SAT
шарінг
Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF  

Назад   Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF > Вітальня - SaT-PRoF.CoM.Ua > Офтопік (теревеньки) > Ваші захоплення

Примітки

Створення нової теми Відповідь
 
Параметри теми Параметри перегляду
Старий 25.09.2010, 22:37   #1
D-Misha
Передовик
 
Аватар для D-Misha
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.851
Ukraine
Мій ресівер: х-810,Sat-Integral S-1228 HD
Типово Ловись рибко, мала і велика!!!(все, що стосується риболовлі.)

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація! Усе, що стосується риболовлі. Розповіді, поради, відео, фото і т.д. Як зловити рибу своєї мрії (короп, сом, щука, синій кит тощо), розповідаємо, коментуємо, ділимось враженнями.

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація! Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
__________________
Доброта-вище всіх якостей.

Востаннє редагував D-Misha: 20.10.2013 о 22:50.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 18.12.2013, 23:10   #1001
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

Тонкощі гри приманками: частина 3

Коли « гра» - це наше все

Тепер, після того як ми спочатку звели роль «гри» приманки практично до нуля потім - розглянули кілька ситуацій коли «гра» (або усвідомлена відсутність такої) все ж має деяке значення, перейдемо до діаметрально протилежного. Спробуйте відповісти на запитання, для яких приманок спінінгів фактор «гри» цілком і повністю визначає їх робочі якості? Упевнений, дев'ять чоловік з десяти назвуть «оберталки». Скільки я ловлю на блешні, що обертаються пригадую один тільки епізод , коли вдалося зловити рибу на «оберталку», пелюстка якої однозначно не оберталася. Та щука вийшла за нею і встала, вести блешню далі було нікуди, вона просто висіла на вертикальній жилці. Щука подумала пару секунд - і з'їла «залізяку» ...

На тлі цього єдиного аномального випадку загальна закономірність проглядається дуже чітко: є обертання пелюстки - є клювання, ні - тоді, на жаль. Точніше, не клювати може і з інших причин, пелюстка, що обертається це умова необхідна, але не достатня. Якщо ж вона не обертається - це достатня умова відсутності клювань.

Однак - стоп не будемо зараз розвивати тему - як домогтися максимально стабільного обертання пелюстки оскільки ця тема дуже об'ємна. Розглянемо два приватних питання яким, по не дуже зрозумілих причинах приділяється явно недостатньо уваги.

Перше питання - воно, здавалося б навіть йде дещо врозріз з тим що тільки що було сказано. Ловля на класичні «вертушки» (які без вантажу-головки) припускає рівномірну, або майже рівномірну проводку. Якщо таку блешню спробувати вести з зупинками це, зрозуміло, буде приводити до зупинок обертання пелюстки. Так от якщо робити так усвідомлено, то досить часто вдається домогтися збільшення числа клювань. Це зазначалося не раз і багатьма спінінгістами. У такого методу ловлі є кілька важливих тонкощів. По-перше, зупинками не треба зловживати - від однієї до трьох на протязі всієї проводки - так буде правильно. По-друге, зупинка повинна бути мінімальною за тривалістю - десь півсекунди. По-третє «оберталка» тут годиться не всяка, а та, що заводиться, що називається з півоберта.

Пояснюється все досить просто. Проводка з короткочасними зупинками провокує на клювання того хижака, що йде за блешнею не наважуючись на клювання. Досить часто такі моменти потрапляють у поле нашого зору. Ми помічаємо рибу позаду «оберталки» (це може бути окунь, щука, форель) на мить зупиняємо підмотку, пелюстка збивається - і тут же починає обертатися знову. У цей самий момент слідує атака. Зрозуміло, що значну частину таких епізодів ми не бачимо, але їх роль від того менше не стає.

Наступний важливий момент стосується одного відокремленого різновиду обертальних блешень. Про те що такі є знають напевно майже всі, але от позитивний досвід ловлі на них є далеко не у кожного. Йдеться про «оберталки» з пропелером. Майже всі, як звичайні обертальні блешні тільки замість того елемента що ми називаємо пелюсткою - пропелер. І пелюстка і пропелер начебто мають в основі своєї роботи один принцип: вони створюють позаду себе сильні завихрення, до яких дуже сприйнятлива бічна лінія риби. Тільки от характер цих завихрень істотно розрізняється.

Ви можете помітити, що й у двох різних пелюсток він істотно розрізняється - у «Аглії» і «Лонга» наприклад, - двох виражених антиподів. Це так, але відмінності різних пелюсток на практиці (тобто в характері та інтенсивності клювання) проявляються у меншій мірі, ніж відмінності між пелюсткою і пропелером . Досить часто буває так, що класична «оберталка» (та ж «Аглія») дає разів у десять більше клювань ніж приблизно того ж розміру пропелерна блешня. На цьому можна було б поставити крапку і забути назавжди про блешні з пропелером якби не одне маленьке «але»: можливо трохи менш часто але все ж з заслужуючою інтересу регулярністю спостерігається строго протилежна картина - пропелер виграє у пелюстки з розгромним рахунком!

Якщо говорити більш конкретно про те, де в першу чергу слід очікувати реального ефекту пропелерних блешень, то це ловля великої верхівки на «потрійний нуль» - там розмір приманки відповідний, і досить часто - ловля окуня. По щуці пропелер теж буває «вистрілює» але відносно рідко - у мене було всього два або три випадки коли щука не давала проходу блешні з пропелером тоді як на звичні пелюсткові «вертушки» клювань практично не було. Резюме таке: навіть якщо до цих пір ви не ловили на пропелерні блешні, постарайтеся щоб у вас в коробочці виявилися хоча б дві - три таких, різних розмірів. У продажу вони зустрічаються рідко, але зробити подібну блешню своїми руками навіть легше ніж звичайну «оберталку». Є серед пропелерних блешень кілька різновидів - з одним гвинтом і двома, з підвантаженням спереду і ззаду ... Але про все це - іншим разом.

