SAT
шарінг
Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF  

Назад   Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF > Інше > Інша техніка

Примітки

Створення нової теми Відповідь
 
Параметри теми Параметри перегляду
Старий 29.10.2012, 13:38   #1
sat-prof
Administrator
 
Аватар для sat-prof
 
Реєстрація: 14.12.2009
Дописи: 6.635
Ukraine
Мій ресівер: Opticum 9500HD Enigma2 (ACC Авангард) +Openbox X820 (Dir320)
Надіслати повідомлення для sat-prof на ICQ
Типово Цікаві особливості старих ноутбуків

Часом, дивлячись на сучасний ноутбуки, хочеться сказати, що ноутбуки нині не ті. Але це напевно буде невірно, просто це еволюція.

Кількість експонатів в музеї наближається до позначки 50, і ось я вирішив повідати про різних плодах інженерної думки. У раритетних ноутів багато цікавих, а часом і дуже корисних функцій.


Почну, мабуть, з однією з найцікавіших конструкційних особливостей: ноутбук-метелик!
(обережно! багато фотографій)

IBM Thinkpad 701c 1995года. Називається він метеликом через розкладання клавіатури - butterfly.

При відкритті спрацьовує механізм, який розсовує клавіатуру, за розміром не поступається клавіатур від «великих компів»


При закритті кришки ноутбука клавіатура складається і не виходить за межі корпусу.

Механізм приводиться в дію конструкцією на лівій петлі кришки:
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Його навіть Джейм Бонд використовував!
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Якщо б сучасні маленькі нетбуки мали подібну можливість - ціни б їм не було.
ніжки

Зараз продаються багато різних підставок для ноутбуків, які забезпечують зручне для друку положення ноутбука, а саме її клавіатури. Раніше ж в багато ноутбуки були вбудовані ніжки. При бажанні завжди можна бути підняти свій ноутбук.

Наприклад, Apple Powerbook 3400c містив у собі такі ніжки. Варто було лише натиснути на кнопку з кожної зі сторін і вони вистрілювали:



Кнопка ця майже непомітна (довгаста)

У піднесеному стані ноутбук виглядає приблизно так:

У ноутбука Canon Innova book 200LS (так-так, були ноутбуки такої марки) ніжки трохи іншої конструкції

Вони схожі на ножки звичайних клавіатур!

Були і поворотні конструкції, наприклад у Dell Latitude XPi


У Apple powerbook 170, вони до речі теж поворотної конструкції, але їх я не сфотографував, тому він в стадії ремонту (розібраний).
Красиво вписуються в дизайн ніжки у Compaq Armada 7360DT (7350 і т.п.). Їх спочатку можна навіть не помітити.


Вистрілюють ніжки можна зустріти і в Тошіби. Наприклад, Toshiba Satellite T1950.

Але щоб привести їх у робочий стан потрібно перевертати ноут - не так зручно.
потягнув за движок - ніжка вискочила:


З дивних: ніжки ноутбука фірми Digital були металевими, і їх потрібно було викручувати. Зате виходить досить жорстка, надійна конструкція.

Мало того, що потрібно перевертати ноут, так ще й доводиться повертати незручний баранчик, витягати ніжку і повертати баранчик назад, щоб закріпити. Незручно, але функціонально.


Ну і останній - ноги IBM ThinkPad 770 - товстенного продуктивного (на ті часи) монстра:

__________________
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Цінуйте щирість, а не користуйтеся нею. (sat-prof)
sat-prof зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 29.10.2012, 13:38   #2
sat-prof
Administrator
 
Аватар для sat-prof
 
Реєстрація: 14.12.2009
Дописи: 6.635
Ukraine
Мій ресівер: Opticum 9500HD Enigma2 (ACC Авангард) +Openbox X820 (Dir320)
Надіслати повідомлення для sat-prof на ICQ
Типово

Ручки

Ноги ногами, але який ноутбук без ручки для перенесення?

Всі пам'ятають старі радянські магнітофони з висувною ручкою? ось майже така ж є на ноутбуці Toshiba T3200. Ви запитаєте навіщо йому ручка? - Та він важить 8,5 кг!


Ручка надійна міцна!


Трохи відволікаючись від теми ручок для перенесення хочу ще розповісти про цього динозавра (Toshiba T3200):
він 1987 року, важить 8,5 кг, як я вже казав, не має акумулятора, процесор у нього аж 12МГц.

У нього вбудований блок живлення. Якщо б виробник всунув туди ще і акумулятор, думаю вага ноута перевалив б за 10кг

Ще з його цікавинок: в ноутбук можна вставити дві плати (ISA) від великих компів, наприклад, мережеву карту або звуковушку, для цього ззаду є відповідний відсік з роз'ємами, а збоку - виходи


Одним словом - монстр.
Ще один носій подібної ручки - Sharp PC-4501. Також 87го року.

