове підживлення водойм (скиди з очисних споруд , " теплі води " електростанцій) і робота гідротехнічних споруд (гребель).

Єдиного часу утворення закраїн і танення льоду навіть на однотипних водоймах не існує. Для кожного певного місця є свій конкретний час, розрахувати який можна, тільки знаючи про всі його особливості. Але, навіть будучи практично повністю впевненим у своїх розрахунках, не варто виїжджати на досить віддалені водойми, тому що тільки сама наявність закраїн на їх берегах ще не гарантує можливості спінінгування. Для успішної риболовлі закраїни повинні досягти певної ширини.

Рання весна характерна великою кількістю снігу на берегах, що залишився в прибережній зоні шматками льоду, навислими сніговими карнізами і досить низьким рівнем води. Потенційним уловом можуть бути щука, рідше - окунь, ще рідше - судак. Перед виїздом на водойму потрібно визначитися, на яку саме рибу Ви хочете полювати, тому що її спосіб життя, місцезнаходження стоянок і поведінка помітно відрізняються. Найкраще налаштуватися на ловлю певного хижака.

Тепер один, вельми важливий момент: потрібно шукати світлу воду, тобто, більш чисту, ніж в інших місцях. Це не означає, що вода повинна бути по прозорості порівнянна з джерельною, півметра гарної видимості цілком достатньо.

У більшості водойм з початком танення снігу і появою перших весняних струмочків, вода потроху починає мутніти. Але, якщо прикласти деякі зусилля, то знайти місце, в яке взагалі не впадають струмочки з талою водою або вони не особливо сильно замутнені, все ж можна. Так що, залишається лише з'ясувати питання наявності в них хижака і його кількість.

Так само непоганими місцями для майбутньої ловлі є неоднорідні по чистоті й прозорості ділянки прибережної води. Такими місцями є різні затоки, де, зазвичай, вода набагато чистіше, і місця впадання струмків і потічків, які приносять більш прозору воду, ніж у самій водоймі.

Іноді, подібні місця будуть перспективними і в протилежному випадку, коли в чисту основну водойму впадає каламутний потік. У таких місцях лід тане дуже швидко. Слідом за різноманітним кормом і киснем, які приносить впадаючий потічок, до цих місць підтягується сама різна риба, у тому числі, і хижак. Але, в останньому випадку, певні складнощі виникають з пошуком відповідного для ловлі місця. На початку, каламутні води, поступаючи у водойму, через різницю температур, погано перемішуються з водою - "аборигеном". І потрібно потрапити на це місце до того, як відбудеться їх змішування з подальшим перетворенням всієї навколишньої води в щось, абсолютно каламутне. Так що, більшу ступінь поширення отримала ловля біля чистого потічка, що впадає в каламутну воду, а не навпаки.

Як правило, хижак перебуває на кордоні чистої і каламутної вод. Одне погано - часто ця сама межа знаходиться ще під льодом. А коли Ви ловите біля впадаючого чистого потічка, цих проблем не буде, тому що чиста смужка води знайдеться завжди. В принципі, місце злиття чистої і каламутної води - це найбільш перспективна ділянку ловлі, і шансів зловити пристойну кількість риби тим більше, чим чистіше впадає вода і, відповідно, брудніше місцева. Тут все залежить від розмірів берегової закраїни і максимальної глибини, яка доступна при закиданні до самого краю льодового покриву. У міру збільшення ділянки, що звільнилася від льоду води, відповідно, збільшується і кількість перспективних і зручних для виконання закидання місць.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Параметри теми
Параметри перегляду

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
все по sti5518 (з фото) sat-prof Ремонт тюнерів,JTAG відладка 4 03.07.2016 16:16
Все про ремонт ресиверів seriff Проф розділ 194 07.07.2014 14:35
Блискавка та все про неї! sat-prof Офтопік (теревеньки) 31 12.06.2014 12:42
Hivision HV-5000CI ER:07 і все. sos200 Тюнери, які не ввійшли в список 2 26.07.2010 18:45


Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 11:07.


vBulletin 3.8.4 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2004-2010
Львівський форум