Історія з італійською тарілкою

Якось мені до рук потрапила цікава приманка від італійської фірми Netts. Оскільки ні її самої, ні хоча б фото у мене не збереглося, я спробую описати її словами. Уявіть щось, що нагадує різновид спіннернбейта, де нижня частина (наприклад, твістер на звичайній джиг - голівці ) кріпиться на застібці. А ось на верхньому плечі коромисла змонтована зовсім не пелюстка, а щось зовсім інше - розташована під кутом 90 ° металева «тарілка» - злегка увігнутий диск розміром з монету з отвором посередині. Як така конструкція працює, зрозуміти неважко : «тарілка», за свого великого опору, на проводці вібрує, вібрація через коромисло передається нижній частині приманці ...

Проте мої, чесно скажу, не дуже наполегливі спроби зловити рибу на цю віддалену подібність спіннернбейта не дали результату, тому я вирішив приманку модифікувати, а точніше - спростити. А ще точніше - «схрестити» італійський «квазі - спіннернбейт » з іншого досить незвичайною приманкою - югославською «оберталкою» Lav MD, що представляла собою блешню з пелюсткою досить звичайної форми і розміру, але вельми важким сердечником. Від італійського «тата» була взята тарілка, від югославської «мами» - цей самий сердечник.

Я зараз навіть не беруся точно назвати число видів м'ясоїдних риб, яких за останні роки два мені вдалося зловити на цю приманку. Почалося з того, що з її допомогою я «відійшов від нуля» в день тотального неклювання, коли всі негативні фактори - спека, дуже високий тиск, молодик і магнітна буря - наклалися один на одного. Зловив тоді на «тарілку» щучку під кіло. Потім було ще багато окунів, жерехів, головнів, щуки ...

Коли ми створюємо нову, або модифікуємо стару приманку, нам подеколи спочатку не цілком зрозуміло, де вона зможе знайти застосування, і чи зможе взагалі його знайти. З «тарілкою» мета була з самого початку гранично конкретною: ставилося завдання зробити максимально «гучну» приманку, здатну привертати увагу хижака з великої відстані, при цьому, не виходячи за певні розмірні рамки.

Навіть на нешвидкій проводці «тарілкова» приманка вібрує так, що вершинка «дробить», ніби на кінці жилки - великий упористий воблер. А завдяки своїй компактності і чималій масі вона і приваблива для хижака не надто люблячого габаритні приманки і закидається далеко ...

Слід сказати, що принцип, на якому заснована «гра» цієї приманки, хоч і рідко, але все ж використовується. У 1998 році на виставці ICAST перше місце в своїй категорії завоювало цікаве пристосування під назвою «Eaker Shaker + » - воно проходить як аксесуар до різних джигових принад. Цей «шейкер» представляв собою увігнуту пластину з контуром, близьким до прямокутника і двома парами прорізів в центральній частині. До пластини докладалась спеціальна дротяна застібка, що давала можливість приєднувати «шейкер» до приманки двома способами - вертикально чи горизонтально. Від того, як саме, залежить частота і розмах коливань, які «шейкер» повідомляє приманці. «Трясучка» від «шейкера» виходить просто скажена - особливо якщо правильно підібрати розмір пластини.

Приманки з такого роду елементами не мають поки загального найменування, але називати -то їх якось треба. Я думаю, не буде особливого криміналу, якщо ми поширимо назву «шейкер» на всі приманки цього типу, тим більше що це англомовне слово відображає суть їх «гри».

Про що слід ще сказати на користь «шейкерів» так це про їх ефективність в ситуаціях, коли доводиться ловити в каламутній воді. За інтенсивністю створюваних коливань «шейкери » через їх великий лобовий опір перевершують інші різновиди приманок з тремтячою «грою» - такі, як «цикади» або воблери - раттліни. У воді з малою прозорістю цей фактор часто набуває вирішального значення, і можу запевнити, що це моє твердження не з області теорії. Ми проводили порівняльні випробування однотипних приманок з «шейкером» і без - по щуці, бассу та окуневі, результат у замутненій воді (прозорістю порядку півметра) був незмінно на користь приманок з «шейкером».

Останнє зауваження по «шейкеру» стосується того, де їх взяти. У нинішній ситуації навряд чи залишається щось інше, крім як зробити їх своїми руками. Це начебто просто, проте хотілося б попередити, що вас можуть тут чекати неприємні сюрпризи. Принаймні, у мене «тарілка» за типом тієї, що я взяв від тієї італійської Netts з якої все й почалося, вийшла по-справжньому робочою тільки з третьої спроби. Перші дві ніяк не хотіли виконувати «трясучку». Так що якщо раптом з першого разу і у вас не вийде, спробуйте попрацювати над формою «тарілки» - навіть невелика її зміна здатна дати потрібний результат. Ну, і до теми «шейкерів» ми обов'язково повернемося. Вона того, безумовно, заслуговує.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 26.12.2013, 22:58   #1002
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

Ловля коропа в прибережному очереті

Чи доводилося вам спостерігати, як біля самого берега, в заростях прибережного очерету, чуються не гучні, але виразні «причмокуючі» звуки, а самі стебла очерету злегка похитуються ? Ні? Значить, ви просто не звертали уваги, оскільки таке явище зустрічається дуже часто.