Ноутбук попроще, легше (хоча передбачений акумулятор), і ручка у нього простіше - розскладна.


А ще у нього аж два флоппі-дисководу - жииир

Держалкі бувають не тільки у великих монстрів. Наприклад, суперзахищені Panasonic Toughbook CF-25

Він весь металевий, ударостійкий, вологозахищений - типу мілітарі. Про нього можна багато розповідати.
Ручку у нього можна зняти, відкрутивши 2 болти.


Акумулятори

Зараз майже неактуальна можливість установки у відсік сідіромом інших девайсів (другої батареї, флоппика), а раніше це було в порядку речей. Трохи виробники роблять ultrabay відсіки і то лише в деяких, дорогі лінійки ноутбуків.
Наприклад, у Apple Powerbook G3 у відсік сідіромом можна було поставити другу батарею, найголовніше, що точно таку ж. Тобто не потрібно було робити другу батарею в іншому корпусному виконанні ..

Хоч сидіра і ширше батареї, але була передбачена спеціальна шторка і відсік приймав потрібні розміри

У багатьох інших ноутбуків випускають другу батарею, схожа за формою на сідюк.
Акумулятори взагалі раніше цікавіше були . У багатьох моделей була організована індикація стану заряду. Найчастіше це декілька світлодіодів і кнопка.
Наприклад, акумулятор від Dell Latitude XPi

або від Compaq Armada 7350MT

А у IBM Thinkpad 775 на акумулятора взагалі був вимикач, тобто батарею можна було відключити не виймаючи.

Що найцікавіше, що деякі батареї примудрилися дожити до наших днів. Наприклад, батарея на Apple Powerbook 3400 97року досі підтримує працездатність ноута протягом пари годин.
Трохи не забув про батарею ноута фірми Digital, рівень заряду у неї можна було подивитися прям на місці, не виймаючи.
__________________
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Цінуйте щирість, а не користуйтеся нею. (sat-prof)
sat-prof зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 29.10.2012, 13:48   #3
sat-prof
Administrator
 
Аватар для sat-prof
 
Реєстрація: 14.12.2009
Дописи: 6.635
Ukraine
Мій ресівер: Opticum 9500HD Enigma2 (ACC Авангард) +Openbox X820 (Dir320)
Надіслати повідомлення для sat-prof на ICQ
Типово

Живлення
Тепер про цікаві кнопки включення.
У найстаріших ноутов це може бути звичайний вимикач, як у Toshiba T3200

В інших це звичайна кнопка, або як раніше було популярно - повзунок, який потрібно зрушити. А були ще й цікаві.
Наприклад, у Ibm thinkpad 570 кнопка з блокуванням (як на відеокамерах). Знаходиться збоку.

Поки не натиснеш на білу фіндюльку в серединці - повзунок не рушить.

У Toshiba satellite 330CDT блокіратор трохи інший: під кнопкою знаходиться движок-локер, який блокує натискання кнопки - випадково не включиш.

У цій же Тошиби satellite 330CDT цікаво реалізований роз'єм модему, який займає дуже мало місця.

Варто відкрити кришечку зі значком модему, як вона перетворюється в елегантні шорти роз'єм

Не можу сказати, що Тошіба придумала цю конструкцію - точно не знаю, але такий же роз'єм на малятку Toshiba Portege 3110CT. Хоча бачив я таку реалізацію і в Соні (вони теж молодці по частині ноутів).
У нинішніх ноутів не знайдеш кнопку Reset, а у старих ще була така функція.
У Apple powerbook 3400c вона розташовується ззаду під кришкою (щось я забув її сфотографувати).

У Ibm thinkpad 770 вона втоплена в корпус і знаходиться поряд з кнопкою включення (можна натиснути олівцем)

У Toshiba satellite 330 «дірка» reset прямо на передньому торці ноутбука

Трохи не забув показати кнопку включення у цій Тошиби: вона розміщена під маленькою зсувною кришкою.
Зсунув кришку - натиснув кнопку. Знову невелика захист від випадкового включення.

Про зручність зберігання і перенесення зарядки від ноута компанія Apple подумала вже давно.


Блок живлення від Apple powerbook 3400c вже мав складальні вушка для намотування дроту.
А «прищіпка» для закріплення дроту розташовувалася прям на корпусі роз'єму


Але не всі ноутбуки мали зовнішній блок живлення. Як я вже розповідав вище в 8,5 кілограмовий Toshiba T3200блок живлення вмонтований.

Вбудовані блоки живлення можна зустріти і в деяких Compaq'ов, наприклад у Compaq Armada 1700

Просто встромляємо мережевий провід в ноут і працюємо.



