SAT
шарінг
Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF  

Назад   Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF > Основні категорії форуму > Технічне спілкування > Проф розділ

Примітки

Створення нової теми Відповідь
 
Параметри теми Параметри перегляду
Старий 08.03.2014, 22:15   #1
sat-prof
Administrator
 
Аватар для sat-prof
 
Реєстрація: 14.12.2009
Дописи: 6.635
Ukraine
Мій ресівер: Opticum 9500HD Enigma2 (ACC Авангард) +Openbox X820 (Dir320)
Надіслати повідомлення для sat-prof на ICQ
Типово Тестер для LM317


Знадобилося мені зробити малопотужний блок живлення з регулюванням напруги на виході. І перше, що майнуло на думці – це стандартна схема регулювання на LM317, наприклад, така (Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація! ).
Серед деталей, в мене був з десяток цих мікросхем, та її аналогів, які я свого часу випаював з різноманітної апаратури. Коли схема була зібрана, вона виявилась неробочою. Підозра впала на LM317, але ж як її перевірити? І за моїми міркуваннями, і за пошуками в Інтернеті відповідь була одна – мультиметром, індикатором, чи іншим простим способом її не перевіриш.
От і спало мені на думку зібрати нашвидкоруч тестер. Деталей в ньюму обмаль, жодної дефіцитної, їсти він не просить.
Отже сама схема досить проста і є майже повторенням стандартної схеми з мануалу на LM317.


На вхід схеми (Input) подаеться напруга з будь-якого джерела живлення напругою 3-40 В. На вхід тестера може подаватись як змінна, так і постійна напруга, оскільки на вході стоять діоди, що випрямляють змінну напругу. Резистором R2 регулюють напругу на виході тестера, при цьому вимірюючи її вольтметром, або мультиметром у відповідному режимі. При нормальній роботі LM317 виміряна напруга на виході тестеру має дорівнювати напрузі, обчисленій за формулою:


Але у більшості випадків для оцінки роботи мікросхеми достатньо побачити зміну напруги на виході приблизно від 1,5 В до 0,85*Vin.
Деталі застосовані виключно ті, що були під рукою. Діоди VD1, VD2 і VD3, VD4 увімкнені попарно-паралельно для збільшення максимального прямого струму через них з 50 мА до 100 мА. Вся схема була змонтована «повітряним» способом у пластиковій баночці від фотоплівки. На кришку банки виведений резистор R2, а на дні закріплений роз‘єм типу DIN-5, три гнізда якого слугують для підключення мікросхеми, що перевіряється, а два – для підключення мультиметра.

Для подачі вхідної напруги через отвір були виведені два провідники з «крокодилами».
УВАГА! Вхідна напруга не повинна перевищувати 40 В!!!
Зовнішній вигляд пристрою можна побачити на наступних фото:

__________________
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Цінуйте щирість, а не користуйтеся нею. (sat-prof)
sat-prof зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Параметри теми
Параметри перегляду

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Lm317 успішно міняється на ka317 sat-prof Проф розділ 8 09.08.2012 12:40


Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 12:10.


vBulletin 3.8.4 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2004-2010
Львівський форум