З великою долею ймовірності, це означає що , в тих самих очеретах, стоїть з десяток великих коропів, і ласує там пагонами водоростей, знайденими хробаками, личинками, і іншою живністю, якою рясніє дане місце. А чи пробували ви там його зловити? Може, і пробували, але чи вдалося? Навряд чи Багаторазово пробував це зробити і я. І цілком безуспішно. Варто було мені тільки опустити гачок у воду, як коропи миттєво кидалися в різні боки. Так мені стали відомі їхні розміри. І повірте, це далеко не дрібнота.

Особливо звична така картина для приватних ставків, де основний контингент складають карась, короп, і білий амур з товстолобиком. Але спостерігати таку картину можна і в будь-якому іншому ставку чи озері, де водиться короп з карасем. Найчастіше зловживають такою поведінкою коропи, рідше до них приєднуються білі амури, товстолобики і карасі. Але головне, це розмір риби. Вважаєте, що це карасики - недомірки водорості смикають? Так думав і я, поки випадково не запустив грузило при закиданні в прибережні зарості. Що там виплило? ! Це були величезні коропи що годувалися під самим берегом! Але пробувати ловити їх звичайною вудкою марно, мені вже доводилося це робити. Тут потрібен особливий підхід, і повірте, заради таких екземплярів на це піти варто.

У спекотні, спекотні, літні дні коропи з карасями частенько навідуються в прибережні зарості, де годуються личинками, черв'ячками, комахами. І часто така картина означає, що риболовля буде невдалою. У спекотну погоду риба прагне попасти в зарості, в тіні яких знаходить і корм, і прохолоду. Тому, якщо вдалося помітити в кущах коропів, напевно така картина не унікальна, і коропи зібралися і поблизу інших прибережних заростей водойми. Як же їх зловити?

Насамперед, не варто і намагатися зловити коропів з берега. Навіть «дурні» доморощені коропи, які виросли на господарських ставках, володіють прекрасним зором і слухом. Вони прекрасно бачать і чують рибалку і поки ви не будете знаходитись на безпечній для них відстані, вони з місця не рушать. Як правило, вони впритул підпускають до себе рибалку, але варто створити найменший сторонній шум, як вони кинуться врозтіч. Тому в такій, як втім, і в будь-який інший короповій риболовлі, обережність і конспірація - передусім.

Для початку потрібно заспокоїтися і змиритися з думкою, що в цей день ви їх вже не зловите. І якомога раніше зайнятися підготовкою. Рибалити, як не дивно, доведеться з човна, стоячи в метрах 10 від місця коропової годівлі. А зараз потрібно розчистити зарості очерету так, щоб у них утворилися вільні квадратні вікна, розміром приблизно метр на метр. Робити це можна за допомогою звичайної коси. Вікон потрібно багато, як мінімум 10. Робляться вікна в очеретах на глибині до 1 метра, обрізаючи очерети під корінь. Після цього повертаємося додому.

Тепер необхідно спорудити снасть для такої рибалки. Знадобиться хороше коропове вудилище, обов'язково міцне, і в той же час зручне. У даному випадку кінчик вудилища повинен стати хорошим сигналізатором клювань.

Закріплюємо на кінчику шматочок еластичної гумової трубки, і протягуємо крізь неї плетену жилку. На кінець жилки темний якісний гачок, перед яким кріпимо дві дробинки, і лягаємо спати.

На наступний день, бажано рано вранці, на човні підпливаємо до прорізаних вікон і кладемо на їх дно підгодовування. Як підгодовування можна використовувати макуху, варену картоплю, пшоняну кашу та інші коропові підгодовування. У журналі одного разу вичитав одну статтю, де описувалася схожа ловля карася, і в якості прикормки рекомендували використовувати такий рецепт: варена картопля з пшоном плюс парений горох. Рекомендую її і я. Теж вельми непогане підгодовування.

Рибалку ж слід починати в той час, коли короп зазвичай виходить на годування. Як правило, це трапляється в ранні ранкові, полуденні і ранні вечірні години, після 17.00 я таких його виходів до прибережних очеретів не помічав.

Під час найближчого його підходу до очеретів, з протилежного берега обережно підпливаємо до наших вікон, і якомога тихіше, без зайвого шуму, опускаємо у вікно гачок з наживкою. Гумова трубка на кінчику вудилища повинна звисати під вагою приманки. А далі починається те, за що я люблю таку риболовлю. Ніякого тремтіння поплавця, ніяких «смакувань» рибою насадки. Тут короп клює різко, впевнено, сильно натягує жилку. І в цей момент натягу жилки необхідно зробити різку підсічку. Як правило, після недовгої боротьби риба виявляється в коші.

На жаль, після того, як перший короп виловлений, потрібно міняти місце - після вашої боротьби з рибою напевно коропи поспішили забратися з цього місця куди подалі. Але засмучуватися не варто. Підпливаємо до наступного вікна і повторюємо процедуру. Піймавши коропа, знову міняємо місце, і перебираємось до нового вікна. Тепер ви розумієте, чому потрібно так багато вікон. В кожному вікні можна зловити лише одного коропа, та й підходять коропи, як правило, не до кожного вікна.

Кращою насадкою для ловлі коропа в очереті я вважаю червоних гнойових хробаків. Скільки я на них не ловив, вони завжди давали 100- відсотковий результат. На друге місце я б поставив мастирку. Запарений горох, картоплю, бойли та інші насадки раджу застосовувати лише за відсутності перших двох. На ці приманки мені щастило ловити коропа не завжди і не скрізь, короп часто їх просто ігнорував. А кількість клювань значно перевершувала кількість трофеїв. Парений горох і варену картоплю короп майстерно збиває з гачка. А ось бойл, як не дивно, я вважаю найгіршою приманкою для ловлі коропа в очереті (але найкращою для його ловлі на волос) . Ці щільні кульки видають напрочуд гучне «булькання» при приводнюванні, і доставити їх під очерет тихо і непомітно вельми непросто.