У модельки помолодше Compaq Armada 1500 теж міг бути вбудований бп, але видно це було невигідно, або були ще якісь причини, і блок живлення у нього зовнішній. Хоча в корпусі місце передбачено, а замість роз'єму - заглушка.

Біля Тошиби багато моделей з вбудованим блоком живлення, виходить досить компактно.
Toshiba Satellite T2105:
__________________
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Цінуйте щирість, а не користуйтеся нею. (sat-prof)
sat-prof зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 29.10.2012, 13:53   #4
sat-prof
Administrator
 
Аватар для sat-prof
 
Реєстрація: 14.12.2009
Дописи: 6.635
Ukraine
Мій ресівер: Opticum 9500HD Enigma2 (ACC Авангард) +Openbox X820 (Dir320)
Надіслати повідомлення для sat-prof на ICQ
Типово

Конструкція корпусу

Вище я згадував Toshiba satellite 330, розповідаючи про кнопку reset. Це не єдина його «фішка».

Він ще й ноутбук-скринька.


Якщо підвести дві засувки на передньому торці, то його можна розкрити



Є у мене ще один ноутбук-шкатулка IBM thinkpad 755c

Механізм у нього небагато мудріший.

Щоб відкрити ноутбук (підняти екран) з боків є ручки. Рухаємо їх наполовину - екран відкривається.

Якщо ж рушити їх далі, то піднімається вся верхня частина корпусу разом з клавіатурою.

__________________
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Цінуйте щирість, а не користуйтеся нею. (sat-prof)
sat-prof зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 07.12.2012, 19:26   #5
sat-prof
Administrator
 
Аватар для sat-prof
 
Реєстрація: 14.12.2009
Дописи: 6.635
Ukraine
Мій ресівер: Opticum 9500HD Enigma2 (ACC Авангард) +Openbox X820 (Dir320)
Надіслати повідомлення для sat-prof на ICQ
Типово




__________________
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Цінуйте щирість, а не користуйтеся нею. (sat-prof)
sat-prof зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 15.11.2014, 14:15   #6
sat-prof
Administrator
 
Аватар для sat-prof
 
Реєстрація: 14.12.2009
Дописи: 6.635
Ukraine
Мій ресівер: Opticum 9500HD Enigma2 (ACC Авангард) +Openbox X820 (Dir320)
Надіслати повідомлення для sat-prof на ICQ
Типово

В більшості ноутбуків із-за нечищеної або поганої системи охолодження вигорають мости із-за перегрівання. Симптоми, як правило – ноутбук вмикається, світлодіоди горять, але далі нічого не відбувається. Із-за перегріву можуть розплавитись кульки припою під чіпом і вони відпаюються від плати, тобто нога чіпу відстає від плати. Також чіп може відстати від підложки.

Якщо сталась така проблема, зверніться до сервіс центра для діагностики поламки і запитайте про ціну ремонту. Якщо Вам скажуть що вигорів міст, але ціна заміни Вас не задовольняє, то пропоную наступний метод.

Беремо паяльну станцію з регулятором температури.

Для прикладу наведено ноутбук Acer 5520G. Знімаємо материнську плату з ноута і встановлюємо її на дві дощечки щоб вона лежала горизонтально рівно. Щоб захистити решту деталей від перегрівання встановлюємо фольгу як на фото.


На термофені встановлюємо температуру 300 градусів і підносимо до чіпу на відстань 3-4 см. Гріємо так 3-4 хв насадкою середньої товщини водячи по колу щоб прогріти всю поверхню чіпа. В кінці прогрівання нічого не чіпаємо навіть легеньку фольгу!!! Даємо охолонути хвилин 15. Ставимо плату в ноутбук і включаємо. Якщо все запрацювало то мої вітання! Якщо ні, то Вам допоможе лише заміна мосту в сервіс центрі. Але будьте уважні!!! Деякі недобросовісні ремонтники роблять замість заміни мосту його прогрівання і здирають гроші саме за заміну. Тому якщо міст будете міняти випішіть його серійні номери чи сфоткайте материнську плату перед ремонтом, щоб було видно номери чіпу і материнської плати.

Як правило, прогрівання чіпу дає змогу пожити ноуту від одного до декількох місяців, а можливо і рік, що дає час підкопичити грошей на новий. Ні в якому разі не беріть б/в ноутбук, хіба що у людей яких Ви знаєте. У б/в ноутах також бувають «прогріті» чіпи
__________________
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Цінуйте щирість, а не користуйтеся нею. (sat-prof)
sat-prof зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Параметри теми
Параметри перегляду

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Цікаві випадки з клієнтами... sat-prof Загальний розділ! 121 16.12.2021 13:05
Цікаві спортивні відео karpinets2710 Спорт на SAT-TV 23 11.05.2013 23:41


Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 12:22.


vBulletin 3.8.4 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2004-2010
Львівський форум