Розміри коропів, як правило, коливаються від 700г до 2.5кг і вище. Найбільш часто в очеретах мені траплялися 1-2 - кілограмові коропи. А карпята, менш 1кг вагою, це швидше виняток з правил.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 27.12.2013, 16:36   #1003
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

Кивок на спінінг

Всім рибалкам відомо, що таке кивок . Він застосовується, в основному, на зимовій рибалці, для того щоб поліпшити чутливість снасті. Але, як виявляється, кивок може використовуватися і для звичайного спінніга.

Справа в тому, що джигова ловля успішна тільки з чутливим, відмінно налаштованим вудилищем, який дуже чуйно передає рельєф дна річки і навіть найдрібніші клювання. Однак, таке вудилище, як правило, коштує дуже дорого. Крім того, з кожним днем ​​спінінги стають все кращими і досконалішими, і гнатися за новою технологією, якщо ви не професійний рибалка, просто немає сенсу. А ось встановивши звичайний кивок на спінінг, ви навіть від посереднього вудилища можете добитися чуйності, як у самого дорого девайса.

Існує два види кивків, які бажано використовувати в різні сезони. Для теплої пори краще підходить кивок, зроблений з моножилки, зкрученої в спіраль (тка звана зкрутка). Вона кріпитися безпосередньо в тюльпан спінінга за допомогою кембріків. У зимовий час такий кивок може тільки нашкодити, оскільки в нього потрапляє вода і замерзає всередині, унеможливлюючи рибалку.

"Зимовий" кивок виготовляють зі склопластику. Він являє собою хлистик, якій легко вирізається з коліна старого вудилища. Для цього з нього потрібно відколоти тріску довжиною 15-20 сантиметрів, гарненько її обробити напилком, прикріпити до неї петельку і розфарбувати в яскраві кольори. До спінінгу його можна примотати ізострічкою або скотчем.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 27.12.2013, 17:53   #1004
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

Ковзаючий гачок

Цікавий варіант оснащення який дозволить вам обловлювати всі горизонти води, не виймаючи снасть з водойми, тому недооцінювати його переваги просто неможливо. Крім того, він ідеально підходить для рибалок, які вважають за краще ловити із човна при швидкій течії. Варто зауважити, що дана снасть ефективна як на великих річках, так і на малих.

Ковзання гачка у воді відбувається саме через течію. А зробити таку снасть досить просто.

Для початку вам слід запастися наступним: вудилищем довжиною від 3 до 5 метрів, без інерційною котушкою , грузилом (його вага повинна відповідати силі течії таким чином щоб не дозволяти зносити снасть), гачком на повідку.

Саме гачок на повідку грає найважливішу роль в даній снасті. Кріпиться він не глухо , як зазвичай, а з петлею, яка проходить через основну жилку, і дозволяє йому вільно рухатися. Довжина повідця при цьому може бути абсолютно різною, головне, не більше метра.

Петля повідця може проскочити через грузило, тому необхідно використовувати фіксатор. Для цих цілей цілком підійде вертлюжок з дробинкою.

Після того, як грузило опущено на саме дно, потрібно стравити кілька метрів жилку, а потім просто піднімати чи опускати вудку. При цьому, коли ви піднімайте вудилище , повідець з гачком опускається на дно, а якщо опускаєте, то він піднімається. Таким чином такий досить простий варіант оснащення дозволяє ефективно обловити практично всі горизонти водойми.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 27.12.2013, 20:29   #1005
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

Особливості ловлі хижої риби на восьминіжку

Джиговая ловля на восьминіжку мало чим відрізняється від ловлі на інші приманки. Я маю на увазі техніку закидання, ступінчасту проводку і підсікання. З особливостей можу відзначити тільки, що висока рухливість елементів приманки дозволяє робити великі паузи і повільніше підмотувати жилку. На відміну від інших монтажів, твістери більш рухливі за рахунок шарнірності у всіх площинах і заводяться при найменшій потяжці.

Приємним сюрпризом для мене стало те, що при ловлі в коряжнику прохідність восьминіжки залишилася досить високою. Контакти з перешкодами добре відчуваються спінінгом, але в більшості випадків приманка мине їх.

Нітрохи не позначається об'ємність приманки і на дальності закидання. Хоча тут треба відзначити, що 90 % своїх рибалок я проводжу з човна та особливо дальній кидок не використовую. Але говорити, що летить восьминіжка ближче, ніж поролонка чи джиглголівка, немає ніяких підстав.

У польоті жодного разу не сталося перехлеста приманки чи зацепа одного з гачків за жилку або повідок. Не раз бувало, що хвіст одного з твістерів наколювався на гачок сусіднього, але для експерименту я не поправляв елементи приманки, і риба теж не пред'являла претензій.

Поки що я не зловив на восьминіжку жодного окуня, сома чи «білого» хижака. Хоча вони в відвідуваних мною місцях є. Зате улови щуки і судака вражають і постійно знаходяться на межі осуду, настільки популярного серед любителів обмежень.

При ловлі на джиг я вже не беру з собою інших приманок, тільки восьминіжок !

Спочатку приманка замислювалася як елемент ловлі з льоду. У наших краях судака ловлять на твістери і балансири, особливо вдало по першому льоді.

Методика ловлі нескладна. Міцний удильник з кивком , шнур або моно діаметром до 0,3 мм і на кінці приманка. На ямах серед коряжнику у вдалі дні судака ловлять багато. Ось в таких умовах відмінно себе показали і восьминіжки. В принципі, гра нічим не відрізняється від звичайної ловлі в схил, в підсумку треба тільки потужно підсікти і підняти судака на лід.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 27.12.2013, 23:00   #1006
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

Варіанти монтажу зимових оснащень

Cкладне оснащення краще робити вдома, щоб мати можливість випробувати його у ванній і скоригувати конструкцію. Займатися цим на риболовлі не варто. Для ловлі з льоду «мирної» риби рибалки традиційно використовують дві найбільш поширених схеми монтажу оснащень.

Перша являє собою оснастку, в якій приманка знаходиться на гачку. Це, як правило, схема класичного поплавкового оснащення. Над гачком розташовуються грузило або кілька тягарців і поплавок. Не будемо зараз вдаватися в подробиці налаштування снасті, розподілу вантажу і підбору поплавка по конструкції і вантажопідйомності. У нас ще є час для детального розгляду і цього питання.

Друга схема оснасток побудована на мормишці. Ми вже неодноразово розглядали питання про те, чим є мормишка - гачком з грузиком чи оригінальною приманкою. Однак коротенько повторюся. Коли блешня використовується як носій наживки, то це, безумовно, грузило, поєднане з гачком. Дуже раціональне та ефективне рішення під час ловлі, наприклад, підлящика з великої глибини. Ви прив'язуєте мормишку обраного розміру і маси на жилки конкретного діаметру, підбираєте відповідний поплавок або сторожок і чекаєте клювання в підгодованій лунці.

Інший підхід полягає в тому, що мормишка, як носій приманки (мотиля), дуже ефективна під час ловлі окуня або плотви на мілководді. Цей спортивний прийом вартий пояснень.

Що робить рибалка під час входження в зону, відведену для змагань? Він прагне знайти «робочу» лунку в береговій зоні. Саме ця лунка може дати потрібну кількість дрібної риби. Якщо така лунка, будемо називати її точкою, виявлена, то після упіймання декількох риб спортсмен її підгодовує (дрібним мотилем). Після підгодовування окунь зазвичай починає реагувати не на рухи мормишки, а на мотиля на гачку. І чим менше власний розмір блешні, тим краще. Саме з цієї причини з'явилися «спортивні» мормишки, виготовлені з вольфрамових сплавів, з платини і навіть з осмію. Мінімізація розміру блешні, аж до зведення її розміру до розміру гачка, визначила використання самих тонких жилок діаметром 0,06 , 0,05 і навіть 0,032 мм. «Спортивна снасть» доведена до тупика свого розвитку. Не дарма «місцеві» рибалки частенько глузують, дивлячись на улови спортсменів - їм така дрібнота не потрібна.

Для того щоб зловити рибу гідного розміру, доводиться використовувати снасть із мормишкою, яка за рахунок потужних коливань провокує рибу. І тут з'являється природне протиріччя у відповідності розміру приманки і її гри. Чим більше приманка, тим більш активну гру їй можна надати, а значить, її коливання будуть передаватися на більшу відстань. Риба, залучена коливаннями великої блешні, підійде до приманки, але не факт, що схопить її. Тут вирішальне значення матиме те, наскільки велика блешня імітує той чи інший природний корм. У глухозим'я домогтися, щоб мормишка імітувала звичний для риби корм, вельми проблематично, тому окунь або плотва підходять до блешні, іноді щипають мотиля з гачка, але не клюють. З'являється протиріччя. Дрібна блешня не приваблює рибу, а велику вона хапати не бажає. Що робити?

Вихід знайдено давно, причому практично для всіх можливих варіантів, а точніше умов ловлі. Зупинюся на самих випробуваних варіантах монтажу оснащень.

Вперше зіткнувся з комбінованим монтажем, коли ловив окуня в районі Курської коси. «Морський» окунь не реагував на підгодовування, тому «висиджувати» його не мало ніякого сенсу. Місцеві рибалки ловили тільки на вертикальні блешні, оскільки балансирів тоді ще не було. Коли окунь починав вередувати, блешня замінювалася на наступну оснастку. На кінці досить товстої жилки кріпиться важка «літня» коливалка без трійника. Вище, приблизно в двадцяти сантиметрах, на основній жилці в'яжеться короткий (2-3 см) повідець з дрібною мормишкою. Риболов спочатку протягом двох-трьох хвилин грає блешнею, потім кладе її на дно і грає мормишкою. Що відбувається? Окунь залучається потужними коливаннями блешні, підходить до приманки і зустрічає дрібну мормишку з мотилем або опаришем. Її-то він і хапає.

Подібний монтаж давно використовується під час ловлі окуня не тільки на озерах і водосховищах, але і річках, причому з досить сильною течією. Класична оснастка складається з окуневої зимової блешні невеликого розміру і блешні або гачка на повідку. Гачок використовується в тому випадку, коли окунь більш-менш активний і гра надається всьому оснащенню. У цьому випадку окунь хапає як саму блешню, так і гачок з наживкою. Хороші результати дає заміна гачка з приманкою на «мушку». Вельми привабливі найпростіші мушки, які можна швидко виготовити з гачка і чорної нитки. Нитка намотується на цівку гачка до утворення об'ємної форми, яка найбільше нагадує форму відомої блешні під назвою «овсинка». І ніяких «вусиків».

Якщо клювання слабке, то гачок замінюється на дрібну мормишку. Тоді техніка гри зовсім інша. Ви робите широкий помах, даєте блешні спланувати убік і впасти на дно. Після цього, не відриваючи блешню від дна, граєте мормишкою з мотилем на гачку.

Дана оснастка дуже ефективна з кількох причин. По-перше, рух і падіння блешні сам по собі викликає інтерес окуня і підлящика. По-друге, блешня виконує роль грузила і здатна швидко доставити дрібну мормишку на велику глибину, навіть в умовах помітної течії. По-третє, і , можливо, це найголовніше, блешня, плануючи, відводить приманку від лунки, в темну зону, де риба не насторожена світлом.

Використання монтажу оснастки, коли свідомо важке грузило розташоване на кінці основної жилки, ефективне і виправдано не тільки при ловлі окуня. Така схема хороша під час ловлі плотви й ляща на течії або під час ловлі ляща з великої глибини на водосховищі. Якщо ви ловите на течії, то повідець з гачком можна розмістити в декількох сантиметрах вище грузила. При цьому довжина повідка, якщо використовується гачок, становить 10-30 см. Якщо течія сильна, то є сенс замінити гачок на дрібну мормишку. У цьому випадку варто збільшити довжину повідка до метра. В якості сигналізатора клювань використовується тільки сторожок .

У випадку, якщо ви ловите на водоймі без течії, є два варіанти конструкції.

У першому випадку поводок дуже короткий і по довжині менше відстані від кінцевого грузила до місця кріплення повідця. Тобто приманка знаходиться над дном. Така схема найпростіша, але не найкраща, і ефективна вона тільки під час ловлі активної плотви, коли суха прикормка сиплеться в лунку.

При ловлі ляща має сенс зробити повідок набагато довшим. Це дає можливість періодично «грати» приманкою. Ви піднімаєте оснастку на півметра, кілька разів качаєте її і різко опускаєте грузило на дно. Під час падіння гачок з насадкою планує в сторону від грузила, що, як показує практика, подобається рибі .

Комбінований монтаж оснастки найбільш часто використовують при ловлі на чортика, особливо при лові на течії.

Коли ваги одного чортика недостатньо, конструюється «паровоз», хоча чортиків може бути і більше.

При ловлі підлящика, наприклад, на деяких водосховищах дуже ефективна оснастка, в якій на кінці жилки розташована згадана вище «муха» з чорної нитки, а вище неї (10 см) знаходиться невеликий чортик .

Особливо ефективна така оснастка при ловлі під вечір, коли підлящик стоїть над підгодовуванням, але вище дна на метр, два чи більше. Якщо муху замінити гачком з мотилем, то велика ймовірність зловити великого окуня або плотву .

При конструюванні комбінованих оснасток дуже важливо, щоб всі елементи снасті були правильно підібрані. Найважливіше - правильно підібрати приманки по вазі відповідно до умов ловлі (глибина, сила течії, активність і розмір риби). Дуже важливо грамотно розмістити їх на жилці того чи іншого діаметру. Від цього багато в чому залежатиме гра тандему. І найпильнішу увагу потрібно приділити надійності кріплення всіх елементів, насамперед кріпленню повідця на основній жилці. Якщо ви обриває мормишку, то перев'язати нову безпосередньо на льоді не складає труднощів. Інша річ, якщо ви обриває муху або гачок на повідку.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 28.12.2013, 00:08   #1007
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

Варіант зручної компоновки оснащень

Компонування оснасток для ловлі риби способами Dropshot, Кarolina або Texas - справа трудомістка і копітка, доцільно виконувати її заздалегідь, за робочим столом, а не на риболовлі, там краще мати з собою запас готових різнокаліберних оснасток цих типів. Але скомпонувати - півсправи, треба ще підібрати для оснасток практичне сховище. Адже їх так просто в кишеню не покладеш, а сховище має гарантувати, що оснащення не заплутається. Крім того, воно має бути досить компактним, тому що його треба постійно мати під рукою, а точніше, в кишені риболовного жилета.

Однак знайти відповідний варіант сховища серед того, що пропонують виробники, не так просто, як може здатися, дивлячись на багатство різних коробок і футлярів, виставлених на прилавках будь-якого магазину рибальських приладь. Багато таких коробочок недостатньо компактні, а головний недолік - відсутність в них елементів, на які можна було б намотати оснащення. Ну , а мотовильця, які можна придбати, теж не завжди придатні або не підходять за розмірами.

Проблему можна вирішити досить простим шляхом, якщо використовувати корки, якими закупорюють пляшки з вином. Їх можна знайти в кожному будинку, але бажано підібрати певну кількість корків однакового перетину й однакової довжини. З зразком «уніфікованого» корку вирушайте в рибальський магазин, вам не складе великої праці підібрати коробочку з перегородками, в відділення якої вільно поміщаються такі корки.

Перед намотуванням монтажів з обох сторін у денцях пробок гострим ножем зробіть надрізи півсантиметрової глибини, в які затискаються кінці оснасток, а денця позначте цифрами 1 і 2, тоді не виникне плутанини, коли знадобиться згадати, де початок, а де кінець оснащення. Двійка означає кінець, тому змотувати оснастку треба , звільнивши жилку з цього кінця, а намотувати - з протилежного. Корки дуже компактні, ніколи не намокають, в них надійно встромляються гачки, вони довговічні.

Корки з намотаними монтажами розкладіть по відділеннях, і ваша версія сховища для оснасток готова. На мій погляд, краще вибирати коробочки з відділеннями з обох сторін, так як вони компактніші, більш місткі і легко поміщаються в кишеню риболовного жилета. Не забудьте кілька відділень відвести для тягарців, щоб вони теж були під рукою, коли буде потрібно пристосовуватися до умов ловлі.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 28.12.2013, 13:09   #1008
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

Вибір уловистої приманки для ловлі судака взимку

Я прихильник тієї точки зору, що для успішної ловлі судака важливий правильний пошук активного хижака, а вибір приманки другорядний. Активний судак під час жору несильно вибагливий і хапає будь-яку «залізяку», мало-мальськи схожу на малька.

На одній з рибалок в цьому сезоні ми з друзями потрапили на активного судака на глибині 6 м. Крім нас на льоді було ще близько двохсот рибалок, тому потрібно було слідувати за хижаком і встигати ловити в різних місцях обширного плато. Якби ловля відбувалася в інших, більш спокійних умовах, я б поставив плануючу блешню масою до 10 гр. Але в той момент було необхідно, щоб блешня досягала дна швидко, тому свій вибір я зупинив на компактній саморобній блешні з фосфорною гранню масою 15 гр. Цю приманку я часто використовую для ловлі на великих глибинах і течії. Судак на неї ловився справно, так само як і на інші блешні, більш відповідні до того місця. Але так буває не завжди.

Наведу в приклад випадок, що стався з моїм знайомими, які віддають перевагу ловлі на саморобні блешні. На одній з рибалок з якоїсь невідомої причини всім іншим блешням судак явно віддавав перевагу фосфорній Swedish Pimple масою 14 гр, тому ловили тільки ті рибалки, у яких такі блешні були, інші опинилися в явному прольоті. Після тієї риболовлі мій друг відразу ж попрямував в рибальський магазин за такою ж блешнею.

Звичайно, даний приклад - це виняток із правил, і підібрати потрібну блешню з п'ятнадцяти - двадцяти, що знаходяться в коробочці середньостатистичного судачатника, реально, але все ж він дає грунт для роздумів.

Я сам кілька разів ставав свідком того, як приманки певних типів були набагато більш вдалими всіх інших. Значить, вибір уловистої приманки також має значення.

На мій погляд, балансир - більш спортивна приманка, ніж блешня. Деякі рибалки ловлять судака на балансири без підсадки шматочків тюльки до підвісних трійників. При цьому свої балансири або оснащують трійниками з фосфорними крапельками, або нанизують обтискні силіконові кульки на цівки трійників. На балансири Nils Master Junior Shad (6 см, 16 гр), а також приманки вітчизняного виробництва, що нагадують балансири Rapala (7 см, 18 г), мені вдавалося однаково успішно ловити судака як на 10-метровій глибині, так і на 4-метровому мілководді. У цьому плані блешня програє балансиру.

Спробуйте половити блешнею масою 18 гр і таким же балансиром на глибині всього 4-5 м, і ви відчуєте різницю. На мілині блешнею такої маси ловити неможливо, вона каменем падає на дно, а балансир планує. Саме тому в коробці судачатника можна побачити дуже велику кількість найрізноманітніших блешень: для мілини і для глибини, для течії і без, але всього кілька балансирів масою 15-18 гр, інших, як правило, і не потрібно. Єдиним фактором, що перешкоджає стабільній грі балансира, є течія. На течії гра блешні більш приваблива, тому клювань на блешню відбувається більше.

Вибір трійника для оснащення балансира - відповідальний момент, оскільки при грі він може зачепитися за спинку балансира. Цей фактор не тільки сильно дратує, але й здорово заважає процесу ловлі. Для оснащення балансира гарні вузькі трійники, такі, наприклад, як Gamakatsu № 4. Більш широкі трійники Owner в цьому плані менш кращі.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 31.12.2013, 00:21   #1009
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

Зручна зимова жерлиця своїми руками

З року в рік я пробую все нові і нові жерлиці. Є кілька підлідних жерлиць, є так звані «прапорці на тарілочках», саморобні жерлиці, є навіть одна американська tip up. На всі ці жерлиці я намагаюся ловити, але всякий раз такі спроби носять випадковий характер. Довгий час я не міг для себе вирішити головне питання - який тип і яка конструкція жерлиці особисто для мене є найприйнятнішою і найзручнішою. У цьому сезоні я все-таки зробив свій вибір.

Я давно вже для себе вирішив, що мені більше до душі такі жерлиці, на яких видно клювання. Це надає набагато більшу динаміку і азарт, ніж систематична перевірка підлідних жерлиць. Але от конструкція «прапорців на тарілочках» мене явно не влаштовувала. При пострілі жерлиці «тарілка» норовила підстрибнути і перевернутися. Притискати тарілку снігом не завжди виходить через банальну відсутність снігу. Додатково до всього цього простенька котушка при ривку щуки швидко скидала петлі, і жилка частенько заплутувалася.

Потрібно було щось з цим робити: або допрацьовувати наявні жерлиці, або обзаводитися новими. З розуму не виходила стаття Олексія Баринова «Зимова жерлиця: просто, надійно, ефективно» . Ми з Олексієм добре знайомі, і у мене немає підстав не довіряти його багатій рибальській практиці ловлі на жерлиці, тому я прагнув обзавестися ще й такою конструкцією жерлиці, як у нього. Якщо в двох словах, то його жерлиця являє собою звичайне древко завдовжки 30-40 см. На одному кінці кріпиться звичайна проводочна котушка і прапор на часовій пружині. Одним кінцем жерлиця встромлюється в сніг, або в крижану шугу, одержувану після буріння лунки, а інший кінець з котушкою та прапором стирчить досить високо над лункою. Я вирішив просто поповнити свою колекцію жерлиць, але вийшло все інакше. Олексій цієї зими приїжджав до мене в гості, і ми цілий тиждень рибалили разом. На одній з рибалок Олексій наочно продемонстрував мені специфіку ловлі на жерлиці. Нечасто, знаєте, бачиш, як рибалки бігають від однієї «палаючої» жерлиці до іншої: коли ніколи живця ловити, коли щука рве живця з рук під час опускання його в лунку. Скільки було пострілів - і не злічити. Олексій ловив на свої саморобні жерлиці, а його компаньйон на магазинні «тарілочки». Цікаво, що рахунок спійманих «хвостів» у них був 8:3 на користь Баринова.





Я після тієї риболовлі метнувся в найближчий магазин, купив дев'ять проводочних котушок і дев'ять прапорців, в коморі «відрив» парочку підходящих деревинок і до дванадцятої ночі встиг зробити п'ять жерлиць на стійці. Стійки я зробив довжиною 40 см. На котушках трохи відігнув лапку кріплення, за допомогою дриля просвердлив отвори і на шурупах - саморізах «посадив» котушки на дерев'яні стійки. Єдине, що я привніс від себе, - це поставив котушки навпаки. Іншими словами, в робочому положенні котушка замикає гальма не намертво, а з тріскачкою. Практика показала, що це дуже зручно. Навіть коли забуваєш знімати котушку з гальма, тріскачка не дозволить щуці обірвати оснастку. Я встиг зробити п'ять таких жерлиць. Забігаючи вперед, скажу, що після риболовлі я ще допрацював котушки. Справа в тому, що котушки з магазину мають на шпулі задирки від лиття. Ці задирки так і норовлять захопити жилку всередину і намотати на вісь. Я розібрав всі котушки і усунув ці задирки. Також більш ретельно затягнув гайку кріплення, яка на морозі легко відкручувалась і падала в сніг. Прапорці я притиснув до дерев'янної стійки звичайними гумками для грошей, які продаються в канцелярських відділах. Мабуть, через рік їх доведеться замінити на нові. Самі прапорці до пружин довелося заново приклеювати, а то на риболовлі бувало так: ловлю живця і раптом помічаю, як вітер жене повз мене червоний прапорець... Значить, якась жерлиця вистрілила!
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 31.12.2013, 11:22   #1010
2vanya2
Передовик
 
Аватар для 2vanya2
 
Реєстрація: 06.06.2011
Вік: 27
Дописи: 3.083
смт.Верхнє Синьовидне
Мій ресівер: GLOBO 8300A
Надіслати повідомлення для 2vanya2 на Skype
Типово

Якою жилкою оснастити жерлицю?

Продовжуючи працювати над своїми зимовими жерлицями, я стикнувся з питанням: "Якою ж жилкою їх оснастити". Це питання я вирішував нашвидкоруч, причому вночі. Мені попалася на очі жилка Momoi Carp Line. Здається, я збирався ловити восени щук на живця, пускаючи його на великому поплавці над корчами у воді, але так і не спромігся на таку риболовлю. Розмотка 150 м дозволяла оснастити всі п'ять приготованих жерлиць, що я і зробив. Намотав на кожну котушку по 22 м жилки. Для ловлі в наших заплавних озерах цього достатньо. Можливо, практики ловлі на цю жилку ще замало, але поки вона мене повністю влаштовувала. Жодного разу під час спрацьовування жерлиць на котушці не утворювалася борода з жилки, тобто жилку не спучує через свою жорсткість. Не скажу, щоб вона була дуже м'якою і не мала пам'яті. Слизька, міцна, в міру еластична. Ще дуже сподобався колір. Темно-коричнева жилка відмінно виглядала на білому снігу, і її жодного разу не зачепив ногою ні я, ні мій товариш. А адже найчастіше біля вистрілившої жерлиці виявляється не один рибалка, і я пару раз чіпляв ногою безбарвні жилки чужих жерлиць. На вітрі зовсім не чути окриків, і коли, заглиблений у свої думки, йдеш по снігу до відра за живцем, непомітно для себе іноді чіпляєш ногою чиюсь жерлицю, яка з якоїсь причини була витягнута з лунки.

Загалом, вийшло так, що я намотав якусь нову жилку, яка дуже сподобалася в роботі, і тільки потім поліз в інтернет почитати про неї. Виявилося, що на свої жерлиці я намотав монофіламентну жилку з багатошаровою структурою, що має оптимальне ковзання (адже розробляли її для ловлі фідера), підвищену зносостійкість (не завадить), мінімальну видимість у воді (ось тут я не суддя) і захист проти обмерзання (!). Чесно, для мене це стало сюрпризом. Ми ловили в плюсову температуру і абсолютно не мучилися примерзанням жилки до льоду, але на наступних рибалках я обов'язково перевірю цей момент. Ще, фірма - виробник заявляє про якийсь захист від дії ультрафіолету. Ну що ж, час покаже. А поки що мене влаштовує заявлений тест на розрив (0,4 мм - 15 кг) і одночасно еластичність.
__________________
Кожен помирає . Але не кожен насправді живе.
2vanya2 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Параметри теми
Параметри перегляду

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
все по sti5518 (з фото) sat-prof Ремонт тюнерів,JTAG відладка 4 03.07.2016 16:16
Все про ремонт ресиверів seriff Проф розділ 194 07.07.2014 14:35
Блискавка та все про неї! sat-prof Офтопік (теревеньки) 31 12.06.2014 12:42
Hivision HV-5000CI ER:07 і все. sos200 Тюнери, які не ввійшли в список 2 26.07.2010 18:45


Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 14:32.


vBulletin 3.8.4 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2004-2010
Львівський форум